با قابلیت Ink Equation معادلات ریاضی را در آفیس ۲۰۱۶ بنویسید

برخلاف تصور عموم قابلیت Ink Equation تنها مخصوص تبلت یا موبایل نیست بیل گیتس و یارانش با خلاقیتی جالب استفاده از این قابلیت را بر روی سیستم های کامپیوتری با موس هم فراهم کرده اند.

کلیک- Ink Equation  قابلیتی است که به کاربر این امکان را می دهد تا با آسودگی به نوشتن معادلات ریاضی بپردازد. برای اینکه بتوانید با این قابلیت در

کامپیوتر هم کار کنید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

۱- برای استفاده از قابلیت Ink Equation در نرم افزار ورد ۲۰۱۶  ابتدا همانند شکل زیر از نوار بالا منوی Insert را باز کنید.

 Ink Equation

۲- حال در سربرگ “Symbols” گزینه “Equation” را انتخاب نمایید.

Ink Equation

۳- سپس از قسمت “Tools” گزینه “Ink Equation” را بفشارید.

Ink Equation

۴- بعد از انجام مراحل بالا صفحه ی “Ink Equation” را مشاهده خواهید کرد. این صفحه به شما این امکان را می دهد تا در قسمت زرد رنگ عبارت مدنظر خود را با انواع اینپوت ها مثل ماوس، قلم، انگشت و … بنویسید. هنگامی که نشانگر ماوس را در کادر زرد رنگ وارد می کنید، تبدیل به نقطه ای سیاه می شود که می توانید با نگاه داشتن کلیک سمت چپ ماوس عبارت یا عبارت های مدنظر را یادداشت نمایید.

Ink Equation

۵- پس از آنکه عبارت دلخواه را در این کادر وارد کردید، وقت آن است که آن را به متن خود بیافزایید. برای اینکار بر روی گزینه insert کلیک نمایید.

Ink Equation

۶- بعد  همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید معادله ای پیشتر نوشته بودید به متن افزوده شده است.

Ink Equation

۷- چنانچه هنگام یادداشت معادله دچار اشتباه شده و قسمتی از آن را اشتباه نوشته اید  نگران نباشید، شما می توانید با استفاده از آیکون پاک کن که در قسمت پایین و سمت راست کادر زرد رنگ قرار دارد و با نام “Erase” مشخص شده، آن را پاک نمایید.

Ink Equation

۸- پس از کلیک بر روی پاک کن، نشانگر ماوس شما تبدیل به پاک کن می شود که به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید عبارتی را که به اشتباه نوشته اید را پاک نمایید. پس از آنکه کار شما با پاک کن تمام شد مجددا بر روی “Write” کلیک کنید تا بتوانید عبارت پاک شده را اصلاح نمایید.

Ink Equation

۹- شما باید توجه داشته باشید که خود برنامه یک سری حروف و علائم پیش فرض دارد که می تواند در وقت شما بسیار صرفه جویی کند. برای دسترسی به آنها باید بر روی “Select and Correct” کلیک نمایید و سپس دور علامت یا حرف مدنظر مکان نما بکشید و بر روی آن کلیک چپ کنید تا منوی همانند شکل زیر باز شود و از میان لیست پیشنهادی یکی را برگزینید.

Ink Equation

۱۰- اگر هم از نوشتن این معادله منصرف شده و قصد پاک کردن کل آن را دارید بر روی “Clear” کلیک کنید.

Ink Equation

اکنون شما به راحتی می توانید از این قابلیت در آفیس ۲۰۱۶ خود استفاده کنید.بدون دیدگاه