نمایشگاه CES 2017 پذیرای جدیدترین فناوری های خودروی جهان

نمایشگاه CES 2017 مثل همیشه پرسروصدا خواهد بود، گردهمایی بزرگی که تمام شرکت‌های بزرگ جهان با جدیدترین محصولات و فناوری‌های را دعوت می کند تا دانش و فناوری را در معرض دید عموم بگذارد، امسال این نمایشگاه چه اتومبلیل ها و فناوری های جدیدی را از صنعت خودرو معرفی می کند.

به گزارش کلیک، نمایشگاه الکترونیک مصرفی (CES) روز نخست نمایش خود را در لاس‌وگاس آمریکا آغاز کرد  و کمپانی های بزرگ جهان با جدیدترین محصولات و فناوری‌های خود به این گردهمایی فناوری بزرگ آمدند. در این میان بازار خودرو و نمایش دستاوردهای یک ساله ی اتومبیل سازان سرتاسر دنیا مانند هر سال پرجنب و جوش به نظر می آید، ما در این نمایشگاه شاهد جدیدترین فناوری ها از کمپانی هایی  مانند فورد، مرسدس و بی‌ام‌و و محصولات و فناوری‌های جدیدشان از جمله سیستم‌های رانندگی خودران، خودروهای الکتریکی و رابط‌های کاربری  در این نمایشگاه خواهیم بود. آمار مشخص در این حیطه شامل  ۹ خودروساز، ۱۱ تامین‌کننده‌ی رده اول خودرو و بیش از ۳۰۰ غرفه‌دار  است که به نمایش جدیدترین فناوری های خودرو در نمایشگاه CES 2017 خواهند پرداخت، با هم مروری به خودروهای این ۹ شرکت خودروسازی خواهیم کرد.
۱- اتومبیل خودران آزمایشی شرکت  فورد

شرکت خودروسازی فورد در اواخر ماه دسامبر اعلام کرده بود که به احتمال زیاد از نسل بعدی اتومبیل خودروان هیبریدی فیوژن خود در نمایشگاه CES رونمایی خواهد کرد. این خودرو  فعلا در ناوگان آزمایشی فورد استفاده می‌شود و  در توضیح کارایی این خودرو باید گفت که این خودرو از نیروی پردازش بیشتر و سخت‌افزارهای جدیدتر مانند حسگرهای ارتقایافته‌ی لیدار با طراحی براق برخوردار است. شرکت Ford همچنین قصد دارد در CES 2017 اطلاعات جدیدی از سامانه‌ی سرگرمی اطلاعاتی SYNC ارائه کند.

ford
۲- سیستم لمسی HoloActive بی ام و

قرار است شرکت خودروسازی BMW، یک مفهوم رابط کاربری جدید را برای داخل خودرو به نمایش بگذارد.نام این رابط کاربری سیستم لمسی هولواکتیو (HoloActive) است که  از یک نمایشگر مجازی شناور آزاد تشکیل شده که با حالات انگشت کنترل می‌شود و نیازی به لمس صفحه نیست.

سیستم لمسی HoloActive بی ام و
۳- شاسی بلند الکتریکیEQ مرسدس بنز

اگر به یاد داشته باشید این خودروی مفهومی EQ از کمپانی مرسدس در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۶ در ماه سپتامبر رونمایی شده بود و  مرسدس بنز خواهان آن است که یک نسخه‌ی تولیدی از آن در سال ۲۰۱۹ ارائه شود. شرکت مرسدس مدعی شده که یک نمونه‌ی مفهومی نزدیک به نمونه‌ی تولیدی را ساخته که آن را در نمایشگاه CES 2017 به نمایش می‌گذارد. مرسدس EQ قدرت حرکت تا ۵۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ و یک نمایشگر بزرگ ۲۴ اینچی بر روی داشبورد دارد.

