بررسی خودرو های پر طرفداری که هنوز با گیربکس دستی تولید می شوند

شاید شما هم از طرفداران گیربکس دستی باشید ویژگی که هنوز در بعضی خودرو ها وجود دارد آن هم مدل های دوست داشتنی که پرطرفدار نیز هستند. در این مطلب با ۵ خودرویی آشنا می شوید که هنوز با گیربکس دستی وارد بازار می شوند.

به گزارش کلیک، اخبار مرتبط با آلفا رومئو جیولیا که در آمریکا فقط با گیربکس اتوماتیک در دسترس قرار می گیرد منجر به یادآوری بیشتر کمرنگ تر شدن گیربکس‌ های دستی در بازار شده است.

موضوع خاصی در مورد عوض کردن دنده با دست وجود دارد که گیر بکس‌ های اتوماتیک چند کلاچه از تکرار آن ناتوان هستند. گیربکس دستی بیشترین درگیری راننده در سواری خودرو است.

خوشبختانه هنوز هم بعضی از خودرو های جذاب هستند که با گیربکس دستی به فروش می رسند. در ادامه به ۵ مدل پر طرفدار اشاره می کنیم که با گیربکس دستی عرضه می شوند.

خودروهایی که با گیر بکس دستی ارائه می شوند

فورد فوکوس RS

این مدل یکی از جذاب ‌ترین هاچبک های فورد با گیربکس دستی است و باید بگوییم بهترین انتخاب می تواند باشد. با وجود اینکه فولکس ‌واگن گلف R و گیربکس DSG از مدل های ارزشمند هستند اما فوکوس RS با گیربکس دستی چیز دیگری است.

فورد فوکوس RS

مزدا MX-5 میاتا

میاتا را مترادف با هیجان رانندگی می‌ دانند. نقشی که گیربکس دستی در این خودرو بازی می کند بسیار چشمگیر است. راندن خودروی دو نفره کوچک به همراه سه پدال زیر پا تجربه‌ لذت بخشی را در رانندگی برایتان می سازد. این قسمتی از سنت ‌های میاتا است.

مزدا MX-5 میاتا

تویوتا تاکوما

تاکوما یک خودروی سواری نیست اما هنوز هم با سه پدال در دسترس است. این خودرو پیکاپ تراکی پیشرو در بازار بوده است و به دلیل کاربری آسان شهرت خوبی پیدا کرده است. البته بد نیست اشاره ای به پیکاپ های رم ۲۵۰۰ و ۳۵۰۰  کنیم که با گیربکس ۶ سرعته دستی ارائه  می ‌شوند.

تویوتا تاکوما

شورولت کوروت

‌مهندسان شورولت به خاطر حذف گیربکس دستی کوروت مورد سرزنش قرار نمی گیرند اما باید به دلیل وجود گیربکس دستی ۷ سرعته حتی در نسخه Z06 از آن‌ ها تقدیر شود.

شورولت کوروت

ب ‌ام‌ و M3

کوپه می ‌توانست با توجه به جفت بودن همان پیشرانه و گیربکس در این لیست جای بگیرد اما گیربکس دستی در یک سدان اسپورت حس بیشتری را القا می کند.

ب ‌ام‌ و M3بدون دیدگاه