چگونه پخش خودکار ویدئو ها را در مرورگر Firefox متوقف کنیم؟

احتمالا مشاهده کرده اید که گاهی با مرورگر Firefox  یک صفحه ی اینترنتی را می گشایید و ویدئویی که در آن صفحه تعبیه شده است به صورت خودکار اجرا می شود، اگر می خواهید جلوی این روند را بگیرید آموزش زیر را دنبال کنید.

 

کلیک-  وقتی سایت هایی مثل یوتیوب یا سایت های تبلیغاتی باز می شوند ویدئویی سریع پخش می گردد، اگر می خواهید از پخش خودکار ویدئوها در مرورگر Firefoxجلوگیری کنید باید بگوییم که خوشبختانه مرورگر Firefox است یک گزینه داخلی برای جلوگیری از پخش خودکار ویدئو ها در این مرورگر گنجانده است که با فعال کردن آن در صورتی فایل ویدئویی  پخش خواهد شد که شما بر روی آیکون پخش آن کلیک کنید .

برای این کار این مراحل را به ترتیب اجرا کنید

 

۱-  مرورگر Firefox  را اجرا کنید.
۲- در قسمت نوار آدرس مرورگر Firefox  عبارت about:config را تایپ کنید و کلید Enter را بفشارید .

 

How do we stop autoplay videos in Firefox browser
۳- در این قسمت به احتمال زیاد صفحه ای باز خواهد شد که شما را از خطرات تغییر برخی از تنظیمات این قسمت آگاه می سازد . اگر با این بخش آشنایی ندارید از تغییر دیگر تنظیمات خودداری نمایید و طبق آموزش ارائه شده پیش بروید چون امکان دارد صدمات جبران ناپذیری به مرورگر خود وارد نمایید . بر روی گزینه I accept the risk! کلیک نمایید تا به بخش تنظیمات بروید .
۳ . به دلیل حجم بالای تنظیمات بهتر است که تنظیم مورد نظر را جستجو کنید . در قسمت جستجو که در زیر نوار آدرس قرار دارد عبارت autoplay را تایپ کرده تا نتایج جستجو برای شما به نمایش در بیاید .

 

How do we stop autoplay videos in Firefox browser
۴ . بر روی عبارت media.autoplay.enabled دو بار کلیک نمایید تا Value این قسمت از True به False تغییر کند .

 

How do we stop autoplay videos in Firefox browser
سپس این بخش را کامل ببندید، با انجام تنظیمات فوق در مرورگر Firefox دیگر ویدئو های صفحات وب بدون اجازه شما پخش نخواهند شد .

 یک دیدگاه

ادمین

درود بر شما

الهی خیر ببینی این خودکار اجرا شدن موزیک ها و ویدئو ها بدجور رو اعصاب بود.