آموزش اینستاگرام

راهیابی دانشگاه صنعتی شریف به مسابقات جهانی acm

همراه اول در کلیک

هجدهمین دوره  مسابقات برنامه نویسی acm با برتری قاطع تیم های دانشگاه صنعتی شریف پایان یافت.

به گزارش کلیک، هجدهمین دوره مسابقه برنامه نویسی ای سی ام منطقه  غرب آسیا به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
برگزاری سالانه مسابقه ای سی ام نقش مهمی در ارتقای توان نخبگان برنامه نویس کشور و ایجاد شور و هیجان مثبت در آنان داشته است. تقویت مهارت حل مساله، طراحی و پیاده سازی در برنامه در زمان محدود، تقویت مهارت های گروهی و انجام کار تیمی از اهدافی است که در این مسابقه دنبال می شود.
بنا بر این گزارش؛ در هجدهمین دوره مسابقات ای سی ام، ۸۲ تیم سه نفره از ۴۷ دانشگاه کشور به رقابت پرداختند که در نهایت چهار تیم CrockPot ،Mabva ،KMJ Fans و mruxim از دانشگاه صنعتی شریف، رتبه های اول تا چهارم را به خود اختصاص دادند.
همچنین؛ تیم NesheTeam از دانشگاه تهران مقام پنجم این دوره از مسابقات را به دست آورد.
خاطر نشان می شود، تیم CrockPot از دانشگاه صنعتی شریف برای دومین بار به مسابقه‌ جهانی acm که اردیبهشت ماه سال ۹۶ در کشور آمریکا برگزار خواهد شد، راه پیدا کرد و تیم NesheTeam از دانشگاه تهران دومین نماینده‌ ایران در مسابقه‌ جهانی (در صورت تخصیص دو سهمیه به سایت تهران) خواهد بود.

لازم به ذکر است تیم Dog Nine از دانشگاه شهید بهشتی که در این مسابقه به رتبه‌ هفتم دست پیدا کرد، قبلا از سایت لاهور پاکستان سهمیه‌ حضور در مسابقه‌ جهانی را دریافت کرده بود.
گفتنی ست؛ در بخش مسابقه‌ چالشی نیز، تیم Tizi Remembers از دانشگاه صنعتی اصفهان اول شد و تیم های Wy Do We Fall?‎ از دانشگاه صنعتی سجاد و Violetes از دانشگاه خوارزمی به ترتیب به مقام های دوم و سوم این بخش از مسابقه را به خود اختصاص دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.