پروژه های عظیم امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۶ + تصاویر

در این مطلب قصد داریم به معرفی مهمترین پروژه های مسکونی، زیرساختی و تفریحی کشور امارات عربی که در سال ۲۰۱۶ افتتاح شده اند و یا پیشرفت زیادی در این سال داشته اند، بپردازیم.

کلیک، همان طور که می دانید هر سال پروژه های زیادی در کشور امارات متحده عربی کلید می خورند یا افتتاح می شود که تمام آن ها در راستای رشد و ترقی هر چه بهتر این کشور انجام می شوند. در ادامه قصد داریم به معرفی مهم ترین پروژه های مسکونی، زیرساختی و تفریحی این کشور که در سال ۲۰۱۶ افتتاح شدند و یا پیشرفت قابل توجهی داشته اند، بپردازیم. با ما همراه باشید.

ناحیه تجاری مدینه زاید

central-business-district-in-dubai

این ناحیه قرار دهد ۳۰۰ هزار نفر شهروند و ۳۲۵ هزار نفر کارمند را در خود جای دهد. اجرای پروژه مدینه زاید که بخش جدیدی از جزیره ابوظبی خواهد بود، در ماه میلادی اکتبر توسط شورای اجرایی این شرکت تصویب شد.

مکان احداث این پروژه در مثلثی بین شهر مال خلیفه و شهر محمد بن زاید خواهد بود.

شرکت Bloom Holding نیز قصد دارد در اجرای این پروژه با عمارات متحده عربی مشارکت کند . پارک تفریحی Dh1bn نیز در این ناحیه تجاری احداث خواهد شد.

جزیره یاس

hero-yas-island_3000px-960x600

این جزیره شگفت انگیز، شهر بازی دنیای فراری یا Ferrari World (بزرگترین شهر بازی سرپوشیده جهان است که با موضوع فراری ساخته شده است و از سقفی به مساحت ۲۰۰ هزار متر مربع برخوردار است. این شهر بازی مجهز به سریع ترین ترن هوایی در جهان است) و پارک آبی دنیای آبی یاس (Yas Waterworld) را در قلب خود جای داده است. جزیره یاس با سرعت زیادی در حال رشد است و به زودی به مکانی فراتر از یک شهربازی تبدیل خواهد شد.

مرکز خرید یاس از زمانی که افتتاح شده است به یک موفقیت بزرگ برای کشور امارات متحده عربی تبدیل شده است. شرکت املاک و مستغلات اماراتی الدار در حال احداث جدیدترین پروژه های مسکونی این جزیره است. قرار است در آینده بزرگترین دیوار صخره نوردی جهان و یک شهربازی با نام WarnerBros نیز در این جزیره تأسیس شوند و به جاذبه های گردشگری آن تبدیل شوند.

تمام بخش های این پروژه های عظیم در راستای تبدیل کردن این جزیره به یکی از مقاصد گردشگری جذاب و دیدنی در جهان با هدف جذب ۴۸ میلیون نفر گردشگر در سال، انجام خواهد شد.

بندر دوبی کریک

the-tower-at-dubai-creek-harbour-1

این پروژه نیز یکی از پروژه های عظیم دیگر است که قرار است در سواحل منطقه دوبی کریک در نزدیکی پناه گاه حیات وحش راس الخور ساخته شود. این منطقه ۲ کیلومتر از خط ساحلی منطقه، ۶۷۹ میلیون متر مربع منطقه مسکونی و ۸۵۱ هزار متر مربع املاک تجاری دوبی کریک را به خود اختصاص می دهد. همچنین این منطقه دارای ۲۲ هتل با ۲۰۰۰ اتاق است که مساحتی در حدود ۱۱٫۱۶ میلیون متر مربع از املاک را در بر می گیرد. مرکز خرید دوبی با مساحتی برابر با ۱٫۱ میلیون در مقایسه با این پروژه عظیم بسیار کوچک است. همچنین قرار است در این منطقه یک آسمان خراش با ارتفاع ۹۲۸ متر (۱۰۰ متر بیشتر از ارتفاع برج الخلیفه دوبی) احداث شود که افراد می توانند بر فراز آن یک نمای ۳۶۰ درجه از منطقه را مشاهده کنند.

