چطور اپلیکیشن های اندروید را مخفی کنیم؟

در طول این مقاله آموزشی ما به چهار روش آموزشی اشاره کردیم که جزء بهترین روش ها برای مخفی کردن اپلیکیشن های اندروید محسوب می شوند.

کلیک – چه لزومی دارد زمانی که خود شما اپلیکیشنی را نصب کرده اید، بخواهید آن را مخفی کنید؟ دلیلش هر چه که باشد، شما دوست ندارید این اپلیکیشن ها در معرض دید دیگران قرار گیرند. در این مطلب علاوه بر این که روش مخفی کردن نرم افزارها را به شما خواهیم آموخت، به شما یاد خواهیم داد که چطور آن ها را امن نگه دارید و از اطلاعات خود در مقابل دسترسی های غیرمجاز جلوگیری کنید.

روش اول: استفاده از یک لانچر اندورید

در صورتی که قصد داشته باشید توسط یک لانچر نرم افزارهای خود را مخفی نگه دارید، راه های متفاوتی در این زمینه وجود دارد.

پیشنهاد ما این است که اپلیکیشن Nova Launcher Prime یا نرم افزار Action Launcher Plus را نصب کنید. این دو نرم افزار از بهترین نرم افزارها در زمینه مخفی کردن اپلیکیشن ها در اندروید محسوب می شوند.

مراحل مخفی کردن اپلیکیشن ها توسط نرم افزار Nova Launcher Prime

hide app

مرحله اول:  وارد منوی Setting نرم افزار شوید.

مرحله دوم: بر روی گزینه App & Widget drawers کلیک کنید.

مرحله سوم: حالا، صفحه را به سمت پایین بکشید تا گزینه Hide apps را بیابید و آن را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: در نهایت، اپلیکیشنی که قصد دارید تا آن را مخفی کنید ، انتخاب نمایید.

مراحل مخفی کردن اپلیکیشن ها توسط نرم افزار Action Launcher Plus

hide app

مرحله اول : وارد منوی Setting لانچر شوید.

مرحله دوم : گزینه App drawers را انتخاب کنید.

مرحله سوم : حالا بر روی Hidden apps کلیک کنید.

مرحله چهارم : در نهایت، اپلیکیشنی که قصد دارید تا آن را مخفی نمایید، انتخاب کنید.

روش دوم: استفاده از یک راه حل اختصاصی به منظور مخفی کردن اپلیکیشن ها (تنها برای دستگاه های روت شده)

آیا علاقه ای به استفاده از لانچرها برای پنهان کردن نرم افزارهای خود ندارید؟ در این صورت شما می توانید از اپلیکیشن هایی که به شما پیشنهاد می کنیم استفاده نمایید که تنها برای همین کار ساخته شده اند. البته به خاطر داشته باشید چنانچه دستگاه شما روت نشده باشد قادر به استفاده از این نرم افزارها نخواهید بود.

توجه: به طور کلی روت کردن گوشی پیسنهاد نمی شود اما با این وجود دستگاه های روت شده برتری هایی نسبت به دستگاه های معمولی دارند.

۱ – اپلیکیشن  Hide it Pro

hide app

این نرم افزار، یکی از کار آمدترین نرم افزارها در زمینه مخفی کردن اپلیکیشن ها است که به منظور کار کردن نیاز به دستیابی به روت دستگاه شما دارد. این نرم افزار به منظور این که از دسترسی های غیر مجاز توسط افراد متفرقه جلوگیری کند (هر شخصی که گوشی شما در دستان آن است با این نرم افزار کار نکند) پس از نصب شدن بر روی دستگاه خود را همانند یک Audio Manager نمایش می دهد.

پس از این که اپلیکیشن را اجرا کردید، کافی است برای دسترسی به Hide it pro بر روی لوگوی Audio Manager انگشت خود را نگه دارید تا به آن دسترسی پیدا کنید. چنانچه دستگاه شما روت شده است گزینه Hide Apps را انتخاب کنید تا کار پنهان نمودن اپلیکیشن ها آغاز شود.

