هزینه کمتر اشتغال‌زایی در صنعت بازی‌سازی رایانه‌ای

به طور میانگین هزینه ایجاد اشتغال در کشور برای هر نفر ۳۰۰ میلیون تومان است، در صنعت بازی‌های رایانه‌ای می‌توان با حدود ۱۶ درصد این مبلغ یعنی ۵۰ میلیون تومان شغل ایجاد کرد.

به گزارش کلیک، خسرو سلجوقی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات بیان کرد: به طور میانگین هزینه ایجاد اشتغال در کشور برای هر نفر ۳۰۰ میلیون تومان است، در صنعت بازی‌های رایانه‌ای می‌توان با حدود ۱۶ درصد این مبلغ یعنی ۵۰ میلیون تومان شغل ایجاد کرد.

سلجوقی اظهار داشت: شاهد رشد تصاعدی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای سطح دنیا هستیم، ایران نیز زیربنای لازم برای فعالیت در این حوزه را دارد چرا که جوان‌های با استعدادی در این بخش داریم و آماده حضور در بازارهای بین‌المللی هستند. نکته بعدی اینکه زیرساخت‌های فرهنگی و اسلامی مناسبی برای ساخت بازی داریم و در درجه آخر هم هزینه ورود به این بازار نسبت به صنایع دیگر پایین‌تر و در نتیجه فضا رقابتی‌تر است.

سلجوقی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تلاش است با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از فعالان این حوزه حمایت کند و به همین دلیل بخشی از وام‌های وجوه اداره شده را به این صنعت اختصاص یافته است. در صورت حمایت از این صنعت، نه تنها می‌توان شاهد اشتغال‌زایی بالا در آن بود که فرصت حضور در بازارهای جهانی برای جوانان ایرانی فراهم می‌شود.

او افزود: یکی از راه‌های حمایت از بازی‌سازان ایرانی، به وجود آوردن فضای تعاملات بین‌المللی با فعالان مطرح این حوزه است و در این راه برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی بازی با عنوان TGC در ایران، می‌تواند راه را برای اتصال بازی‌سازان ایرانی به بازار بین‌المللی فراهم کند.

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات تأکید کرد: برگزاری رویدادهایی مانند TGC که اردیبهشت ماه سال آینده با همکاری گیم کانکشن فرانسه برگزار می‌شود یکی از راهکارهای ورود به بازارهای جهانی است و امیدواریم شاهد حضور جدی فعالان بین‌المللی در این رویداد باشیم.بدون دیدگاه