تماشا کنید؛ تست خش پذیری Pixel

پرچم دار گوگل، پیکسل این روز ها بحث اصلی همه محافل تکنولوژی است، باید دید که مقاومت صفحه نمایش پیکسل در برابر ابزار های تیز تا چه میزان است.

کلیک-صفحه نمایش پیکسل با محافظ صفحه Gorilla Glass 4 پوشیده شده است. این محافظ صفحه که از مقاوم ترین محافظ های صفحه موجود است از صفحه گوشی هوشمند در برابر برخورد با اشیای تیز محافظت می کند.

Gorilla Glass 4 از صفحه نمایش پیکسل در برابر خراش ابزارهایی مانند سکه، کلید و لوازم معمولی و رایجی که در هر کیفی پیدا می شود، محافظت می‌کند. البته گوگل تلاش کرد تا از Gorilla Glass 5 بر روی پیکسل استفاده کند که سرانجام نتوانست و Gorilla Glass 4 صفحه نمایش پیکسل را محافظت می کند.

Gorilla Glass 4 نیز از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و این محافظ صفحه توانایی مقاومت در برابر پرتاب از فاصله ۱ متری را نیز دارد. البته نیازی نیست شما گوشی هوشمند خود را از فاصله ۱ متری پرتاب کنید تا مقاومت محافظ صفحه Gorilla Glass 4 را امتحان کنید!

Gorilla Glass 4 در مقایسه با ورژن قبلی خود یعنی گوریلا گلس ۳ نازک تر است و از مقاومت بیشتری نیز برخوردار است.

اما به نظر می رسد که در پشت گوشی هوشمند پیکسل از محافظ Gorilla Glass 4 استفاده نشده است. قسمت پشت پیکسل از دو بخش مات و براق تشکیل شده است که در قسمت براق حسگر اثر انگشت قرار دارد. قسمت براق در برابر اجسام تیز کمی مقاوم تر از قسمت مات است. هم چنین قیمت مات در برابر خش های سطحی مقاوم است ولی با افزایش فشاردست و فشار جسم تیز این قسمت از گوشی به راحتی خش می افتد. با توجه به قرار گرفتن حسگر اثر انگشت و دوربین و فلاش در پشت پیکسل، این قسمت از گوشی باید از مقاومت بیشتری برخوردار می بود که این موضوع در واقع یک ضعف برای پیکسل به حساب می آید.

دکمه های صدای پیکسل که در کناره های گوشی هوشمند وجود دارد از جنس آلمینیوم است و در برابر خش های سطحی مقاوم است.

در ویدئو تست خش پذیری پیکسل، میزان انعطاف پیکسل در برابر خم شدن نیز سنجیده می شود و ما می بینیم که پیکسل در برابر خم شدن بسیار مقاوم است. پیکسل به سختی خم می شود و در صورت خم شدن در برابر فشار بسیار زیاد، قسمت دکمه های صدای گوشی دچار آسیب می شوند.یک دیدگاه

اسماعیل

همه گوشیها در همین حد بودن.این هم بهتر از پرچمدارهای دیگه امسال نیست ظاهرا بدنش ضعیفتر و راحتتر خش میفته.در مورد گوشیهای گوگل زیاد تبلیغ شده.گوشیهای خوبی هستن ولی چیز خاصی ندارن.در مقابل htc10 و s7 چیز جدیدی برای گفتن نداره.