مقایسه دوربین سونی اکسپریا با دوربین سایر پرچمداران بازار

دوربین از مهمترین مشخصاتی است که کاربران در زمان خرید به آن توجه می کنند. اگر شما هم این روزها به خرید تلفن همراه فکر می کنید و این مشخصه برایتان در الویت قرار دارد این مطلب را بخوانید چون قصد داریم  از مقایسه بین دوربین پرچمداران بازار بگوییم.

به گزارش کلیک، اخیرا وب‌ سایت DxOMark دوربین گوشی ‌های هوشمند را مورد آزمایش ‌های مختلف قرار داده است. یکی از این بررسی ها مربوط به پرچمدار سونی Xperia XZ  بوده است. این وب سایت بعد از بررسی های مختلف به این گوشی امتیاز ۸۷ داده و آن را از این نظر هم ردیف با موتو زد موتورولا، گلکسی اس ۶ اج پلاس سامسونگ و اکسپریا زد ۵ دانسته است.

بررسی دوربین سونی اکسپریا

 به این ترتیب به اعتقاد DxOMark دوربین این گوشی عملکرد ضعیف ‌تری نسبت به پیکسل گوگ، گلکسی اس ۷ و حتی اکسپریا ایکس پرفورمنس دارد اما نسبت به آیفون ۷، ال‌ جی جی ۵ و هواوی میت ۹ بهتر عمل می‌ کند.

در مجموع در بخش عکاسی برای این گوشی می توان نقاط قوتی مثل نورسنجی خوب، سرعت فوکوس بالا، رنگ ‌های واقعی، جزئیات خوب و وایت‌ بالانس مناسب فلش را برشمرد. نقاط ضعف دوربین سونی اکسپریا نیز شامل آرتیفکت ‌ها یا همان مصنوعات درون تصاویر، از بین رفتن وضوح در گوشه ‌ها، جزئیات کم در نور پایین و دامنه دینامیکی پایین دوربین است.

بررسی دوربین سونی اکسپریا

از نظر فیلمبرداری نیز باید گفت که اکسپریا ایکس ‌زد عملکرد بسیار خوبی در لرزش‌ گیری دارد. فوکوس خودکار آن سریع و دقیق است، نورسنجی و رنگ ‌ها مناسب هستند و اما در نور کم دارای نویز کروماتیک و رنگ ‌های نه ‌چندان جالب است و عارضه motion blur  و لرزش ‌های جزیی هم در ویدئوهای این گوشی در تمام شرایط نوری دیده می شود.

به این ترتیب به اعتقاد DxOMark اکسپریا ایکس ‌زد دوربین بسیار خوبی دارد اما به خصوص در زمینه نویز و دامنه دینامیکی هنوز نسبت به رقیبانی مثل پیکسل گوگل در رتبه پایین تری قرار می گیرد. با این وجود با توجه به اینکه این گوشی از پرچمدارانی مثل میت ۹ یا آیفون ۷ نیز امتیاز بالاتری را به دست آورده است می توان گفت دوربین این گوشی برای همه کاربران عملکرد راضی کننده ای دارد.بدون دیدگاه