درخواست عجیب دولت آلمان از تسلا: کلمه خودران را از تبلیغاتت حذف کن!

دولت آلمان از تسلا خواسته است تا کلمه Autopilot را از تبلیغات خود حذف کند. Autopilot به معنای سیستم رانندگی خودکار می باشد که در خودروها برای رانندگی خودکار استفاده می‌شود. تسلا برای راحتی رانندگان امکانی را فراهم کرده است تا خودرو بتواند خودش همه چیز را کنترل کند.

به گزارش کلیک،هفته گذشته وزارت حمل و نقل آلمان، سیستم رانندگی خودکار تسلا را خطری مهم برای ترافیک جاده برشمرد و اینطورعنوان نمود که ما از تصمیم دولت در این باره اطلاع داریم . وزارت حمل و نقل نامه ای به آنها نوشت . صاحبان تسلا در آلمان اخطاری از سوی اتحادیه خودرو دریافت کردند که در آن به آنها گفته شده بود خودروهایشان را کنترل کنند و دستورالعمل های سازنده را اجرا نمایند .

این اخطار رسمی موجب ناراحتی و مقاومت صاحبان تسلا شد . انتقاد آنها این بود که سیستم رانندگی خودکار تسلا،قابلیتی کاملا مستقل است ولی نظر صاحبان تسلا این بود که این ادعا درست نیست . تسلا همواره اعلام می کرد که سیستم رانندگی خودکار در واقع کمک راننده است . زمانی که راننده آن را فعال می کند این سیستم به راننده هشدار بصری می دهد تا همه چیز را تحت کنترل داشته باشد. زمانی که راننده دست خود را از روی فرمان برمی دارد هشدارهای بصری و صوتی و سیستم رانندگی خودکار فعال شده و خطر را به تعویق می اندازد .

صاحبان تسلا در جواب نامه اینطور عنوان کردند که نامه می‌بایست به اطلاع عموم مردم رسانده شود تا درک بهتری از سیستم داشته باشند زیرا این‌گونه به نظر می‌رسد که بسیاری از افراد انتظار بالایی از این سیستم دارند-با وجود اینکه سیستم رانندگی خودکار قادر به کنترل مستقل است ولی شرکت سازنده آن معتقد است که این‌گونه نیست. صاحبان تسلا چندین بار در جواب  نامه اینطور عنوان کردند که سیستم رانندگی خودکار صرفاً برای کمک به راننده است و بنابراین توجه و کنترل راننده همیشه لازم است . صاحبان تسلا به خواندن کتابچه راهنمای تسلا تشویق شدند خصوصاً فصل مربوط به (محدودیت کمک‌راننده).این فصل در مورد محدودیت‌های سیستم رانندگی خودکار و هشدارهایی که این سیستم در اختیار راننده قرار می‌دهد توضیح می‌دهد.

جواب نامه که از متن اصلی آلمانی ترجمه شده بود این‌گونه بود: این سیستم برای هشدار به راننده است تا رانندگی ایمن‌تری داشته باشد و هرلحظه کنترل وسیله نقلیه خود را داشته باشد.

برنامه ریزی ۱۰ تا ۱۵ ساله به سمت وسائل نقلیه مستقل آغاز گردید. ۳ فاکتور برای این موضوع در نظر گرفته شد تا پیشرفت کامل تکنولوژی حاصل شود. تصور رانندگان به این سمت تغییر پیدا خواهد کرد که قابلیت سیستم‌های نیمه مستقل یا کمکی چیزی بیش از توانایی فعلی‌شان است. سازندگان خودرو خط باریکی بین بازاریابی و احتیاط می‌کشند.سازمان‌های نظارتی دولت و گروه‌های مصرف کننده نظاره گر خواهند بود و ترافیکی را که توسط رانندگان بی مسئولیت به دلیل استفاده از قابلیت کمکی خودرو به وجود می‌آید را کنترل می‌کنند.بدون دیدگاه