موزه لوور ابوظبی

ar-161119330-2

ستاره های سقف این موزه خودنمایی می کنند دریا نیز آماده است از این ساختمان که بر روی آب ساخته شده است، استقبال کند. نخستین مدیر این مجموعه مشخص شده است و نخستین آثار مربوط به هنر معاصر به این مجموعه انتقال داده شده اند.

پیش بینی می شود این ساختمان در سال آینده به صورت رسمی افتتاح شود و بخش مهمی از چشم انداز منطقه ابوظبی شود. همچنین چراغ های آن نیز در آسمان شب ساحل خودنمایی خواهند کرد و زیبایی خاصی را پدید می آورند.

بزرگراه جدید اوظبی به دوبی

۹۱۳۹۳۴۶۷۸۴۹۶۱۴۹۵

این بزرگراه دربردارنده شش پل و شش زیرگذر است و از مسیرهای مختلف تشکیل شده است. این بزرگراه جدید تردد افراد به جاده E11 برای رفت و آمد بین ابوظبی و دوبی را تسهیل می کند. این بزرگراه جدید از سیح شعیب تا سویحان به صورت رفت و برگشت کشیده شده است و در هر مسیر از چهار لاین تشکیل شده است.

این جاده از مسیرهای Al Maha Forrest، کیزان (Kizan) و جاده الاجبان (Al Ajban road) به جاده سویحان می گذرد. طبق گزارشات منتشر شده ۷۰ درصد این جاده به اتمام رسیده است و پیش بینی می شود سال آینده افتتاح شود.

جزیره نخل جمیرا

palm-jumeirah-united-arab-emirates-1

شاید از خود بپرسید چرا هنوز جزیره نخل جمیرا جزء پروژه های عظیم در حال تکمیل محسوب می شود؟ جالب است بدانید این پروژه عظیم هنوز تکمیل نشده است و قرار است بخش های جدیدی به آن اضافه شود. در واقع قرار است در هفته آینده یک مسیر پیاده روی در کنار آب در تفرجگاه ساحلی Dh150m افتتاح شود. در ضمن هتل های جدیدی نیز در امتداد حلال دور جزیره در حال احداث هستند و بلوک های آپارتمان جدیدی نیز در تنه درخت جزیره در حال احداث هستند که طبق گزارشات منتشر شده یکی از آن ها گران ترین آپارتمان منطقه Dh181m را در خود جای داده است. یکی دیگر از بخش های جدید این جزیره که به زودی افتتاح می شود، مرکز خرید نخیل است که طبق گزارشات منتشر شده در ماه میلادی می، ۵۰ درصد آن تکمیل شده است.

جزیره Bluewater

bluewaters-island-4576_xl

این چرخ و فلک در خط ساحلی منطقه مسکونی جمیرا بیچ واقع شده است و به دلیل اینکه این چرخ و فلک فضای زیادی از آسمان شهر دوبی را به خود اختصاص داده است باعث شده است دورنمایی این شهر به میزان قابل توجهی افزایش پیدا است.

این چرخ و فلک بلندترین چرخ و فلک دنیا است و قسمت مرکزی و محور آن در تابستان امسال، توسط دو دستگاه جرثقیل که بزرگترین جرثقیل های دنیا هستند، به محل مورد نظر انتقال داده شدند و نصب شدند. در قسمت زیرین این چرخ فلک نیز چندین پروژه مسکونی و زیرساختی در حال اجرا هستند که شامل پروژه های تفریحی و سرگرمی و چندین پروژه کوچک دیگر می شود.

