در اقدامی جالب توجه؛ پرداخت کل مبلغ نکسوس های معیوب به کاربران توسط LG

با توجه به گزارش های متعددی که شده است، ال جی به تمام کاربرانی که از نقص سخت افزاری بخشی از نکسوس ۵ایکس رنج می برند، باز پرداخت کامل می دهد و گوشی معیوب آن را تحویل می گیرد.

به گزارش کلیک، معمولا زمانی که مشتریان، یک گوشی هوشمند را برای تعمیرات یا خدمات گارانتی ارسال می کنند، باید منتظر بمانند تا تولید کننده کار خود را انجام داده و آن مشکل را رفع کند یا تا زمان انجام کار یک دستگاه جدید موقت دریافت نماید. اما ظاهرا این موارد شامل کاربران گوشی های ال جی نکسوس ۵X نمی شود.

این گوشی ها که تحت تاثیر عملکرد بد قسمتی از سخت افزار وارد یک حلقه بوت دائمی می شوند، در صورت تحویل به نمایندگی تمام پولی را برای آن پرداخت کرده اند دریافت می کنند. البته این یک گزینه اختیاری است. یعنی کاربران می توانند گوشی خود را تحویل دهند تا ال جی این مشکل را برایشان برطرف کند.

البته ظاهرا برای رفع این نقص خاص خدمات بخشی مورد نیاز است که دیگر در دسترس نیست. گوگل فروش نکسوس ۵ایکس (و کلا سری گوشی های نکسوس) را پس از انتشار دو گوشی جدید خود، یعنی پیکسل و پیکسل ایکس ال متوقف کرده و خط تولید این گوشی ها را به طور کل جمع نموده است (پیش از این به طور کامل در این مورد بحث کرده ایم). ال جی هم که دیگر این گوشی ها و قطعات آن ها را ندارد، از آن ها پشتیبانی نمی کند. بنابراین بهترین راه همان بازگرداندن پولی است که کاربران پرداخت کرده اند.

در اینجا می توانید متن پیامی را که ال جی برای یکی از کاربران خود فرستاده است مشاهده نمایید:

“ما متاسفیم که می شونیم شما با دستگاه LGH790 مشکل دارید و از این که این فرصت را به ما می دهید تا با گارانتی آن، مشکل را برطرف کنیم، قدردانی می کنیم. ما دستگاه شما را برای تعمیر به بخش مربوطه ارسال نمودیم، اما در حال حاضر آن مرکز تعمیرات از بورس خارج شده و دیگر در دسترس نیست.

برای جبران این مسئله، می خواهیم هزینه دستگاه شما را به صورت کامل بازگردانیم. این امکان با ارائه رسید خرید شما فراهم خواهد شد و این کار در حدود ۴ هفته به طول می انجامد.”

با توجه به گفته کسانی که تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته اند، ال جی بازپرداخت کامل قیمت خرده فروشی این گوشی را می پردازد. بدیهی است که فرآیند راستی آزمایی طولانی خواهد بود، اما شاید در این میان کاربرانی باشند که علاقه ای به از دست دادن این گوشی نداشته باشند. به نظر ما بهتر بود ال جی گزینه های دیگری مانند عرضه مدلی دیگر از گوشی هایش را هم فراهم می نمود.بدون دیدگاه