سایت دیوار را روی سرشان خراب می کنم!

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه اپلیکیشن “دیوار” را خراب می کنم، گفت: دیوار از یک سو باعث ضرر به صنف مشاوران املاک شده و از سوی دیگر ریسک معاملات را بالا برده است.

به گزارش کلیک، چندی پیش حسام عقبایی اظهار کرد: من به واسطه دفاع از صنف خودم، اپلیکیشن دیوار را خراب می کنم؛ چون مشاوران املاک را حذف کرده است. ۱۲ هزار دفتر مشاور املاک در شهر تهران وجود دارد که با آگهی های سایت دیوار، ضرر می کنند. در معاملات مسکن نباید واسطه را حذف کنیم در حالی که دیوار واسطه را حذف کرده است اما نرم افزارهای دیگری با مشاوران املاک به شکل مناسبی در ارتباط هستند و این راه اصولی و صحیح است.
وی افزود: ما از ابزارهای نوین و طرحهای جدید که بتواند به روند رشد معاملات کشور و بالا بردن صنایع مرتبط با ساختمان در حوزه دیجیتال و فضای مجازی کمک کند استقبال می کنیم.
همچنین علیرضا اشکان – مدیرعامل یکی از نرم افزارهای معروف در این حوزه افزار – اظهار کرد: نسل بعدی سامانه های ارتباطی که به شفافیت بازار مسکن کمک می کند در راه ورود به بازار است. این ایده از سه سال پیش درمشاورین املاک وارد شد. در سایت ما بیش از ۱۵ هزار مشاور دارد و توانسته بستر ارتباطی را به تازگی بین خریداران و املاک برقرار کند.
اشکان یادآور شد: خرید مسکن با دو رویکرد مصرفی و سرمایه گذاری انجام می شود که ما سعی کردیم در هر دو بخش در سامانه اطلاعات شفافی راجع به محلات تهران ارائه دهیم و از سوی دیگر فروشنده ای در این سامانه وجود ندارد. یعنی تمام املاک شناسنامه دار هستند و توسط اتحادیه تایید شده است لذا خیال مشاوران املاک می تواند راحت باشد که در این سامانه اطلاعات درست را از افراد درست دریافت می کنند.

حال سوالی که مطرح می شود این است که در دنیایی که تجارت الکترونیک به شدت در حال پیشرفت است چرا برخی از دوستان اینطور مواضع تندی نسبت به استارتاپ های نوپا می گیرند؟ پر واضح است که هدف بسیاری از مراودات آنلاین، صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه های واسطه گری اضافی که بر مشتری تحمیل می شود، است و به نظر می رسد از زاویه دیگری باید به قضیه نگاه شود چرا که مردم از این سبک جدید به واسطه سهولت کار و تنوع انتخاب و البته کاهش صرف زمان برای پیدا کردن مورد مناسب خرید راضی هستند.

همانطور که با آمدن چرخ خیاطی، صنف خیاطی منقرض نشد و با آمدن انواع مترجم های انلاین، مترجمین از کار بی کار نشدند به نظر نمی رسد حضور اینگونه از سایت ها تاثیر زیادی بر روی صنف مشاورین املاک بگذارد و برعکس بر طبق شواهد و قرائن اثرات مثبتی هم خواهد گذاشت چرا که بسیاری از مشاورین املاک بدون هزینه برای ایجاد یک سایت و قرار دادن بانک اطلاعات املاک خود در آنها، اکنون به صورت رایگان از چنین سایت هایی استفاده می کنند و موارد فروشی که در دست دارند را به تعداد بیشتری از افراد معرفی می نمایند.

99 نظرات
 1. محمدی می گوید

  یکی از شاخص های جهان سومی بودن و توسعه معکوس وجود این چنین افرادی در پستهای مهم است. برادر من به جای این کار بیا کاری کن که بنگاه ها بتونن رقابت کنن. هرینه رو کم کن . گارانتی بزار برای کارای بنگاه ها . بیمه نامه رایگان بده به معاملات داخل بنگاه . اعتماد سازی کن . وقتی مردم میبینن این قدر بنگاه ها زیاد شدن خوب میفهمن که پول مفت دارن در میارن …. کار معمولی و شرافت مندانه که این جوری نیست . تو تابلوی بنگاه نوشته از طرفین مجموعا ۱درد یا نیم درد بعد بنگاهیه خیلی منف باشه از هر کدوم جدا گونه این قدر میگیری اگرم از او یی ها باشه که …. خلاصه اینکه شما ها قطعا مدیون کسایی هستید که کارهاتون باعث شده تلاش هاشون بره تو جیب سوداگران ناسالم.

  1. محمود می گوید

   سلام
   دوست عزیز شما می خوای یک اصل درست رو روی یک پایه ی خراب بذاری
   این جماعت از اصل اشتباهند
   بهتره نفری یک بیل بدن دست اینا برن کویر رو بیل بزنن
   شاید ی کم بدرد جامعه بخورن

   1. ali می گوید

    دمت گرم

    خیلی قشنگ گفتی ، نامردتر و بی وجدان تر از این بنگاهیا وجود نداره .

