شیفر

برگزاری دومین کنفرانس اپراتورهای مجازی تلفن همراه

دومین کنفرانس اپراتورهای مجازی تلفن همراه، با هدف ایجاد هم‌افزایی و همکاری بین بازیگران اصلی این صنعت جدید، فردا در سالن همایش‌های صداوسیما در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش کلیک، دومین کنفرانس اپراتورهای مجازی تلفن همراه فردا در سالن همایش‌های صداوسیما در تهران برگزار می‌شود. هدف از برگزاری دومین کنفرانس اپراتورهای مجازی تلفن همراه ایجاد هم‌افزایی و همکاری بین بازیگران اصلی این صنعت جدید است.

بررسی آخرین تحولات در مدل‌های کسب و کار اپراتورهای مجازی تلفن همراه، ارایه برنامه دریافت­کنندگان مجوزهای MVNO در ایران، بررسی ابعاد فنی، حقوقی و رگولاتوری قراردادهای عمده فروشی در کسب و کار MVNO، بررسی تأثیر ارایه خدمات مبتنی بر IOT/M2M  در کسب و کار MVNO و ارایه آخرین تحولات در پلتفرم‌ها و بخش‌­های مختلف راه ­انداز عملیات MVNO از برنامه‌های این رویداد است.

امین کلاهدوزان دارنده پروانه MVNO ارتباطات سیار هوشمند، گفت: معتقدیم این بازار به قدر کافی بزرگ هست و نیاز به رقابت ندارد. در طی این سال‌ها متاسفانه خیلی کم به حوزه سرویس‌ها پرداخته شده و بیشتر بر توسعه سخت‌افزارها تاکید شده است.

کلاهدوزان افزود: تجربه جهانی نشان می‌دهد اپراتورهای مجازی تجارت پر‌ریسکی هستند. کمتر از یک سوم و به گفته برخی از آمارها کمتر از یک چهارم این تجارت‌ها با موفقیت روبرو می‌شوند. در حال حاضر بازار ایران تشنه سرویس‌های متنوع است و در زمینه سرویس‌ بازار بکری هستیم؛ از این رو برای قضاوت درباره بازار ایران فعلا زود است.

به گفته وی فضای مبهم جدید رقابتی، طرح‌‌های تجاری ناکارآمد، نیاز به اطمینان بخشی به سرمایه­ گذاران و شرکاء تجاری، تفاهم با اپراتورهای موبایل بخشی از دلایل صاحبان مجوز اپراتورهای مجازی برای تعلل در ورود رسمی به بازار و آغاز  کار است.

وی گفت: حضور علمی اپراتورهای مجازی در این بازار باعث می‌شود خدماتی برای ارتقاء سطح زندگی مردم ارائه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.