مشکل بلوتوث iOS 10 و ۴ راه حل پیشنهادی برای آن

طی گزارشات رسیده برخی از کاربران با مشکلاتی در بلوتوث خود در سیستم عامل iOS 10 روبرو شده اند که در طی این مطلب آموزشی سعی داریم با ارائه ۴ روش این مشکل را برطرف سازیم.

کلیک – با رونمایی از آخرین پرچم دار شرکت اپل، یعنی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس بسیاری از مردم پول زیادی را برای بدست آوردن این گوشی هوشمند هزینه کردند. اما سوال اینجا است که آیا این میزان هزینه ارزش این محصول را داشت؟ پاسخ شما هر چه باشد، در هر صورت باید گفت که یک چیز قطعی است. سیستم عامل جدید اپل دارای مشکلاتی اساسی به خصوص در ویژگی بلوتوث است.

آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس بدون جک هدفون عرضه شدند و به همین دلیل نیز از طرف برخی از کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفتند. در مورد قابلیت بلوتوث نیز چندین مشکل وجود دارد. از جمله عدم برقراری ارتباط با دستگاه دیگر یا عدم پایداری در ارتباطی که به وجود آمده است.

به همین دلیل ما تصمیم داریم در ادامه به ارائه راه حل هایی بپردازیم تا چنانچه شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که با این مشکل روبرو شده اید، بتوانید این مسئله را حل نمایید.

راه حل اول:  خاموش کردن بلوتوث و ریست کردن دستگاه

یکی از ساده ترین راه هایی که به ذهن می رسد این است که ابتدا بلوتوث را خاموش کرده و سپس گوشی خود را خاموش نمایید. شما می توانید گوشی خود را به طور کامل خاموش کنید یا فقط آن را ریست نمایید. مهم نیست که کدام یک از این دو روش را انتخاب می کنید. آن چه که اهمیت دارد این است که باید گفت در اکثر مواقع این راه حل کاملا جواب می دهد.

راه حل دوم: اصلاح ارتباط بلوتوث

اگر پس از انجام راه حل اول موفق نشدید تا مشکل را حل کنید، بنابراین شاید بهتر باشد تا این ارتباط را اصلاح کنید. برای این کار به قسمت Settings رفته و سپس وارد بخش Bluetooth شوید و سپس “i” را انتخاب کنید. حالا گزینه Forget This Device را بزنید. اتفاقی که خواهد افتاد این است که گوشی شما دوباره تلاش می کند تا به دستگاه مقابل وصل شود و پس از متصل شدن به احتمال فراوان مشکل رفع خواهد شد.

راه حل سوم: ریست کردن تنظیمات شبکه

چنانچه باز هم مشکل رفع نشد، بهترین راه حلی که می توان پیشنهاد داد این است که شبکه خود را ریست کنید. جهت انجام این کار به بخش تنظیمات Wi-Fi بروید، اینترنت خود را قطع کنید و سپس مجدد وصل نمایید. حالا به بخش Bluetooth رفته و دستگاهی که تصمیم دارید به آن متصل شوید، پیدا کنید.

راه حل چهارم: رفتن به فروشگاه اپل

اگر با انجام هر سه راه حل پیشنهادی مشکل هم چنان پابرجا باقی ماند در این صورت می توان گفت که عاقلانه ترین راه این است که به نزدیک ترین فروشگاه اپل مراجعه کنید. تکنسین های این شرکت در فروشگاه اپل همیشه به آخرین امکانات و راه حل ها برای مشکلات پیش روی گوشی های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس مجهز هستند.بدون دیدگاه