سوال ساده‌ فیسبوک برای استخدام کاربرانش چیست؟

هرچند وب سایت ها و کتاب های زیادی برای این که مصاحبه شغلی خوبی را پشت سر بگذارید وجود دارند، اما شاید برای استخدام شدن در شرکتی که نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد چندان راهگشا نباشند.

به گزارش کلیک، فیسبوک که در حال حاضر ۱۳ هزار کارمند در ۶۴ دفتر خود در سراسر جهان دارد، شیوه ویژه ای برای تعیین این که چه کسی را استخدام کند دارد.

میراندا کالینوفسکی، سرپرست جهانی استخدام فیسبوک می گوید: ما سازندگان را استخدام می کنیم. فرقی نمی کند یک مهندس یا یک تحلیل گر مالی را بخواهیم استخدام کنیم، آنها باید به کسانی تبدیل شوند که می خواهند چیزی بسازند.

او اضافه می کند مدیران به دنبال استخدام کسی هستند که هرگز به وضع موجود راضی نباشند و همیشه برای بهتر شدن تلاش کنند. آنها باید خلاق باشند و به دنبال تاثیرگذاری باشند.

فیسبوک در حال حاضر ۱٫۶ میلیارد نفر کاربر دارد و مالینوفسکی می گوید «هرکس به مارک [زاکربرگ] گوش کند می شوند که او می گوید ما هنوز ۵ میلیارد نفر دیگر برای برقراری ارتباط داریم. هیچ کس نباید به آن چه دارد راضی باشد.

این غول اینترنتی برای این که یک کارمند مورد نیاز را از میان داوطلبان انتخاب کند پرسشی تامل برانگیز را از آنها می پرسد: در بهترین روز کاریتان – روزی که به خانه می روید و فکر می کنید بهترین شغل دنیا را دارید- چه کار کرده اید؟

کالینوفسکی می گوید پاسخ مصاحبه شوندگان، علایق آنها را آشکار می کند. او می گوید برخی فکر می کنند کمک به یک همکار، ترفیع گرفتن، یا حل یک مشکل بزرگ جواب های خوبی هستند. اما سرپرست جهانی استخدام فیسبوک فاش می کند که بهترین پاسخ چیزی است که در راستای ماموریت فیسبوک برای پیوند دادن مردم باشد. آنها می خواهند کسی را استخدام کنند که علایقی مشابه مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک، داشته باشند.

البته باید به این نکته هم توجه داشت که یک جواب مناسب تضمین کننده کسب جایگاه شغلی نیست، اما می تواند کمکی قطعی کند. برای استخدام شدن در فیسبوک چندین دور مصاحبه حضوری و یک تور آشنایی با ساختمان مرکزی وجود دارد.بدون دیدگاه