آموزش اینستاگرام

برگزاری اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی در آذرماه

همراه اول در کلیک

اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی ۲۲ آذر در مرکز همایش‌های وزارت ارتباطات با شرکت فعالان وب و توسعه دهندگان فضای مجازی از سراسر ایران، توسط کانون توسعه دهندگان فضای مجازی برگزار می شود.

به گزارش کلیک، حمیدرضا همتی، رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی گفت: با گسترش روزافزون استفاده از فناوری در کشورمان و اقبال حداکثری افراد جامعه به فضای مجازی، در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیر و اتفاقات فراتر از انتظار در این حوزه توسط فعالان عموماً جوان این عرصه بودیم که در همین راستا حمایت‌های مالی و معنوی متعددی نیز توسط سرمایه‌گذاران این عرصه، صورت پذیرفته است.
همتی توضیح داد: اما پر واضح است که پیشرفت این عرصه با کمک و حمایت‌های همه جانبه سازمان های دولتی و دولت‌مردان و فعالان حوزه‌های مرتبط در بخش‌های دولتی شتاب گرفته و فعالان جوان این عرصه فرصت ارائه ایده‌های ناب خود را بهتر خواهند یافت و متعاقبا حمایت‌های بهتری از این افراد صورت خواهد گرفت.
رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی افزود: این موضوع یعنی ارتباط دولت با فضای فعلی وب فارسی و جوانان این عرصه هرگز ارتباطی نزدیک و دوستانه و به دور از تکلف و مشکلات خود نبوده است و همین موضوع سبب شده افراد فعال در حوزه‌های وب و فضای مجازی علاقه کم و ناچیزی نسبت به ایجاد نتورک و ارتباط با این بخش پیدا کنند.
وی با اشاره به برگزاری بیش از ۳۰ رویداد موفق در حوزه‌های فناوری اطلاعات، فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی توسط کانون توسعه دهندگان فضای مجازی تاکید کرد: ما در اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی که مستقیما با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) صورت پذیرفته، بنا داریم تا اولین سنگ بنای این حرکت عظیم را بگذاریم و فضا را برای شروع همراهی فعالان این عرصه، دولتمردان، دولت و کشورمان ایران، آماده کنیم.

رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی محورهای اصلی برگزاری این اجلاس را کسب و کارهای اینترنتی، اقتصاد فضای مجازی، امنیت سایبری، سیستم های تحت وب و طراحی و توسعه وب عنوان کرد.

همتی زمان برگزاری این اجلاس را ۲۲ آذر ماه سال جاری عنوان کرد و گفت: در حاشیه این اجلاس با برگزاری پانلی تخصصی به بررسی فعالیت‌های استارتاپ‌های در حال رشد و چالش‌ها و راهکارهای راه‌اندازی استارتاپ در ایران خواهیم پرداخت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.