چگونه برنامه هایی که از طریق Alt + F4 بسته نمی شوند را ببندیم؟

فشردن دو دکمه ی همزمان Alt+F4 یک میانبر سریع برای بستن برنامه هاست، ولی گاهی با برنامه هایی مواجه می شویم که با این روش بسته نمی شوند، برای بستن برنامه هایی که crash یا گیر کرده اند، می توانید از یکی از این چند متد استفاده کنید.

کلیک- برنامه هایی که به وسیله ی Alt+F4  بسته نمی شوند و یا حتی به مراتب بدتر دچار کراش شده اند را با چند روش دیگر می توان بست.همه ی ما کمابیش با کارکرد Task Manager  آشنا هستیم و در مواقعی که یک برنامه گیر می کند برای بستن آن از این گزینه استفاده می کنیم اما چه شیوه های دیگری برای بستن برنامه ها وجود دارد؟

۱- به کارگیری Task Manager

برای به کارگیری Task Manager  هم می توانید از کلیدهای “Ctrl + Alt + Delete” استفاده کرده و بعد از آن بر روی Task Manager کلیک کنید یا اگر می خواهید به صورت مستقیم صفحه Task Manager را باز کنید از کلید های “Ctrl + Shift + Esc” استفاده کنید .
در مرحله بعد برای بستن برنامه بر روی برنامه هنگ کرده راست کلیک کرده و بر روی “End task”  کلیک کنید .شما همچنین می توانید کاری کنید که پنجره Task Manager همیشه بر روی پنجره های دیگر باز شود.

How programs that are not closed via Alt + F4 to close
در بعضی مواقع روش معمول کار نخواهد کرد اگر برنامه ای که هنگ کرده است جلوی دید شما را به پنجره Task Manager گرفته باشد ، و شما را در موقعیت بسیار بدی قرار می دهد طوری که شما را مجبور به راه اندازی (reboot) مجدد رایانه تان می کند .

برای اینکه این اتفاق در آینده برای شما رخ ندهد شما می توانید کاری کنید پنجره Task Manager همیشه بر روی صفحات دیگر ظاهر شود حتی بر روی پنجره ای که هنگ کرده و باز نمی شود .

How programs that are not closed via Alt + F4 to close
برای اینکار  ، Task Manager (Ctrl + Shift + Esc) را باز کنید ، بر روی Options کلیک کنید و “Always on top” را انتخاب کنید  تمام کاری که باید بکنید همان بود که ذکر کردم . دفعه بعد که یک برنامه متوقف شد ، Task Manager را فعال کنید و ملاحظه می کنید که پنجره آن بر روی صفحه می باشد تا شما را از این مشکل خلاص کند . و شما تنها کاری که باید بکنید این است که بر روی برنامه مشکل زا راست کلیک کرده و  “End task” را بزنید .

۲- به کارگیری Command Prompt

بعضی مواقع پیش می آید که پنجره Task Manager بالا نمی آید در این هنگام می توان از خط فرمان (Command Prompt) استفاده کنید .برای این موضوع در صورت امکان به منو استارت بروید و حروف cmd را تایپ کنید ، سپس بر روی “Command Prompt” راست کلیک کرده و گزینه “Run as administrator” کلیک کنید . کلمه tasklist را در Command Prompt تایپ کرده و دکمه Enter را بزنید .

How programs that are not closed via Alt + F4 to close
در پنجره Command Prompt در قسمت لیست کار (task list) از طریق ماوس یا دکمه های “Ctrl + Down” به پایین بروید و به دنبال برنامه ای که فکر می کنید هنگ کرده و مشکل دارد بگردید . نام برنامه که در لیست وجود دارد همانند خود برنامه می باشد به عنوان مثال برای برنامه Adobe Photoshop اسم آن در لیست “Photoshop.exe” می باشد .

How programs that are not closed via Alt + F4 to close
در مرحله بعد این فرمان را وارد کنید :
taskkill /IM taskname /f

برای بستن یک برنامه در قسمت “taskname” به عنوان مثال برای Photoshop که بخواهیم آن را به زور ببندیم باید دستور زیر را وارد کنید :
taskkill /IM Photoshop.exe /f

۳- به کارگیری SuperF4

شاید با این برنامه ها آشنایی داشته باشید که یک برنامه جداگانه (third-party) بر روی رایانه خود نصب کرده باشید، برنامه SuperF4 فوق العاده می باشد. این برنامه دستورات کلیدی جدیدی می سازد (Ctrl + Alt + F4) که فورا پنجره فعال را می بندد بیشتر شبیه کاری که Task Manager در ویندوز انجام می دهد .
برای به دست آوردن برنامه SuperF4 فقط کافی است که از لینکی  که در اختیارتان قرار می دهیم برنامه را دانلود کنید و آن را از حالت فشرده خارج کنید و بر روی برنامه “SuperF4” دوبار کلیک کنید حال دستور “Ctrl + Alt + F4” بخشی از رایانه شما می باشد .
یکی دیگر از ترفندهای برنامه SuperF4 این می باشد که شما می توانید با فشار دادن دکمه های “Win + F4”  ، ماوس خود را به حالت  آرم دزدان دریایی در بیاورید و با کلیک کردن بر روی هر برنامه یا پنجره فعالی به راحتی آن را ببندید  باید هشدار داد که این قابلیت خیلی خوب کار می کند پس به وسیله آن به هر جایی نرفته و بر روی هر پنجره ای کلیک نکنید .بدون دیدگاه