شیفر

مشکلات رایج آفیس در ویندوز ۱۰

بسیاری از کاربران با آفیس در ویندوز ۱۰ به مشکل هایی برمی‌خورند که در این مقاله به بررسی مسائل و مشکلات رایج و حل آن ها می پردازیم.

کلیک-ممکن است شما هم بعد از نصب ویندوز ۱۰ و باز کردن آفیس با مشکلاتی مواجه شده باشید که ممکن است مسائلی که با آن روبه‌رو بوده اید در این مقاله ذکر شده باشد.

مشکل: بعد از به روزرسانی ویندوز خود به ویندوز ۱۰ نمی توانید آفیس را پیدا کنید

راه حل: در ویندوز ۱۰ آفیس به صورت پیش فرض در Start و نوار وظیفه وجود ندارد، این مسئله در به روزرسانی ویندوز ۱۰ در نوامبر برطرف شده است، اگر هنوز این به‌روزرسانی را دریافت نکرده اید می توانید طبق دستورالعمل زیر عمل کنید:

Start را باز کنید و نام برنامه مورد نظر مانند Word یا Excel را تایپ کنید، با جستجو کردن نام برنامه مورد نظر شما در بالای نوار ابزار ظاهر می شود.

مشکلات رایج آفیس در ویندوز 10

اگر از آفیس ۲۰۱۶ استفاده می کنید، از منو Start با انتخاب All apps و اسکرول کردن برنامه های آفیس نمایش داده می شوند.

اگر از آفیس ۲۰۱۳ استفاده می کنید، از منو Start با انتخاب All apps و اسکرول کردن گروه مایکروسافت آفیس ۲۰۱۳ نمایش داده می شود.

مشکلات رایج آفیس در ویندوز 10

برای سریع تر شدن روند کار شما می توانید برنامه را به نوار وظیفه و یا به صفحه کار منتقل کنید، برای انجام این کار بر روی برنامه مورد نظر کلیک راست کنید و سپس یکی از گزینه های Pin to Start یا Pin to Taskbar انتخاب کنید.

مشکلات رایج آفیس در ویندوز 10

مشکل: چگونه با به روزرسانی ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه جدید از آفیس ۳۶۵ استفاده کنیم؟

راه حل: اگر می خواهید بر روی دستگاه جدید خود از آفیس ۳۶۵ استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم که قبل از به روزرسانی ویندوز خود به ویندوز ۱۰ آفیس خود را نصب کنید و سپس ویندوز را به روزرسانی کنید. اگر آفیس به صورت پیش فرض بر روی سیستم شما نصب شده است شما باید آفیس را پاک کرده و دوباره آن را نصب کنید.

مشکل: بعد از به روزرسانی ویندوز ۱۰، نمی توانید اسناد خود را پرینت کنید.

راه حل: ممکن است هنوز درایور های پرینت خود را کامل نصب نکرده باشید، در صورت بررسی درایور ها و نبودن مشکلی در درایور ها می توانید printing troubleshooter را اجرا کنید و مشکل خود را حل کنید.

از متصل بودن پرینتر به دستگاه خود اطمینان حاصل کنید، اگر مشکل شما با printing troubleshooter نیز حل نشد باید یک درایور جدید بسازید.

مشکلات رایج آفیس در ویندوز 10

از Start گزینه Devices and Printers را انتخاب کنید، پرینتر خود را انتخاب کنید. بعد ازانتخاب کردن گزینه Remove device در بالای صفحه را انتخاب کنید و دوباره پرینتر خود را بر روی دستگاه نصب کنید.

مشکل: شما با اکتیو کردن آفیس خود مشکل دارید و نمی توانید آفیس خود را فعال کنید.

راه حل: اگر شما از آفیس اورجینال استفاده می کنید و از نسخه های کپی شده استفاده نمی کنید ممکن است در هنگام فعال کردن کد خود در برنامه با مشکلاتی روبروی شوید که این مسائل ممکن است بر اثر یکی از موارد زیر پیش آمده باشد.

تاریخ، زمان کامپیوتر خود را بررسی کنید، اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می کنید و با آفیس چنین مشکلی دارید می توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

۱-تمام برنامه های آفیس را ببندید

۲-در قسمت پایین سمت راست صفحه کار خود بروید و زمان و تاریخ را انتخاب کنید

۳-تنظیمات تاریخ و زمان را باز کنید

۴-گزینه Set time automatically را انتخاب کنید

۵-سیستم خود را Restart کنید

راه بعدی برای اکتیو کردن آفیس به این صورت است که:

۱-تمام برنامه های آفیس را ببندید

۲-در پایین ترین قسمت صفحه نمایش در سمت چپ Start را باز کنید

۳-نام برنامه مورد نظر خود مانند Word را تایپ کنید، نام برنامه مورد نظر شما در نتایج جستجو د بالای Start نمایش داده می شود.

۴-بر روی برنامه مورد نظر خود کلیک راست کنید، گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

۵-سپس گزینه Yes را انتخاب کنید.