ترمینال میدفیلد

adac-2-2

طبق گزارشات منتشر شده توسط فرودگاه ابوظبی، این ترمینال بزرگترین سازه معماری در این منطقه است و هنگامی که در جاده E11 در بین دو شهر دوبی و ابوظبی رانندگی می کنید، به راحتی می توانید این سازه عظیم را مشاهده کنید.

سقف این ترمینال عظیم ۳۱۹ متر است و از ۱۸ قسمت قوسی شکل تشکیل شده است. بزرگترین قوس دارای ۱۸۰ متر عرض و ۵ متر ارتفاع تشکیل شده است. طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده، این ترمینال در سال ۲۰۱۷ افتتاح خواهد شد، انجام فعالیت های لازم برای راه اندازی واحدهای کوچکتر این ترمینال آغاز شده است.

پروژه Dubai South

dubaisouth_featured_h-1024x678-1

این پروژه قبلا به عنوان Dubai Central World نیز شناخته می شد و در سال ۲۰۰۶ کلید خورد. در واقع این پروژه با هدف ایجاد یک حومه شهری متشکل از بخش های تجاری، تفریحی، نمایشگاهی، مسکونی و بخش های دیگر به مرکزیت فرودگاه المکتوم پایه گذاری شده است و اولین بار است که در جهان پروژه ای به این شکل انجام می شود. این فرودگاه که قرار است به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل شود، در سه ماهه سوم سال جاری میزبان ۱۹۱،۹۵۰ مسافر بوده است که نسبت به ۷۳،۴۶۶ مسافری که در مدت مشابه سال گذشته در این فرودگاه انتقال داده شده اند، افزایش چشمگیری داشته است.

در ضمن قرار است هزاران واحد مسکونی، مغازه، اداره و مجموعه های دیگر در این حومه شهری تأسیس شود و اولین پروژه های مسکونی این پروژه عظیم قبلا به بهره برداری رسیده اند.

جزیره Reem (ابوظبی)

alreem-island

پروژه های زیادی در این جزیره طبیعی انجام شده است؛ اما هنوز هم ساخت و ساز برج های عظیم در این جزیره وجود دارد و اجرای نخستین طرح ویلایی آن نیز در حال انجام است. همچنین تعداد بسیار زیادی از ساختمان های جدید، مراکز آموزشی متعدد و جاده های بیشتر برای ورود و خروج مردم به این جزیره ساخته شده است.

همچنین بخشی در مرکز این جزیره برای سکونت دادن به مهاجران اختصاص داده شده است و افراد مهاجر می توانند در قسمت های مقرون به صرفه این بخش واحدهایی را اجاره کنند. چهره این جزیره در سال ۲۰۱۷ با توجه به روند کنونی آن کاملا تغییر خواهد کرد و بلوک های آپارتمانی شیک که نظر هر انسانی را به خود جلب می کند، جایگزین جرثقیل ها خواهد شد. مرکز خرید Reem هم با مساحتی برابر با ۲ میلیون متر مربع در حال احداث است و طبق برنامه ریزی ها در سال ۲۰۱۸ افتتاح خواهد شد.

لازم به ذکر است جزیره Al Maryah که در نزدیکی این جزیره واقع شده است، منطقه آزاد مالی Global Market ابوظبی را در خود جای داده است و همچنین محل احداث مرکز خرید Al Maryah است که قرار است در ماه آگوست سال ۲۰۱۸ به بهره برداری برسد.

منطقه Jomeira Central، دوبی

jumeirah-central-7073_xl

این منطقه قرار است ۳۵۰۰۰ نفر را در خود جای دهد. مساحت این منطقه ۹ میلیون متر مربع  خواهد بود و دارای چندین هتل خواهد بود که در مجموع از ۷۲۰۰ اتاق برخوردار خواهند بود. می توان گفت این پروژه به یک ابرپروژه تبدیل خواهد شد.

