Tesla S رقیب پیدا کرد

اوایل سال جاری، Atieva  با نمایش خودروی Edna در کالیفرنیا همه را به حیرت انداخت. Edna یک ون باری سفید معمولی به نظر می آید، اما در زیر پوست به ظاهر ساده آن یک هیولای برقی خوابیده است.

به گزارش کلیک، همان‌طور که در ویدیو تبلیغاتی این شرکت دیدیم این خودرو توانست رقبای نامدار خود مانند Tesla Model S P90D و Ferrari California T و BMW i8  و Dodge Viper  را با استفاده از ۲ موتور برقی و توان تولیدی بیش از ۹۰۰ اسب بخار به‌ راحتی در یک درگ از پیش رو بردارد.

Edna دردرجه اول یک قدرت نمایی چشم گیر برای  Atieva بود که اکنون تحت نام Lucid Motors فعالیت می کند، این نام تجاری است آماده است که اولین ماشین تولید خود را با این نام تجاری منتشر کند. اگرچه تا کنون رسما نامش  ذکر نشده است اما این خودرو برای رقابت شانه به شانه با Tesla مدل S  طراحی شده است.

زمانی همه چیز جالب تر می شود که شما متوجه می شود  Lucid Motors’ CTO همان مدل سابق Model S Chief  Engineer Peter Rawlinson  است.

lucid motor prototype

چطور دو مدل  S  و  Lucid Motors با هم یکی می شوند؟ خیلی زود است که این نکته را بیان کنیم،   هرچند Rawlinson  قبلا اعلام کرده بود که ماشینی حول و حوش   ۹۰۰  اسب بخار تولید خواهد کرد که یک باتری Kwh78 آن را تغذیه خواهد کرد و ویژگی آن رانندگی حدود ۳۰۰ مایل خواهد بود. دقیقا در اواسط تنظیم  Model S ، باتری ها از ۶۰Kwh  به ۱۰۰Kwh تغییر پیدا کردند که نتیجه آن افزایش میزان مسافت طی شده  از ۲۱۸ مایل به ۳۱۵ مایل بود.

علاوه بر سطح بالای عملکرد الکتریکی این خودرو ،  از اولین ماشین Lucid Motors  می‌توان انتظار میزان بالاتری از امکانات رفاهی و تکنولوژی را داشت.

این شرکت در وب‌سایت خود می گوید از ویژگی های خودروهای ما سیستم رانندگی خودکار، ارتباط با صدای انسان، و رابطه بصری با راننده می باشد. با نشستن در صندلی های جلو یا عقب،  پردازنده ای هوشمند  تجربه ای متفاوت از رانندگی در جاده را به شما ارائه خواهد داد.

lucid-thecar_intelligence_1920x1280-970x647-ccar space

energy car

تصاویر زیادی از این خودرو وجود ندارد، با این حال در تصاویر تبلیغاتی، ما به تجربه ای لوکس دست خواهیم یافت، همان‌طور که دوستان ما در The Drive اشاره کردند لبه جلوی آن مانند نسل پنجم  Chevy Camaro  زشت به نظر می رسد.

زمانی که مشخصات کامل و عکس‌های  Lucid Motors منتشر شود به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.بدون دیدگاه