انتشار نسخه جدید Gmail برای iOS

گوگل دیروز نسخه های جدید دو اپلیکیشن Gmail و Google Calendar را برای iOS منتشر کرد و در حال حاضر در اپ استور موجود هستند. در ادامه ویژگی های جدید نسخه های جدید این دو اپلیکیشن را بیان خواهیم کرد.

به گزارش کلیک، گوگل دیروز نسخه جدید اپلیکیشن Gmail را برای iOS منتشر کرد که دارای ویژگی های جدیدی است و نسبت به نسخه های قبلی پیشرفت زیادی کرده است. طبق گفته گوگل این نسخه از اپلیکیشن Gmail بهترین نسخه آن در طول ۴ سال گذشته است.

تغییرات ظاهری کاملا مشخص هستند. نسخه جدید این اپلیکیشن از ظاهر کاملا جدیدی برخوردار است و دارای عملکرد روانی است

کاربران در این نسخه از اپلیکیشن می توانند سریع تر از هر نسخه دیگری با سوایپ کردن بخش Archive یا delete messages را برای پاک کردن پیام های inbox انتخاب کنند. همچنین کاربران می توانند سریع تر در ایمیل ها جستجو کنند و نتایج مورد نظر خود را پیدا کنند و املای مختلف کلمات را نیز با سرعت بیشتری جستجو کنند.

گوگل قابلیت Undo send را نیز که امکان استفاده از آن قبلا فقط برای کامپیوترها وجود داشت، در جدیدترین نسخه اپلیکیشن Gmail قرار داده است که به کاربر این امکان را می دهد که از رسیدن ایمیل های ناخواسته به دست گیرنده جلوگیری کنند.

نسخه جدید اپلیکیشن Google Calendar نیز برای iOS منتشر شد. کاربران در نسخه جدید این اپلیکیشن می توانند با گرفتن گوشی به صورت افقی، تقویم را به صورت هفتگی و با گرفتن آن به صورت عمودی، تقویم را به صورت ماهانه مشاهده کنند؛ بنابراین کاربران می توانند قرار ملاقات های خود را به هر صورتی که می خواهند، برنامه ریزی کنند.

google-calendar-1

گوگل پشتیبانی این نسخه جدید از ویژگی Spotlight Search را تایید کرده است؛ بنابراین کاربران می توانند می توانند مناسبت های مختلف، یادآوری ها (Remonders) و بخش Goals را در ویژگی Apple Spotlight Search (یک ویژگی جستجو در iOS برای جستجو بر اساس انواع مختلف فایل ها) جستجو کنند.

یکی دیگر از ویژگی های نسخه جدید Google Calendar، امکان انتخاب انواع مختلف تقویم ها است؛ بنابراین کاربران زمانی که می خواهند تاریخ خاصی را که در یک فرهنگ خاص مصادف با یک مناسبت هست، مشاهده کنند، می توانند از بین تقویم های مختلف میلادی، قمری، اسلامی و هندو، تقویم مورد نظر را انتخاب کنند.

نسخه جدید دو اپلیکیشن معرفی شده در حال حاضر در اپ استور موجود هستند و کاربران iOS می توانند نسخه های قبلی این دو اپلیکیشن را به نسخه جدید آپدیت کنند.بدون دیدگاه