این پروژه قرار است در کنار جاده شیخ زاید احداث شود. طبق گزارشات اعلام کرده مرکز خرید Mall of the World که قرار است به بزرگترین مرکز خرید جهان در نوع خود تبدیل شود، نیز در همین مکان احداث خواهد شد. خبر ایجاد این پروژه واقعاً عظیم در اوایل ماه سپتامبر توسط شرکت Dubai Holding اعلام شد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است نوزده بخش دولتی و خصوصی در این پروژه در طی مدت ۲ سال احداث شوند.

همچنین قرار است یک مسیر دوچرخه رانی گسترده نیز در این منطقه احداث شود که از میان ۳۳ پارک و فضای باز عبور می کند. همچنین یک قطار هوایی هم برای حمل و نقل ساکنان این منطقه در نظر گرفته شده است. هزینه احداث این منطقه ۷۳٫۴ میلیارد دلار برآورد شده است و طبق برنامه ریزی های انجام شده ساخت نخستین فاز آن از سال آینده آغاز خواهد شد و تا سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ به بهره داری خواهد رسید.

 ۳۱ دیدگاه

علی

نمی دانم منبع این خبر چیست ؟ چون هم اکنون به علت بحران اقتصادی در جهان و نیز بحران مالی گریبانگیر امارات و کشورهای خلیج فارس ، بخش مهمی از پروژه ها دچار رکود نسبی یا شدید شده است !
بهتر است اطلاعاتتان را به روز بفرمایید.

  احمدرضا فرهبد

  ممنون از اینکه با کلیک همراه هستید. دوست عزیز منبع خبر کاملا جدید است و در همین ماه میلادی منتشر شده است.

رضایی

کافیه برید دبی این پروژه ها رو ببینید کاری نداره واسه صحت و سقم خبر

علی رضا

از ایرانی بودنم شرمم می گیره اونا برای مردمش و صنعت توریستش چی کار می کنم مسئولین ما چیکار می کنند
تنها کاری که خوب یاد دارن اختلاس هست بعد این پول هنگفتی که از بیت المال هست به راحتی از کشور می برن این دولت از دولت طاغوت فاسد تر و جلادتر هست درسته مستقیم نمی کشن ولی با پولی که از سفره مردم بر می دارن غیر مستقیم می کشن

  هادی

  اخه دوست عزیز این چه تحلیلی هست؟ این کشورها شدیدا تحت نفوذ و مستعمره ی غرب هستن. جمعیت کم دارن حدودا ۸ ملیون. هیچکدوم ازین طرح ها و سخت ها پیشرفت درونی ملت خودشون نیست. همه ی این آبادانی ها که توسط کشورهای غربی انجام میشه به خاطر هدفی هست. بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا طرح حمایتی مالی خود از برخی کشورها تحت عنوان طرح مارشال (marshal) را جهت نفوذ در منطقه انجام دادن(به قول خود غربی ها). شنا باید شرم کنید از اینکه چنین بلایی سر ما بیاد وابسته ی محض بشیم و بعد هرچه گفتند بگیم چشم . . .

   سامی

   با بودن شما عزیزان مسئولین محترم ، اینا نگرانی بابت اینهمه خفقان نخواهند داشت. زنده باد مردم ساده اندیش و کم توقع ایران که عقل و خرد آخرید ابزار استفاده شونه

sina

عربها بامدیریت درست کشورشان به چه پیشرفت و عظمتی رساندند که ایرانی ها وقتی امارات می روند حسرت می خورند. کشوری که به قول خودشان تا سال ۱۹۷۰ بیشترشان در کپر زندگی می کردند.. مدیران ما به بهانه صدور انقلاب و دخالت در بقیه کشورها و مرگ گفتن بر بقیه فقر و عقب افتادگی را برای کشور هدیه اورده اند

  مرتضی

  دوست عزیز، خیلی دوست دارم نظر شما را در رابطه با این مسائل بدانم: ظالم، مظلوم، نوع دوستی، دوری جستن از بدی ها، دوستی خوبی ها، زندگی کوتاه دنیا، حیات ابدی آخرت، از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود و . . . عقب افتادگی تاریخی ما ریشه در جای دیگری دارد،حکومت قبل ۵۰ سال بر سر کار بود و در همسویی با قدرت های فرا منطقه ای پیشتاز، اما دستاورد آن چه بود اقتصادی کاملاً وابسته، در ضمن ساختن بناهای عظیم با پول نفت و توسط متخصصان خارجی نمی تواند مدل خوبی از پیشرفت باشد، بجای حسرت بیهوده به فکر پیشرفت واقعی میهنمان باشیم. موفق باشید.

