چگونه مرحله تایید هویت در زمان نصب اپلیکیشن های رایگان را غیر فعال کنیم؟

گاهی اوقات کاربران در هنگام دانلود و نصب اپلیکیشن های رایگان از فروشگاه های مختلف ارائه دهنده اپلیکیشن وجود در اینترنت مجبور هستند تا برخی گام های مربوط به تایید هویت را طی کنند. اما بسیاری از کاربران تمایلی به وارد کردن اطلاعات هویتی خود ندارند. در این آموزش نحوه غیر فعال سازی این گام های هویتی را توضیح خواهیم داد.

کلیک- در حالی که بسیاری از کاربران از انجام گام های تایید هویتی که هنگام نصب اپلیکیشن های رایگان باید انجام دهند شاکی هستند به دنبال راهی هستند تا بتوانند از طی کردن این مراحل تایید هویت و وارد کردن اطلاعات شخصی خود مثل شماره کارت و غیره رها شوند. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که کاربران سیستم عامل iOS در صورتی که تنها یک بار اطلاعات کارت اعتباری خود را از طریق iTunes و یا سایر درگاره های مربوطه در هنگام نصب اپلیکیشن وارد کرده باشند باید برای همیشه این قدم های هویتی را در هنگام نصب اپلیکیشن طی کنند. اما با کمی جستجو به این نتیجه رسیدیم که حتی کاربرانی که هرگز اطلاعات کارت اعتباری خود را از طریق این درگاه ها وارد نکرده اند هم در هنگام نصب اپلیکیشن بر روی گوشی iOS ای خود دچار چنینی مشکلاتی هستند. برای غیر فعال کردن این مراحل در هنگام نصب اپلیکیشن می توانید فرم های زیر را یکی یکی طی کنید تا از انجام این مراحل تایید هویت راحت شوید.

نکته مهم این است که مراحل زیر تنها برای کاربران دستگاه های اپل کاربرد دارد.

قدم اول: وارد setting شده و سپس بر روی گزینه iTunes & App Stores کلیک کنید.

تصویر متن 1

قدم دوم: بر روی Apple ID کلیک کنید. در این قسمت شاید لازم باشد تا رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید. رمز عبور مربوطه را در صورت لزوم وارد کنید بعد از آن ۴ گزینه فعال می شود که عبارتند از view apple ID، sign out، iForgot و Cancel.

قدم سوم: بر روی گزینه View my apple ID کلیک کنید.

تصویر متن 2

قدم چهارم: بر روی گزینه Payment Information کلیک کنید.

تصویر متن 3

قدم پنجم: بر روی گزینه None کلیک کنید.

تصویر متن 4

بسیار خوب کار تمام شد و دیگر محبور نیستید که قدم های مربوط به تایید هویت در هنگام نصب اپلیکیشن را طی کنید.

اما برخی از کاربران شکایت هایی گزارش کرده اند که حاکی از این موضوع است که گزینه None که در قدم پنجم توضیح داده شد برای آن ها نمایش داده نمی شود. باید به این دسته از کاربران گفت که اولاً مطمئن شوید که گزینه Family Sharing فعال نیست. در صورت فعال بودن این گزینه، گزینه None برای کاربر فعال نمی شود.

برای تغییر دادن اطلاعات مربوط به  پرداخت در App store بر روی iTunes نیز کافی است قدم های زیر را طی کنید:

برای تغییر این اطلاعات بر روی iTunes بهتر است از روی کامپیوتر خود این مراحل را طی کنید.

قدم اول: iTunes را بر روی کامپیوتر خود باز کنید و بر روی Apple ID کلیک کنید.

قدم دوم: منویی برای شما نمایش داده می شود که در آن منو بر روی گزینه Account Info باید کلیک کنید.

تصویر متن 5

قدم سوم: جعبه ورود متنی برای شما باز خواهد شد که باید Apple ID خود را بر روی آن وارد کنید.

تصویر متن 6

بعد از وارد کردن Apple ID به صفحه مربوط به اطلاعات شخصی روی iTunes هدایت خواهید شد.

قدم سوم: بر روی دکمه Edit که در صفحه بعد از صفحه مربوط به اطلاعات شخصی ظاهر می شود کلیک کنید.

تصویر متن 7

در این مرحله شما به صفحه مربوط به انتخاب نوع کارت اعتباری هدایت می شوید که در آن لیستی از کارت های اعتباری که از طریق آن ها می توانید خرید کنید به همراه یک گزینه None را مشاهده خواهید کرد.

تصویر متن 8

قدم چهارم: بر روی گزینه None کلیک کنید و بعد از آن نیز بر روی گزینه Done که در گوشه پایین سمت راست صفحه ظاهر شده است کلیک کنید.

تصویر متن 9

با طی کردن این مراحل دیگر لازم نیز در هنگام نصب اپلیکیشن قدم های خسته کننده تایید و وارد کردن اطلاعات شخصی را طی کنید.بدون دیدگاه