رونمایی شارپ از فناوری IGZO و مانیتور ۲۷ اینچی با دقت ۸K

کمپانی شارپ که در سال گذشته با تلویزیون غول پیکر و دقت ۸K مهارت خود را در این زمینه نشان داد، در این روزها از یک مانیتور ۲۷ اینچی با ویژگی هایی منحصر به فرد رونمایی کرده است.

به گزارش کلیک، شارپ الکترونیک با وجود مشکلاتی که در زمینه عرضه تلویزیون های خود داشت یک مانیتور تحسین بر انگیز را به دنیای فناوری معرفی کرده . این مانیتور ۲۷ اینچی که IGZO نام دارد از وضوح ۸K پشتیبانی می کند.

تولید این فناوری کار آسانی نیست و در ساختن تراکم پیکسلی مشکلاتی وجود دارد اما شارپ توانسته همه این مشکلات را پشت سر بگذارد. IGZO طراحی بسیار زیبایی دارد و از محصولات قبلی شارپ بسیار مدرن تر و زیباتر است.

این مانیتور از فرکانس باورنکردنی ۱۲۰ هرتز در این دقت پشتیبانی می کند. تولید ۴۳۲۰×۷۶۸۰ پیکسل در فرکانس ۱۲۰ هرتز. این نمایشگر دارای تراکم پیکسلی ۳۲۶ PPI بوده و همه شرایط لازم برای دریافت نشان UHD را دارد.

مزیت و برتری دیگری که می توان برای IGZO برشمرد فناوری HDR است که می تواند تصاویر را با شدت روشنایی ۱۰۰۰ نیت به نمایش بگذارد.

رونمایی شارپ از فناوری IGZO و یک مانیتور 27 اینچی با دقت 8K

شارپ از یک پنل ۱۰ بیت استفاده کرده که نمایشگر IGZO توانایی نمایش بیش از ۱ میلیارد رنگ را دارد. فناوری IGZO با شارپ الکترونیک ارائه شده و می تواند در مانیتور و یا نمایشگر های دیگر نیز به کار برود.

طراحان شارپ از متریال هایی مانند ایندیم و گالیم – اکسید روی در ساختار این پنل استفاده کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.