   سپیده

   ساختن بناهای عظیم با پول حاصل از صنعت توریسم چطور؟
   افرادی مثل شما هی میگید نفت تموم میشه….عربا بدبخت میشن
   خیر نفتشون رو فروختن و تو صنعت توریسم سرمایه گذاری کردن
   ۵۰ سال رژیم ملعون؟ اقتصاد وابسته؟
   جناب میشه بگی الان اقتصادت مستقله آیا؟
   چند سال تحریم بودی و نمیتونستی نفت بفروشی چی اومد سر کشورت؟
   فرقش چیه؟ شاه هم نفت میفروخت ما هم داریم نفت میفروشیم
   تو این ۳۸ سال حداقل میتونستیم با پول نفت و به قول شما به کمک متخصصان خارجی کشاورزی رو توسعه بدیم
   کردیم؟ روسیه ۶ ماه با ترکیه قطع رابطه کرد دووم نیاورد….چون بازار میوه روسیه که یه کشور سردسیریه به ترکیه وابسته است
   ما چی؟ کدومیک از این ابرقدرت ها به محصولات ما وابسته اند؟
   ما هم فقط نفت داریم که کل عربا دارن
   چرا ما باید با کشوری مثل روسیه دوست باشیم که در طول تاریخ هزاران بار عهدشکنی کرده و این بار هم خواهد کرد
   خصوصا که الان جناب پوتین و ترامپ اسب اصیل روس و سهام هتل به همدیگه پیشکش میکنند
   هیچکدوم این عربا از ایرانیا خوششون نمیاد….حضرت محمد و اسلام هم نتونست این قوم رو تغییر بده ….. نژادپرستی کل وجود عربا رو گرفته….همین فلسطین اگر نیاز نداشته باشه ما رو مجوس میدونه…..زمان جنگ حافظ اسد عاشق چشم و ابروی ایران نبود….با صدام مشکل داشت والا اونم مثل بقیه عربا خنجر از پشت میزد…..اونوقت ما چون همکیشمونن بهشون کمک میکنیم
   آیا اونا ما رو همکیش خودشون میدونن؟
   با کل دنیا قهریم…چسبیدیم به چین و روسیه….ما وابسته نیستیم….بله انقلاب ما شرقی و غربی نبود …. ولی الان دقیقا شرقی هستیم ….. روسیه داره همون راه شوروی سابق رو میره …. پوتین در بین اطرافیانش جوونی نیست که بتونه در نبود پوتین همون پیشرفت های پوتین رو برای روسیه بیاره….به کسی اجازه عرض اندام داده نشده….درست مثل کشور خودمون
   هر وقت هم تحریم میشیم …. با هزار جور کانال زیر زیرکی دست به دامن چین میشیم که یواشکی نفت ما رو ارزون بخره (آخه این ابرقدرت نباید رابطه اش با آمریکا خراب بشه) و جنسای بنجلش رو روانه بازارهای ما کنه….آیا ما بازار مصرف کالاهای خارجی نیستیم؟…..