 2. hootan می گوید

  مردم قبلا آگهی فروش ملک را در روزنامه همشهری می دادند و حالا در سایت دیوار می دهند…این کجاش غیرقانونیه؟…غیرقانونی کارمزد مشاوران املاکه که خیلی بیشتر از اون ۲۵ درصد اجاره ماهیانه را می گیرند و هیچکس هم رسیدگی نمی کند…

 3. محمود می گوید

  با سلام
  دوست عزیز
  گیریم این سایت رو خراب کنی، سایت های دیگه رو چه میکنی
  شما بهتره بجای خراب کردن
  بری ۱۲ هزار دزد و کلاه بردار را که با کشتن حضرت عباس و هزار تا قسم دروغ و غیره کلاه مردم بیچاره رو چنان بر می دارن که اون بدبختها تا پایان عمرشون مثل دزد زده ها باید زندگی کنن
  انشاالله مردم همت کنن بساط تمام کلاه بردارای املاک و خودرو از رو ایران اسلامی برچیده شه و شما هم کشکتو بسابی انشاالله………………

 4. فرید می گوید

  ببند اون دهنتو که با پول مفتی که از مردم می گیرین اسمتونو گذاشتین مشاور!!!!!! هیچ غلطی هم نمی تونی بکنی…خراب می کنم… برو که زیادتر از دهنت حرف زدی….

 5. مرد میهن می گوید

  مگه این نظام الهی نیست؟؟ مگه خدا رو قبول نداری مردک؟؟؟ مگه همتون نمیگید روزی دست خداس؟ پس چرا داری عین گندم شاهدونه بالا پایین میپپری؟؟ روزی دست خداس، برو روزیتو خدا جای دیگه حواله کنه، دنیا امیدوارم روی سرت خودتو جد و آبادت خراب بشه. ابله، این همه نمایندگی و فلان ، کی کار کیو خراب کرده؟ تلاش کنید، معلومه تنبل بازی در میارید و عین عصر حجر میخواید کار کنید، نمیشه خوب.

 6. نوین نگاه می گوید

  من فکر نمیکنم کسی جز خود صنف مشاورین املاک نسبت به این پیشه! موضع گیری مثبتی داشته باشه, البته ضرورت در برهه ای از زمان اقتضاء داشت که مشاورین املاک وجود داشته باشند,و این صنف هم به بدترین نحو از این نیاز سوء استفاده کرد,البته غالبا, حالا هم کم کم این نیاز مرتفع شده و باید به فکر برچیده شدن واسطه گری در معاملات مسکن بود.
  به امید پایان یافتن واسطه گری در تمام امور و اصناف

 7. سمسار می گوید

  ای جان عرضه دارید بریدمستقیم معامله کنید
  ماشالا بمردم همیشه درصحنه
  وهمه فن حریف
  بریدبه احمدی نژادرای بدید بریداااااا
  بخدا بزم رای میدید
  دیوار
  همه جاخوب هست بدهست
  یمشاورخوب پیداکن
  هول نباش
  پول مفت نده
  بخدابهترین آدمش دیدما مشاورودورمیزنه مستقیم باسازنده
  معامله کنه بعدضررمیکنه صدمتر۱۰۰هزار تومان=۱۰۰۰۰۰۰۰درسته
  ۵/ درصد کمیسیون کل معامله ۳۰۰ملیون خرید ۱/۵میلیون میشه
  سهم مدیر مالیات ۵۰۰تومن اگه مشاور شریک نداشته باشه
  والا دیوارکه بدنیست برامشاور
  ساده نباش
  کلاه خیلیا برداشتن مالک خریدی
  چه استرسی داره…..
  خسته شدم

 8. شایان بهرام می گوید

  همین الان میرم سایت دیوار دنبال خونه

 9. رضا می گوید

  واقعا خنده داره ، همه چیز داره میره سمت اینترنتی شدن آنلاین شدن و … اونوقت دیدگاه طرف اینه در صورتی که باید خودشون رو آپدیت کنند. مشاورین املاک میتونن از نرم افزار دیوار استفاده کنند و زودی مشتری پیدا کنن چرا بد باشه.

 10. شهاب می گوید

  سلام
  دلیل مهم گران شدن ملک همینگونه سایتها هستند . میتوانید به جای بیرون نشستن از گود و نظر واهی دادن به مدت چند ماه در یک مشاور املاک کار کنید و این مساله رو به راحتی متوجه میشوید که علت گرانی مسکن همین سایتها هستند .

 11. امیر عباس پورمحمد می گوید

  سلام سایت دیوار که دست واسطه وبه اصطاح مشاور املاک که واقعا یک مشت کلاه بردار هستند کم کرده اشکان میخوام بدونم چطور سایت دیوار را خراب میکنی مگر ابادانی شدی که لاف میاند

 12. پریسا می گوید

  خدا لعنت کند برنامه دیوار را ، به علت کلاهبرداری کل زندگی من به باد رفت .

 13. سیاوش می گوید

  ماشالا الان انقدر مردم خودشون دزد شدن که همون مالک و خریدار هم حسابی سر همدیگه کلاه میزارن و دست هر چی مشاوره از پشت بستن. ما می خواستیم مثلا کمیسیون ندیم به مشاور، مالک محترم چند برابر سر ما کلاه گذاشت. از بالا تا پایین مملکت همه دزد هستن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.