ایرانتل و سامانتل تا دوماه دیگر به بازار می‌آیند

تا اوایل آذر، سیم‌کارت‌های ایران تل و سامان تل، با پیش شماره ۰۹۹۹ به عنوان اولین اپراتور MVNO، وارد بازار خواهد شد.

به گزارش کلیک، شرکت کیش سل پارس به عنوان اولین اپراتور مجازی با عقدقرارداد با اپراتور سوم موفق به دریافت پروانه فعالیت شده و تا اوایل آذر، سیم‌کارت‌های خود با پیش شماره ۰۹۹۹ را به عنوان اولین اپراتور MVNO، وارد بازار خواهد کرد.

طبق اعلام مسئولان این شرکت، این سیم‌کارت‌ها با نام‌های ایران‌تل و سامان‌تل وارد بازار می‌شوند و انتظار می‌رود فاز دوم واگذاری آنها در اسفندماه سال جاری دنبال شود.

امادر ارتباط با فعالیت سایر MVNOها معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در حال حاضر از سوی رگولاتوری برای ۲۴ شرکت، موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه صادر شده و در صورتی که هر کدام از این شرکتها بتوانند با یکی از اپراتورهای تلفن همراه قرارداد همکاری به امضاء برسانند، پروانه MVNO را دریافت می‌کنند.

علی اصغر عمیدیان درباره الزام اپراتورهای تلفن همراه کشور برای عقد قرارداد عمده‌فروشی با دارندگان موافقت اصولی پروانه MVNO گفت: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای تلفن همراه تا سوم آبان سال جاری فرصت دارند تا برای عقد حداقل یک قرارداد عمده‌فروشی با دارندگان موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه اقدام کنند.

اپراتور مجازی شبکه تلفن همراه (Mobile Virtual Network Operator) یک نوع اپراتور تلفنی است که خود عملأ دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها نبوده و باید با بستن قرارداد با یک اپراتور دیگر که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌هاست، این خدمات را بصورت عمده خریداری‌ کرده و سپس با نشان تجاری و برند خود اقدام به فروش خدمات تلفن همراه، در بازار خرده‌فروشی کند.

2 نظرات
  1. سورس سافت می گوید

    بسیار عالی

  2. مسعود می گوید

    خداکنه هرچی خدمات میادوضع مردم روازاین وخیمتر نکنه،همین الانم اینترنت گوشی واسه مازیادیه!و شبکه های اجتماعی همچون موریانه درزندگی مارخنه کردند.وای فای مثل آب خوردن همه جاهست باسرعتهای نسبتابالا،بنظرم بایدفرهنگ جامعه مجازی تدریس بشه درمدارس و تهدیدهاونگرانی ها روبه مردم بگندتاخیلی دیر نشده وتاهمه چیزمون رو نابود نکرده بایدبه فکرش باشیم.پیشرفت تجهیزات همواره جلوترازفرهنگ و سنت ما پیش رفته….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.