   قاسم

   دوست عزیز
   ظلم /بدبختی /حسرت / همه اینها رو تو این ۳۸سال ایجاد و نوع دوستی و دنیا و آخرت نابود شد
   برو عکسهای ۴۰ سال پیش تهران و دبی رو با هم مقایسه کن حتما میفهمی . خودت رو زدی به خواب

امیر

ای بابا ما فعلا در زمان کابوی های امریکایی و دزدی و غارت کاروانهای ۲۰۰ ۳۰۰ سال قبل زندگی میکنیم
فقط ماشین الات غربی رو بیشتر در کشورمون استفاده میکنیم

ما فعلا بریم دنبال اختلاسگرها و دزدها ، بریم ببینیم کی حواسش نبوده دو تا قطار خوردن بهم و مردممون کشته شدن
ما تا وقتی مجریان بی عرضه داریم ، وقتی مسئول نداریم ، وقتی مدیر اگاه نداریم ، سالیان سال هم بگذرد همین هستیم که بودیم .
مسئولین ما هیچ قصدی برای پیشرفت کشور ندارند . اگر داشتند یک طرح رو همینجا بهتون میگم ببینم کی نمیتونه این کار رو انجام بده و چقدر میتونه برای کشورمون سود آوری داشته باشه

پروژه تولید برق خورشیدی ، بادی ، گرانشی ، گرمایش زمینی ( تجدید پذیر ) به دنبال ان تصفیه آب خلیج فارس بعد از آن انتقال آب از طریق لوله کشیهای عظیم در سطح کشور و تبدیل تمام دشتها و بیابانهای کشور به دشتهای حاصلخیز که میتواند کشور ما را به بزرگترین تولید کننده محصولات غذایی در جهان تبدیل کنه
اما هیچ همتی در مسئولین ما دیده نمیشه ، چون مسئولین ما نیومدن برای ابادانی ، امده اند برای دزدی و اختلاس و ویرانی

  سپیده

  پروژه ی عظیمیه …… (البته از من به شما نصیحت که توسعه پایدار همیشه باید با کمترین تغییر در اکوسیستم باید همراه باشه) ….. به عنوان مثال اصلا درست نیست که بیابان های کشور به زعم شما به دشتهای حاصلخیز تبدیل بشن ….. باید از گسترش بیابان جلوگیری بشه و در کنار اون از بیابان همون استفاده ای رو بکنیم که براش ساخته شده یعنی انرژی خورشیدی….
  به هر حال هرگز همچین پروژه هایی انجام نمیشه …… یه فردی تز گسترش صنعت توریسم در آذربایجان رو مطرح کرده بود …… ولی ما داریم تو کشوری زندگی میکنیم که بر مبنای تئوری توطئه میچرخه

حبیب

با خاک ایران میسازن کشورشونو…ننگ به \…

  سپیده

  امارات کی مال ما بود؟…..منظورت بحرینه؟
  وقتی مردم یک ناحیه تعلق خاطر نداشته باشن به یک کشور و خودشون رو جرئی از خاک اون و همسو با بقیه ندونن
  نباید با رفراندوم خودشون تصمیم گیری کنن؟

سعید

ما که نمیتونیم بسازیم اما چی میشه اگه یه جنگی بشه و بزنیم همه رو با خاک یکسان کنیم براشون خخخخ

  محسن

  این همون ارزشهایی که دنبالش هستیم؟وقتی نمیتونیم بسازیم بزنیم بقیه رو داغون کنیم؟؟؟با مدیریت بدون اختلاس ماهم میتونیم کارهای شگرفی بکنیم

  سپیده

  شما داغون میکنی اونا هم میشینن تماشات میکنن؟؟؟ :)))))))))

امیر

خیلی جالبه!
نظر همه هست بغیر نظر من!
فرض میکنم نظرمو ندیدین برای همین دوباره میگم:

