بهار سال آینده منتظر به روز رسانی رایگان ویندوز ۱۰ باشید

مایکروسافت قصد دارد به روز رسانی جدید ویندوز ۱۰ با نام Creator’s Update (به روزرسانی خالق) را با قابلیت های جدیدی مثل HoloTours و نسخه ۳ بعدی نرم افزار Paint عرضه کند.

به گزارش کلیک، این روز ها همه نگاه ها به دستگاه all-in-one جدید مایکروسافت به نام Surface Studio جلب شده است، ولی حتی این رایانه چند کاره فوق العاده نیز برای درخشیدن به ویندوز ۱۰ محتاج است. مایکروسافت در رویداد اخیر خود، جزییاتی را از نسخه بعدی ویندوز ۱۰ که با عنوان “Creator’s Update” شناخته می شود، منتشر کرد. مایکروسافت در اوایل ماه جاری پیش نمایشی از نسخه ۳ بعدی نرم افزار Paint یا همان نقاشی را به معرض دید عموم گذاشت که این نسخه با نمونه های قبلی تفاوت بسیار زیادی دارد. همانطور که از نام این نرم افزار جدید مشخص است، شما می توانید اشیای موجود در دنیای واقعی را اسکن کرده و آن ها را به صورت ۳ بعدی به محیط نرم افزار وارد کنید.

به گفته یکی از مسئولین شرکت مایکروسافت به نام مگان ساندروز، ایجاد مدل های ۳ بعدی از هر چیز به آسانی گرفتن تصویر با استفاده از دوربین هاست. اپلیکیشن جدید به شما اجازه می دهد تا اشیای واقعی را اسکن کرده و آن ها را به صورت یک مدل ۳ بعدی کامل به Paint منتقل کنید. ساندروز با استفاده از ابزار جدید Capture 3D به آرامی در اطراف یک ماکت قلعه شنی حرکت کرد و با گوشی هوشمند خود مدل ۳ بعدی کاملی را از آن ثبت نمود. پس از این که شما مدل یا صحنه ۳ بعدی خود را ایجاد کردید، می توانید آن را به فرمتی تبدیل کنید که به راحتی می توان آن را به صورت ۳ بعدی چاپ کرد.

s-aolcdn-com1

در کنار این نرم افزار، انجمنی وجود دارد که به شما اجازه می دهد اشیای ۳ بعدی خلق شده توسط کاربران دیگر را یافته و در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید. در طی مراسم، ساندروز یک ابر ۳ بعدی از این انجمن استخراج کرد و آن را در تصویری که دختر وی نیز در آن حضور داشت استفاده کرد. او می توانست این ابر را به یک مدل ۳ بعدی کامل تبدیل کرده و خروجی را در فیسبوک به اشتراک بگذارد. همچنین می توان مدل های خلق شده را با استفاده از هدست واقعیت مجازی هولو لنز (HoloLens) مایکروسافت به صورت ۳۶۰ درجه مشاهده کرد. علاوه بر همه این ها، می توان از مدل های ۳ بعدی ساخته شده در نرم افزار پاور پوینت نیز استفاده کرد.

اکنون که صحبت از هولو لنز شد، جالب است بدانید که مایکروسافت از اپلیکیشن جدیدی به نام HoloTour نیز رونمایی کرد که به شما اجازه می دهد در مکان ها و شهر های مختلف جهان اکتشاف کرده و با آن ها تعامل داشته باشید. این اپلیکیشن اگر چه برای هدست هولو لنز طراحی شده است، ولی می تواند با سایر هدست های واقعیت مجازی رایج نیز کار کند. همچنین مایکروسافت اعلام کرد که هدست های مبتنی بر هولو لنز توسط شرکت هایی همچون Dell، HP، لنوو و… عرضه خواهد شد.

maxresdefault22

و اما مایکروسافت برای گیمر ها نیز از قابلیت جدیدی در ویندوز ۱۰ استفاده کرده است. این قابلیت به شما اجازه می دهد تنها با فشار دادن کلید های ویندوز و G بازی های Xbox خود را برادکست کنید یا برای دیگران به نمایش بگذارید. Xbox Live به صورت خودکار دوستان شما را از این قضیه آگاه کرده و به آن ها اجازه می دهد تا به صورت زنده نظراتشان را برای شما ارسال کنند. به نظر می رسد که مایکروسافت در حال استفاده از فناوری شرکت Beam است که در ماه آگوست آن را خریداری نمود.

مایکروسافت همچنین برنامه های بزرگی برای اجتماعی محور تر کردن اپلیکیشن های ویندوز ۱۰ دارد. در به روز رسانی جدید، هنگامی که قصد به اشتراک گذاشتن چیزی را داشته باشید، ویندوز ابتدا نزدیک ترین ارتباطات شما را به نمایش می گذرد و به شما اجازه می دهد به آسانی موارد مورد نظر خود، از جمله مدل های ۳ بعدی را برای دیگران ارسال کنید.

مایکروسافت فکر می کند که قابلیت خلق اشیای ۳ بعدی در ویندوز ۱۰ بسیار پرطرفدار و پر سر و صدا خواهد بود. اگر چه شرکت هایی مانند Autodesk، Blender و TurboSquid قبلا ابزار های تولید و به اشتراک گذاری مدل های ۳ بعدی عظیمی را به وجود آورده اند، ولی ردموندی ها می توانند با ساده سازی چشمگیر این ابزار، آن را برای استفاده عموم کاربران تسهیل کرده و در دسترس همه قرار دهند. همانطور که گفتیم، به روز رسانی خالق ویندوز یا Creator’s Update در فصل بهار سال ۲۰۱۷ عرضه می شود. البته اگر شما جزو گروه اینسایدر ویندوز (Windows Insider) باشید، می توانید هفته آینده به نسخه آزمایشی آن دسترسی پیدا نمایید.بدون دیدگاه