۲ –  اپلیکیشن X App Hider

hide app

X App Hider یکی دیگر از نرم افزار های کارآمد و مفید در این زمینه است که می توانید آن را از طریق Play Store دانلود نمایید. البته برای استفاده از نرم افزار نیز همانند نرم افزار قبلی باید دستگاه شما روت شده باشد.

روش سوم: غیرفعال کردن نرم افزارهای سیستمی

در صورتی که قصد دارید فقط نرم افزارهای سیستمی را که بر روی دستگاه شما نصب است، مخفی کنید بنابراین دیگر نیازی نیست که اپلیکیشن های دیگر را برای این کار از Play Store دانلود کنید.

به منظور پنهان کردن نرم افزاهای سیستمی، کافی است تا آن ها را غیرفعال کنید.

مراحل غیرفعال کردن یک نرم افزار سیستمی

hide app

مرحله اول : وارد بخش Settings دستگاه شوید.

مرحله دوم : به پایین صفحه بیایید و گزینه Apps را انتخاب نمایید.

مرحله سوم : یکی از نرم افزارهای سیستمی را انتخاب کنید (به عنوان مثال ساعت)

مرحله چهارم : حالا کافی است تا گزینه Disable را انتخاب کنید. در برخی شرایط ممکن است گزینه Uninstall Updates هم وجود داشته باشد. بنابراین در چنین شرایطی شما ابتدا از این گزینه استفاده کنید تا نرم افزار مربوطه به نسخه اولیه خود برگردد. سپس قادر خواهید بود تا آن را غیرفعال کنید.

روش چهارم: استفاده از App Lockerها به منظور جلوگیری از دسترسی های غیرمجاز

استفاده از یک app locker (قفل کننده اپلیکیشن) ، نرم افزار مورد نظر شما را مخفی نمی کند بلکه ایمنی آن را بالا می برد. به عبارت دیگر، این روش به طور خاصی به شما کمک می کند تا محتویات یک اپلیکیشن را مخفی نگه دارید.

اپلیکیشن های محبوب و زیادی در این زمینه وجود دارد. در این میان این اپلیکیشن ها ما به شما Lockdown Pro را پیشنهاد می کنیم. در صورتی که بخواهید به تمام ویژگی های این اپلیکیشن دست یابید باید آن  را با پرداخت ۲ USD (به صورت خرید درون برنامه ای ) آپگرید کنید.

مراحل مخفی کردن اپکلیکیشن ها با استفاده از Lockdown Pro

hide app

مرحله اول : اپلیکیشن را اجرا کنید

مرحله دوم : چنانچه دکمه قرمز رنگی را مشاهده می کنید که کلمه OFF بر روی آن نوشته شده است، بر روی آن کلیک کرده تا به حالت ON تبدیل شود.

مرحله سوم : از میان لیستی که پیش روی شما است  بر روی نرم افزاری که قصد دارید تا آن را قفل نمایید، کلیک کنید. ضمنا، جهت دسترسی به امکانات بیشتر بر روی آیکن سه نقطه که در تصویر مشخص است کلیک کنید. این آیکون به شما امکان می دهد تا رمزهای عبور بیشتری اضافه کرده یا این که یک پوسته و ظاهر کاملا جعلی برای نرم افزار مربوطه انتخاب کنید.

علاو بر این اپلیکیشن، سایر قفل کننده های نرم افزاری که به شما پشنهاد می کنیم AppLock  و Hexlock App Lock هستند.

نتیجه گیری:

در این مطلب آموزشی ۴ روش مختلف را به منظور مخفی کردن اپلیکیشن ها به شما معرفی کردیم.

از میان این ۴ روش، نصب کردن یک لانچر می تواند بهترین راه برای مخفی کردن اپلکیشن های یک دستگاه باشد، اما اگر شما علاقه ای به استفاده از لانچر ندارید، استفاده از قفل کننده های نرم افزار به عنوان بهترین راه حل بعدی است که به شما پیشنهاد می گردد.هم چنین روش ساده برای مخفی کردن نرم افزارهای سیستمی نیز غیرفعال کردن آن ها است. علاوه بر این،  می توان گفت استفاده از قفل کننده نرم افزار به عنوان یک لایه امنیتی می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.