فقط میتونم بگم متاسفم! ما کجاییم اونا کجان!؟

حمید رسان

دبی از وقتی آباد شده که تونسته عده ای از مردم ایران رو به عناوین مختلف و با تبلیغات به اونجا ببره ،فقط کافیه یک سال هیچ ایرانی به دبی نره.در ضمن ببینید این تبلیغات چقدر براش مهمه که توسط خودمون تبلیغ خودشو میکنه و ما ایرانیها رو با ایجاد حسادت بجون همدیگر میندازه.کل دبی اندازه اتوبان همت ما هم نمیشه اما خودمون هم میدونیم دنیا که با ما سر جنگ داره لااقل با هم دعوا نکنیم و اعصابمونو از بین نبریم.ولی بیایید خود و میهن خودمونو آباد کنیم.خلاصه خونه محقر خودمون از قصر فلان کس برامون راحتره.از بزرگترها هم خواهش میکنم ارتباط دانشگاه و کارگاه ها رو ایجاد کنند تا کارها خوب و علمی پیش برده شوند.کشور خوب ساختنیه نه یافتنی.
.

حامد

کشوری که کلش اندازه یکی از شهرهای ایرانم نیست چیشده و به کجاها خواهد رسید اونوقت آقایون بعد از ۴ سال خوردن پول مردم و خوابیدن با خیال راحت هنوز درگیرن چه جوری و با چه دروغ و نیرنگی پول اضافه تری بگیرن تا واحد های خراب شده مسکن مهر پردیس رو بسازن و تکمیل کنند !

سامان

این امارات همان جایی است که شاه سالانه مبلغیبرای سر با ماندن به آنها کمک میکرد وسباه دانش را برای آموزش مردم به آنجا فرستاد .آخ اگه شاه مانده بود الان جزیره کیش ما همینطوری میشد وامارات همچنان عقب مانده میماند .لعنت برکارتر وتاچر

  رسول

  احتمالا شاه بعد از بحرین کیش هم از ایران جدا میکرد، دیگه کیش جزو ایران نبود که آباد شدن و نشدنش برای ما مهم باشه!

amir abdipour

بنام خداوند جان و خرد گز این برتر اندیشه برنگذرد . سلام به همه دوستان امیدوارم به دقت به سخنانم توجه کنید ؛  شاعر بیدل دهلری میگوید { چه خوش است راز گفتن به حریف نکته سنجی
که سخن نگفته باشی به سخن رسیده باشد } اگر ایرانی با عزت و قدرتمند میخواهید ؟ اگر ایرانی پر ثروت و مردمی خوشبخت میخواهید ؟
اگر برای سعادت و امنیت این مرز و بوم عشق می ورزید و شمایان که در رنج و عذاب بی عدالتیها غصه میخورید و در هزاران آرزوی سپید رویا پردازی می نمایید ؟ بدانید و آگاه باشید تنها راه نجات ایران و ایرانیان فقط یک کلمه است . به ثروت ملی فرهنگی کشور خود آگاه شوید ، ما روی آرامش را زمانی حس میکنیم که با نیاکانمان آشنا شویم و بلاهای که بر سر ما رفته بشناسیم و مدام تکرار نکنیم . دخترها پسرها آقایان خانمها ، تاریخ را به مقداری مطالعه کنید . در پایان بدانیم ، از ما است که بر ما است . متشکرم . موفق باشید

الیاس

وای به حال ما و وای به حال نسل بعدی ما که یک مخروبه از ما تحویل میگیره و وضع ما هرروز بدتر از دیروز میشه اونوقت یک عده ساده لوح و … میگویند رابطه با غرب ما را وابسته میکنه بابا این پنبه رو از اون گوش بیرون بیار دنیا رو ببین و پیشرفتهایش و مردم بدبخت ما که وضعشون هر روز بدتر و بدتر میشه. امارات داره با سرعت سرسام آوری به پیش میره و بعضی از جوانان ما هنوز داره از توطءه غرب سخن میگوید برادر من توطئه اصلی از داخل داره انجام میشه به هوش باش دارن هزاران میلیارد هر ساله اختلاس و دزدی میکنند و دین و ایمان مردم را به بازی گرفتند اونوقت شما دارین از توطئه غرب سخن میگویید غرب غلط بکنه از این کارها با ما بکنه سرتو از برف بیار بیرون. ما داریم با سرعت برق اسا از تمدن و از پیشرفت اقتصادی و حتی از دین و ایمان به سمت عقب بر میگردیم.

