مقایسه تصویری رنو آلاسکان و مرسدس بنز کلاس X

رنو الاسکان و مرسدس بنز X کلاس دو مدلی هستند که بر اساس نیسان ناوارا ساخته شده اند. اینکه این دو خودرو چه ویژگی هایی دارند و شباهت و تفاوتشان در چیست موضوعی است که در این مطلب می خوانید.

به گزارش کلیک، این دو خودرو دو پیک‌آپ جدید هستند که به ‌نوعی برادران ناوارا به حساب می آیند. البته همان طور که می دانید در این مطلب در حال مقایسه یک خودروی کانسپت با نمونه ‌ای تولیدی هستیم. اما نسخه تولیدی X کلاس در طراحی تفاوت چندانی با مدل کانسپت پیدا نخواهد کرد. حتما برایتان جالب است که بدانید دو شرکت کاملا متفاوت، ایده پیک ‌آپ ‌های خود را که بر اساس یک زمینه مشترک شکل گرفته ‌اند، چگونه ارائه کرده‌ اند.

مرسدس بنز در وانت خود بیشتر بر رویکرد لوکس بودن متمرکز شده است و رنو بیشتر به قابلیت های آفرود توجه کرده است.

در فضای بیرونی، آلاسکان عضلانی‌ تر  به نظر می‌ رسد، مثل یک باربر که آماده انجام کارهای سخت است تا جایی که حتی نسخهٔ آفرود X کلاس یعنی مدل Powerful Adventurer هم در مقایسه با رنو لوکس ‌تر به نظر می آید. از طرفی مرسدس بنز تقریبا کلاس وانت ‌های مناسب برای استفاده روزمره و خانوادگی را تولید کرده است. به این ترتیب X کلاس مناسب حمل بار نیست و بیشتر برای استفاده خانواده ها ارائه شده است.

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

با نگاه به X کلاس، ویژگی های جزئی به چشم می‌ آید که انسان را به یاد نیسان ناوارا می‌ اندازند. به خصوص با دیدن پروفایل کلی بدنه به گونه ای که فرم دو کابین اتاق و نیز قسمت حمل بار X کلاس فرق زیادی با ناوارا نمی کند در حالی ‌که آلاسکان هم همین رویه را پیش ‌گرفته است. با این‌حال در دیگر قسمت ها قضیه متفاوت می شود.

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

هر دو پیک‌آپ X کلاس و آلاسکان به سپر های قوی و لوگوهای بزرگی  مجهز هستند. مرسدس از مواد درجه ‌یکی برای ساخت وانت خود استفاده کرده است. همچنین جلو پنجره  X کلاس خشن تر از آلاسکان است.  در حالی که رنو  یک طرح افقی در چراغ‌ ها و جلو پنجره دارد، مرسدس بنز، چراغ‌ های جلوی زاویه‌ داری را به کار گرفته  است که در قسمت بالاتری نصب شده و به نظر می ‌رسد به سمت عقب کشیده شده‌ اند.

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

با این حال احتمالا نسخه تولیدی X کلاس چراغ‌ های جلوی بزرگ ‌تر و یک سپر جلوی از نو طراحی شده ‌ای خواهند داشت.  به علاوه طراحی قسمت عقب آن ‌هم  متفاوت است.  X  کلاس برخلاف آلاسکان از چراغ‌ های عقب متفاوتی بهره مند می شود که تا روی درعقب کشیده شده‌ اند و بعید به نظر می رسد که در نسخه تولیدی نیز به همین صورت ارائه شوند؛ بنابراین به ‌احتمال‌ زیاد مرسدس بنز در چراغ‌ های عقب نسخه تولیدی X کلاس از همان طرح آلاسکان و ناوارا استفاده می کند و فقط به دلیل کاهش هزینه‌ ها در طراحی در عقب وانت تغییراتی ایجاد می شود.

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

در فضای داخلی، مرسدس بنز یک کابین کاملا جدید را ارائه کرده است. این در حالی است که آلاسکان در داخل با ناوارا اشتراک دارد اما X کلاس به داشبورد جدید، کنسول جدید و حتی رو دری ‌های جدید تجهیز شده است. همچنین مانند بسیاری از مرسدس ‌های دیگر، صفحه‌ نمایش لمسی X کلاس به جای نصب در کنسول وسط، بالای دریچه‌ های تهویه مرکزی قرار گرفته است.

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس

در بررسی نسخه دوم X کلاس یعنی Powerful Adventurer باید بگوییم این مدل می ‌تواند به چیزی شبیه به G کلاس تبدیل شود. Powerful Adventurer  یک وانت بسیار قوی و  کاملا لوکس است. اما آلاسکان یک باربر معمولی مانند دیگر وانت ‌های موجود در بازار است. در مجموع  می ‌توان این طور نتیجه گیری کرد که رنو و مرسدس بنز هرکدام برداشت و رویکرد خاص خود را از نیسان ناوارا ارائه کرده ‌اند و با اینکه X کلاس و آلاسکان بر روی یک پلت ‌فرم ساخته شده‌ اند اما هر کدام مقصد ها و کاربری های متفاوتی دارند.

مقایسه رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاسبدون دیدگاه