مشکلات رایج آفیس در ویندوز 10

مشکل: بعد از به روزرسانی ویندوز ۱۰، در شکل ظاهری برنامه های آفیس ممکن است مشکلاتی ایجاد شود، ممکن است برخی آیکون ها بر روی صفحه نمایش شما بسیار بزرگ یا بسیار کوچک باشند، در برخی موارد ممکن است نوشته ها در آفیس به صورت محو در بیاید.

راه حل: این مشکل ممکن است در برخی سیستم ها با رزولوشن تصویر بالا پیش بیاید، تاکنون مشکلاتی در رزولوشن در سرفیس پرو ۳، سرفیس پرو ۴ و سرفیس بوک مشاهده شده است و به طور کلی این مسئله ممکن است در مانیتورهایی با رزولوشن بالای ۱۰۸۰p اتفاق بیفتد. به طور کلی این اتفاق و این تغییر سایز آیکون‌ها ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که مانیتور دستگاه به یک مانیتور و دستگاه خارجی با رزولوشن پایین تر متصل شود.

مشکلات ناشی از این تغییر رزولوشن ممکن است در پاورپوینت، اسکایپ بروز کند و آیکون ها به صورت بسیار ریز نشان داده شوند.

برای حل این مسئله می توان system scaling را در پاورپوینت فعال کنید و یا از ورژن ۱۶۰۷ پاورپوینت در ویندوز ۱۰ استفاده کنید. با فعال کردن system scaling در ورژن ۱۶۰۷ پاورپوینت دستگاه با اتصال به هر دستگاه یا مانیتور خارجی دچار مشکل نمی شود. در برنامه اسکایپ نیز با طی کردن همین مراحل می توان مشکل را برطرف کرد.

اگر با نصب آفیس ۳۶۵ در رزولوشن با مشکل مواجه شده اید می توانید از مسیر Control Panel > Appearance and Personalization > Display تنظیمات برنامه را با مانیتور خود هماهنگ کنید.

مشکل: ممکن است بعد از به روز رسانی ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ در باز کردن آفیس ۲۰۱۳ با پیغام خطا مواجه شوید. متن پیغام شما ممکن است حاوی محتوایی شامل آفیس شما اعتبار ندارد و باید آن را به روزرسانی کنید، و یا ممکن است با پیغام این فایل خراب است و شما نمی توانید آن را باز کنید، مواجه شوید.

راه حل: برای حل این مسئله یکی از برنامه های آفیس خود مانند Word را باز کنید و از مسیر زیر File > Account > Update Options > Update Now انتخاب کنید تا آخرین ورژن برنامه را دریافت کنید.

مشکلات Outlook

مشکل: بعد از نصب به روزرسانی ویندوز ۱۰ ممکن است نتوانید ایمیل های خود را باز کنید و از آن استفاده کنید، این مشکل در Outlook در ورژن های ۲۰۱۰،۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ مشاهده می شود.

این مسئله مشکل بزرگتری نسبت به مسائل دیگر است و تیم آفیس مایکروسافت در حال بررسی آن هستند و تاکنون خبری مبنی بر حل این مسئله منتشر نشده است و مایکروسافت از کاربران خود درخواست شکیبایی تا رفع مشکل کرده است.

مشکل: بعد از به روزرسانی ویندوز ۱۰ ممکن است هنگام باز کردن Outlook 2013 با مشکل مواجه شوید و نتوانید برنامه را باز کنید. شما ممکن است با پیام هایی با محتوای این که نمی توان Outlook را باز کرد مواجه شوید. تمام حالت های زیر ممکن است برای شما پیش بیاید:

Cannot start Microsoft Outlook. Cannot open the Outlook window. The set of folders cannot be opened. File access is denied. You do not have the permission required to access the file C:\Users\<username>\Documents\Outlook Files\filename.pst.

راه حل: برای حل این مسئله باید بر اساس مراحل زیر عمل کرد:

۱-بر روی Start کلیک راست کرده و گزینه File Explorer را انتخاب کنید.

مشکلات رایج آفیس در ویندوز 10

۲-مسیر فایلی که در باز کردن آن با مشکل مواجه شده اید را مشخص کنید، به عنوان مثال مسیر C:\Users\<username>\Documents\Outlook Files\filename.pst را انتخاب کنید.

۳-بر روی فایل کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.

۴-تب Security انتخاب کنید.

۵-گزینه Edit را انتخاب کنید.

۶-اکانت خود را انتخاب کنید.

۷- Full control را انتخاب کنید.

۸-با بررسی کردن تمام گزینه ها گزینه ok را برگزینید.

۹-تمام مراحل ذکر شده را در Administrators و System طی کنید و Full Control را فعال کنید.

۱۰-سیستم خود را Restart کنید.

مشکلات رایج آفیس در ویندوز 10

 

2 نظرات
  1. علی می گوید

    برای من ارور ۰xc0000142 رو میده
    چجوری حلش کنم؟

  2. سرگزی می گوید

    سلام.
    من وقتی سیستمم به اینترنت وصل نباشه آفیس برام اجرا نمیشه،چرا؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.