فروشگاه‌های مجازی باید نماد اعتماد بگیرند

تمامی فروشگاه‌های مرتبط با تجارت الکترونیکی باید از این پس نماد اعتماد را از شرکت ملی پست دریافت کنند.

به گزارش کلیک، حسین مهری مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: تمامی شبکه‌های موازی که در بخش پست فعالیت می‌کنند، مطابق با اساسنامه جدید شرکت ملی پست باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز فعالیت بگیرند.

مدیرعامل شرکت ملی پست از ساماندهی فعالیت‌های فروشگاه‌های الکترونیکی و اینترنتی نیز خبر داد و گفت: مطابق با اساسنامه جدید شرکت ملی پست، تمامی فروشگاه‌های مرتبط با تجارت الکترونیکی باید از این پس نماد اعتماد را از شرکت ملی پست دریافت کنند. پیش از این و تا مرداد ماه امسال، وزارت صنعت متولی ارائه گواهینامه نماد اعتماد بود، اما از این پس این وظیفه به شرکت پست واگذار شده است.

مهری اظهار داشت: طی ۶ ماهه اخیر دو میلیون مرسوله تجارت الکترونیک از طریق درگاه پست ارسال شده است، هم‌اکنون ۲۱۱۵ فروشگاه اینترنتی مجاز در حال فعالیت در کشور هستند و ۷۰۰ فروشگاه غیرمجاز نیز تعطیل شده است.

مهری، فاصله ایران را در حوزه خدمات پستی با کشورهای توسعه‌یافته، زیاد عنوان کرد و افزود: این در حالی است که جایگاه ایران در میان کشورهای منطقه، جایگاه خوبی است و در زمینه توسعه تجارت الکترونیک نیز توفیقاتی داشته‌ایم.بدون دیدگاه