شاسی بلند الکتریکیEQ مرسدس بنز
۴- ون برقی ویژن از شرکت مرسدس

این ونبرقی یکی دیگر از فناوری های خودرو در نمایشگاه CES 2017 است که به شرکت مرسدس اختصاص دارد. کمپانی مرسدس بنز  در ماه سپتامبر از یک ون باربری عجیب به نام Vision Van رونمایی کرد. این ون تمام الکتریکی دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ از جمله یک پهپاد است که بسته‌ها را به صورت خودکار حمل می‌کند. فضای باری خودکار برای حمل بسته‌ها، سیستم مخابراتی برای به اشتراک گذاشتن وضعیت محموله‌های پستی و برد حرکتی ۲۷۰ کیلومتر با یک بار شارژ از دیگر قابلیت‌های این خودرو است.

ون برقی ویژن از شرکت مرسدس
۵- اولین خودروی الکتریکی فارادی فیوچر

کمپانی  فارادی فیوچر (Faraday Future) در سال گذشته، اولین خودروی مفهومی خود را معرفی کرده بود و تصمیم دارد تا در نمایشگاه CES 2017 مدل تولیدی آن را به نمایش بگذارد.

خودروی الکتریکی فارادی فیوچر
۶- خودروی برقی نیسان

کارلوس گون (Carlos Ghosn)، مدیرعامل شرکت خودروسازی نیسان در نخستین روز نمایشگاه CES در نشست خبری شرکت خواهد کرد و این احتمال وجود دارد که نسل جدید خودروی لیف نیسان را معرفی کند. این احتمال وجود دارد  که این کمپانی از خودروی الکتریکی جدید نیسان با برد حرکتی ۳۲۱ کیلومتر با هر بار شارژ رونمایی کند. از دیگر فناوری های خودرو در نمایشگاه CES 2017 می‌توان به فناوری خودران پیشرفته‌ی این شرکت اشاره کرد که به احتمال زیاد به نمایش درخواهد آمد.

خودروی برقی نیسان
۷- خودروی مفهومی تویوتا با رابط کاربری جدید

هنوز جزئیات زیادی در خصوص کانسپت جدید تویوتا در دست نیست، اما این شرکت خودروسازی در بیانیه‌ای اعلام کرده که محصول جدیدش بر اهمیت حیاتی تجربه‌ی کاربر در توسعه‌ی خودروها و ربات‌های کاملا خودران تاکید دارد.

خودروی مفهومی تویوتا با رابط کاربری جدید
۸-مینی ون هیبریدی جدید پاسفیکا ۲۰۱۷ فیات کرایسلر

شرکت فیات کرایسلر (Fiat Chrysler)، نخستین نشست مطبوعاتی خود در نمایشگاه الکترونیک مصرفی ۲۰۱۷ را با نمایش مینی ون هیبریدی Pacifica 2017 همراه می‌کند. این شرکت در ماه دسامبر از ساخت ۱۰۰ مدل ویژه‌ی پاسیفیکای جدید برای شرکت وایمو خبر داده بود که پیش از این به عنوان پروژه‌ی خودران گوگل شناخته می‌شد. این خودروی هیبریدی دارای برد حرکتی ۴۸ کیلومتر در حالت برقی و ۸۵۳ کیلومتر در حالت کلی است. همچنین شرکت فیات کرایسلر از سیستم اتصال خودروی نسل چهار Uconnect رونمایی می‌کند.

مینی ون هیبریدی جدید پاسفیکا ۲۰۱۷ فیات کرایسلر
۹- نمونه‌ی اولیه‌ی اتومبیل خودران هیوندای

شرکت هیوندای نیز در بین جدیدترین فناوری های خودرو در نمایشگاه CES 2017 سهم دارد. این شرکت یک نسخه‌ی خودران از خودروی Ioniq را معرفی خواهد کرد که ظاهری شبیه به خودروهای معمولی دارد و حسگرهای آن در اطراف خودرو پنهان هستند. هیوندای، اتومبیل خودران Ioniq را در نمایشگاه خودروی لاس‌وگاس معرفی کرده بود اما اکنون تصمیم دارد تا دو خودرو را در نمایشگاه CES به نمایش بگذارد.

نمونه‌ی اولیه‌ی اتومبیل خودران هیوندای

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.