مشکل کشف راز مثلث برمودا چیست؟

کارشناسان ادعا کردند که راز مثلث برمودا را “کشف کرده اند”، اما همچنان یک مشکل اساسی وجود دارد.کلیک- امروز صبح این خبر مانند ویروس همه جا پخش شد که کارشناسان موفق به کشف راز مثلث برمودا شدند و آن، کشف ابر های شش ضلعی مانندی است کل آن منطقه را پوشش داده است.
طبق کانال مستند علم، این ابرهای شش ضلعی باد هایی با قدرت ۱۰۶ کیلومتر در ساعت تولید می کند که مانند بمب هوایی عمل می کند و باعث غرق شدن کشتی ها و یا سقوط هواپیما ها می شود.
اما مشکل اساسی این است که مثلث برمودا در واقعیت وجود خارجی ندارد و در اصل رازی نیست که کشف شود. در واقع هیچ کشتی غرق شده و یا هواپیمای سقوط کرده ای هم بر خلاف چیزی که فکر می کنید، نیست.
مثلث برمودا به منطقه ای اطلاق می شود که از یک طرف به فلوریدا، از یک طرف به پورتوریکو، و از طرف دیگر به برمودا متصل است. ادوارد جونز برای اولین بار در دهه ۱۹۵۰ این اسم را انتخاب کرد و داستانی برای آسوشیتد پرس نوشت که در آن هواپیماها و کشتی هایی در این منطقه غرق شده بودند.
اما ایده واقعی در دهه ۱۹۷۰ توسط چارلز برلیتز مورد استفاده قرار گرفت آن هم زمانی که کتاب پرفروش “مثلث برمودا” را به چاپ رساند. در این زمان بود که مردم به دنبال کشف راز های این منطقه بودند و گمان می کردند که این اتفاقات به دلیل امواج کامپوتری و یا امواج بسیار قوی است که به این منطقه وارد می شود.
مشکل اینجا بود که هیچ کس به دنبال یافتن این حقیقت نبود که آیا کشتی های غرق شده و یا هواپیما های سقوط کرده ای واقعا وجود دارد یا خیر. وقتی چند سال قبل روزنامه نگاری به نام لری کاچ به دنبال این موضوع رفت، فهمید که در اصل هیچ چیز مرموزی در این مکان اتفاق نیافتاده است. این “ناپدیدی رمزآلود” همه مردم را متعجب کرده بود که تمامی این ها گزارشاتی غلط و یا کاملا ساختگی است.
همان طور که بنیامین رادفورد می گوید: “در بعضی از موارد هیچ مدرکی از هواپیما و یا کشتی که در این قبرستان مثلثی آبی غرق شده باشد، نداریم. این تصادفات، هیچ وقت خارج از تخیل نویسنده رخ نداده است. به عبارت دیگر، ماجرای کشتی ها و هواپیما ها وجود داشته اند اما برلیتز و دیگران فراموش کردند عنوان کنند که این اتفاقات تنها به دلیل طوفان های شدید بوده است. در موارد دیگر هم تمامی کشتی ها خیلی دور تر از مثلث برمودا غرق شده اند”.
تعدادی کشتی های نفتکش، کشتی های مسافرتی، هواپیماهای چارتر و کشتی های کوچک تفریحی غرق شده اند اما همه این ها در نتیجه طوفان های دریایی و یا جریان های خلیجی می باشد که اتفاق خیلی عجیب غریبی هم نیست .
کاچ در سال ۱۹۷۵ کتابی تحت این عنوان به چاپ رساند “راز مثلث برمودا کشف شد”. اما بودند کسانی که فکر می کردند این راز همچنان باقی است و تا به امروز ادامه دارد.
محققان تصاویری از یکی از ماهواره های ناسا دریافت کردند که تحلیل آن ها، ابر های شش ضلعی را نشان می داد که بین ۳۲ تا ۸۸ کیلومتر طول آن ها بود و حدود ۲۴۰ کیلومتر تا ساحل فلوریدا فاصله داشت. این تصاویر منطقه برمودا را نشان می داد.
یکی از هواشناسان دانشگاه کلورادو به کانال علمی می گوید: “فرم لبه های تصویر کاملا غیر طبیعی است. معمولا در لبه های تصویر ابری دیده نمی شود. بیشتر اوقات ابر ها در توزیع، تصادفی هستند”.
البته خیلی هم غیر طبیعی نیست چرا که این تیم ابر هایی با شکل های مشابه در نزدیکی سواحل انگلیس مشاهده کردند که ۱۶۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارند و قدرتی کافی برای امواج ۱۴ متری فراهم می کنند.
به گفته یکی از اساتید دانشگاه آریزونا، ابر های شش ضلعی خود به خود مانند بمب هوایی عمل می کنند. این ابر ها در نتیجه ریزانفجار ها شکل می گیرند و منجر به انفجار هوایی می شوند. انفجار های هوایی از انتهای ابرها پایین می آیند و به اقیانوس اصابت می کنند. سپس امواج بسیار بزرگی را ایجاد می کنند که گاهی هم با هم تداخل پیدا می کنند.
هیچ یک از تصاویری به دست آمده از ابر ها در هیچ جا به چاپ نرسیده است. اما وجود ابر های شش ضلعی در این منطقه کاملا عادی است که باعث ایجاد باد های بسیار شدید می شوند. این مدارک، همچنان این حقیقت را عوض نمی کند که ناپدید شدن های ناگهانی در این منطقه حل شده است. اخبار جدید راه حلی برای افسانه های قدیمی نیست بلکه تنها اسنادی مبنی بر پدیده جدید آب و هوایی است که به خودی خود جالب است.۲ دیدگاه

علیرضا حیدری

خیلی جالب بود اما مشخص نشد که ایا کشتی ها و هواپیماها تو این منطقه غرق میشن یا نه

    احسان غضنفرآبادی

    توهرسایتی یه چیزی نوشته ماکه آخرنفهمیدیم مثلث برمودا چیه