حرکت امریکا به سمت استفاده از ریزماهواره ها

ناسا و دیگر خبرگزاری‌ها ریز ماهواره ها را راه رسیدن به رشد و پیشرفت می‌دانند.لذا آمریکا با همکاری دیگر سازمان ها و نهادها در جهت توسعه ماهواره های کوچک اقداماتی را انجام دادند.

کلیک-ساخت ماهواره‌های مینیاتوری به دلایل بسیاری امری مهم برای سازمان ها محسوب می‌شوند. یکی از آنها این است که نه تنها نسبت به ماهواره‌های قدیمی بزرگ ارزان‌تر هستند بلکه بسط و گسترش آنها راحت‌تر است و می‌توانند مناطق وسیعی را تحت پوشش قرار دهند. کاخ سفید نیز در صدد گسترش این‌گونه ماهواره‌ها می‌باشد. آنها در زمینه گسترش ماهواره‌های کوچک پیش قدم شدند. ناسا برای شروع این کار نه تنها ۳۰ میلیون دلار برای خرید اطلاعات هزینه کرد بلکه موسسه کوچکی به نام (سفینه فضایی مجازی) تاسیس کرد که فوت و فن‌هایی را در این زمینه به سازمان ارائه می‌دهد. از طرفی دیگر سازمان بین‌المللی اطلاعات جغرافیایی (NGA)طی قراردادی،۲۰ میلیون در اختیار سازمان سازمان Planet برای خرید یک ناوگان ماهواره‌های کوچک قرار داد که این ناوگان‌ها می‌توانند هر ۱۵ روز حداقل از ۸۵% سیاره عکس بگیرند.

NASA

سازمان‌های دیگر چه کمکی در این زمینه کردند؟ وزارت بازرگانی به گونه‌ای درجه و اعتبار سازمان تجارت فضایی را بالا برد که اکنون مدیر آن می‌تواند در زمینه پروازهای فضایی به مدیر بازرگانی مشاوره دهد و در مورد نحوه استفاده از ماهواره‌های کوچک به بخش تجهیزات فدرال کمک کند. در این بین سازمان بین‌المللی اطلاعات جغرافیایی (NGA) تیمی را با همکاری سازمان خدمات عمومی به منظور ایجاد پرتالی واحد برای کشف و خرید اطلاعات ماهواره تشکیل دادند. سازمان مطالعات پیشرفته،اطلاعات ماهواره ایی را ارائه کرده است که می‌توان از آن در زمینه دستیابی به نقشه‌های ۳ بعدی و شناسایی فضا استفاده کرد.

سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای این‌طور اظهار کرد: اگر همه‌چیز خوب پیش رود تلاش سازمان‌ها انگیزه قوی‌تری به گروه‌ها برای ساخت ماهواره‌های کوچک می‌دهد. ماهواره‌ها مشتریان خود را چه به صورت فردی چه عمومی جذب خواهند کرد،کسانی که برای استفاده از دست رنج خود آماده‌اند.بدون دیدگاه