اپراتورها و با خیل مشترکان غیرفعال

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طبق روال معمول گزارش عملکردی از وضعیت ارتباطات داخلی کشور تا پایان شهریور ماه سال جاری ارائه داده و در آن به بررسی جایگاه تمامی اپراتورهای فیکس و سیار پرداخته است.

به گزارش کلیک، آمار جالبی که در این میان وجود دارد مربوط به برخی اپراتورهای تلفن همراه است. آماری که نشان می دهد درصد زیادی از مشترکان این اپراتورها، غیرفعال هستند.

یکی از این اپراتورها تالیا است. اپراتور تالیا توانسته از خرداد تا شهریور ماه سال جاری پنج سیم‌کارت فروخته شده خود را روشن کند. این اپراتور در این بازه زمانی بدون تغییر در مجموع مشترکان، تعداد ۵۹۲,۴۶۸ سیم‌کارت فروخته داشته که از این تعداد ۴۹,۹۴۰ فعال شده است. در واقع ۹۱٫۵ درصد از مشترکان تالیا با پوشش سراسری، سیم‌کارت‌شان غیرفعال است.

اپراتور دیگر اپراتور مشارکتی سیار اصفهان هم بدون تغییر در تعداد مشترکان فعال و غیرفعال روی همان رکورد ۳۳,۶۰۰ سیم‌کارت فروخته شده و ۱۰,۰۰۰ مشترک فعال ایستاده است.

سازمان منطقه آزاد کیش اپراتور دیگری است که با در اختیار داشتن مجموعا ۱۶,۹۳۹ مشترک توانسته ۶۹ درصد مشترکانش در هرمزگان را فعال کند.

بنا بر این آمار، این سه اپراتور روی هم رفته تاکنون ۶۴۳,۰۰۷ سیم‌کارت فروخته‌اند که از این تعداد ۷۱,۶۳۰ مشترک فعال شده‌اند.بدون دیدگاه