ارش ارجمند

خانه از پایبست ویران است
خواجه به فکر ایوان است

بی نام

خلایق هرچه لایق.
والسلام

سام تورک ایرانی

روسیه ۶ ماه با ترکیه قطع رابطه کرد دووم نیاورد….چون بازار میوه روسیه که یه کشور سردسیریه به ترکیه وابسته است
خانوم عزیز این تحلیل مضحک را از کجا آوردین؟! روسیه چه وابستگی به تورکیه داره برای جبران کمبود میوه خیلی راحت می تونه میوه خودش رو از لبنان و ایتالیا و هند و ایران و …… تهیه کنه. بر عکس به عرضتون رسوندن این تورکیه بود که به دلیل وابستگی به صنعت توریسم و درآمد حاصل از توریست های روسی متاسفانه به دریوزگی افتاد و بعد از اون عمل احمقانه ساقط کردن جنگنده روس و قتل خلبان اون مجبور به عذر خواهی شد.
هر چند با بقیه گفته هاتون موافقم.

سام تورک ایرانی

ایراد همه شما ایرانی ها اینه که حافظه تاریخی تون ضعیفه که اونم ناشی از کمبود مطالعه است برای همین هم مدام اشتباهات گذشته رو تکرار می کنین احساسات افسار گسیخته و بی منطقی را هم نباید فراموش کرد.
این مملکت از ۱۵۰ سال قبل در عصر ناصر الدین شاه در مسیر مدرنیسم و اصلاحات قرار گرفت ولی با وجود جان کندن و کار مداوم روشنفکرانی مثل طالبوف ملکم مشیر الدوله جمال زاده و آدمیت و ……… و جان فشانی های غیور مردانی مثل صور اسرافیل و ملک المتکلمین سید جمال الدین واعظ و ستار خان و باقرخان متاسفانه رخوت و سستی این ملت ابله کار را به هرج ومرج کشاند تا ما ناچار راضی به روی کار آمدن رضاخان بشویم
بعدها هم حماقت و بی سوادی ملت نادان باعث سقوط دولت ملی مصدق و استیلای دیکتاتوری شاه برای ۲۵ سال آزگار شد تا اقتصاد مملکت بیش از قبل وابسته به نفت بشود.
به جای افتادن به جان هم و ردیف کردن اراجیف برآمده از تئوری توطئه و مقصر دانستن آمریکا و انگلیس و ….. بابت عقب ماندگی خود قدری مسولیت پذیر بوده و اشتباهات خود را گردن بگیرید و بفهمید که هر کس در قبال جامعه مسوول است و باید این را نه فقط در حرف بلکه در عمل اثبات کند.

ali

ایکاش در ایران هم فقط بفکر آسایش ؛ پیشرفت و توانمندی در همه زمینه ها بود و مدیران نالایق در راس کار از کار برکنار میشدند تا مردم ایران هم روی آسایش میدیدند . آنها هم مسلمان هستند و ما هم مسلمان هستیم از لحاظ جغرافیایی و منبع طبیعی سرامد آنها هستیم ولی متاسفانه عزمی برای ساختن ایران بعنوان یک کشور اسلامی و الگو برای جهان و حتی خودمان وجود ندارد .

رامین

این جزایرمصنوعی که امارات توی خلیج فارس میسازه تمامش با خاک ایران ساخته میشه بهترین و حاصلخیزترین خاک ایران و صادر میکنن برای ساخت و ساز برید ویدو هاش رو تو اینترنت ببینید

Mse

اخه بدبختی ما از وقتی شروع شد که یه موج رشد جمعیت شدید داشتیم اونم تو کشوری که تولیدات خاصی نداشت و کاملا وابسته به نفت بوده و هست. اوناهم همین نفت رو میفروشن اما ما هشتاد میلیون نفریم که این درامد فقط کفاف زندگی خودمون رو میده