قابلیت های حسگر اثر انگشت هواوی و پیکسل را به گوشی خود بیاورید

اگر می خواهید از حسگر اثر انگشت خود علاوه بر باز کردن قفل گوشی استفاده بیشتری ببرید، با ما همراه شوید.

کلیک – یکی از قابلیت هایی که ما در Honor 8 و اخیرا در گوشی  Pixel گوگل شاهد آن هستیم، امکان پایین آوردن نوار نوتیفیکشن ها با لمس حسگر اثر انگشت از سمت بالا به پایین است. اگرچه گوگل تایید کرده است که این قابلیت برای دستگاه های نکسوس ارائه نخواهد شد، ولی توسعه دهنده ای موفق شده است تا اپلیکیشنی بسازد که این قابلیت را به تمام گوشی هایی که از اندروید ۶٫۰ به بالا استفاده می کند و دارای حسگر اثر انگشت است، بیاورد.

این توسعه دهنده اپلیکیشن خود را در انجمن XDA به اشتراک گذاشته و از آرزوی خود برای قفل کردن صفحه گوشی تنها با لمس حسگر اثر انگشت گفته است. مسئله اینجاست که گوشی های Pixel و Honor به پشتیبانی سخت افزاری نیاز دارند، ولی این توسعه دهنده راهی را یافته است که با استفاده از تنظیمات دسترسی، گوشی می تواند ضربه و کشیدن انگشت روی حسگر اثر انگشت را تشخیص داده و بر اساس آن ها اعمالی مثل باز کردن صفحه نوتیفیکشن ها را انجام دهد.

در حال حاضر می توان برای یک ضربه کوتاه و کشیدن انگشت روی حسگر اثر انگشت اعمالی را تعریف کرد. البته در عملکرد این برنامه باگ هایی نیز دیده می شود و ممکن است هر بار که شما حسگر را لمس می کنید یا انگشت خود را روی آن حرکت می دهید، عمل مورد نظر انجام نشود. همچنین، اگر شما می خواهید با لمس حسگر صفحه گوشی را قفل کنید، باید گوشی خود را روت نمایید.

شما می توانید این اپلیکیشن را از اینجا دانلود کنید و روی گوشی خود نصب نمایید. از آنجایی که اپلیکیشن Fingerprint Quick Action در گوگل پلی استور موجود نیست، برای دریافت به روز رسانی ها باید مرتبا انجمن XDA را مورد بازدید قرار دهید.۲ دیدگاه

2mo

گوشی هوآوی g8 هم این قابلیت هارو داره
با سنسور اثر انگشت علاوه بر پایین آوردن نوتیفیکشین میشه
۱.به تماس پاسخ داد
۲.با دوربین عکس و فیلم گرفت (برای سلفی گرفتن خیلی عالیه)
۳.میشه آلارم گوشی رو خاموش کرد.

برای سه کار بالا هم نیازی نیست از اثر انگشت ثبت شده استفاده کرد.
کلا هوآوی اولین کمپانی بود که از این سنسور برای کارایی بیشتر از باز کردن قفل صفحه استفاده کرد.

بیوتکنولوژی

سلام، عالی بود روی گوشی های شیائومی بخوبی کار کرد ممنون بابت مطلب مفید شما