تماشا کنید؛ مسلسل شگفت انگیز با سیم پیچ تسلا

سیم پیچ های تسلا به نوبه خود عالی هستند، اما به مدتی طولانی از ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا و فرکانس پایین برای اختراعات مختلف دیگر استفاده شده است.

به گزارش کلیک، اکنون یکی دیگر از اختراعات مبتنی بر سیم پیچ تسلا راه خود را به اینترنت باز کرده است: مسلسل گاتلینگ اتانولی با ماشه سیم پیچ تسلا، که یک اسلحه قدیمی است و جزو پیشگامان مسلسل های مدرن بوده است.

این اسلحه توسط یکی از دانشمندان دیوانه یوتیوب طراحی شده است. وی در ویدئوی جدید خود یک چرخ غول پیکر حامل ۳۱۵ قوطی فیلم ساخته است.

وی درب هر قوطی را با دریل به تخته محکم کرده و سپس آن‌ها را به پشت تخته سیم کشی می‌کند تا به این ترتیب جریان الکتریسیته از یک قوطی به قوطی بعدی جریان پیدا کند. هر ردیف از این سیم ها مقدار کمی در کنار چرخ آویزان می شود تا بتواند با سیم پیچ تسلا واکنش نشان دهد.

برای تنظیم این چرخ، باب به هر قوطی کمی بخار اتانول اضافه کرده و آن ها را به تخته نصب می کند. اتانول انرژی لازم برای انفجار را فراهم کرده و هر قوطی پس از انفجار از تخته جدا می شود.

زمانی که همه چیز آماده شد، باب سیم پیج را روشن، به پشت صفحه رفته و آن را می چرخاند. همان‌طور که صفحه می چرخد، جرقه های آن به سیم کنار چرخ برخورد می کند، اتانول مشتعل شده و فورا مسلسل شروع به پرتاب قوطی های فیلم می کند.

می توانید برای درک بهتر این آزمایش جالب و شگفت انگیز، ویدئوی آن را در بالا تماشا کنید.بدون دیدگاه