بررسی روند فعالیت تاکسی های آنلاین در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو

در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری که از شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، در حضور آقای میلاد منشی پور، مدیر عامل تاکسی آنلاین تپسی و جناب آقای دکتر حبیبی، نماینده اتحادیه تاکسیرانی، به بررسی روند فعالیت تاکسی های آنلاین پرداخته شد.

کلیک – برنامه دیشب با محوریت دریافت مجوز های لازم و فواید تاکسی های آنلاین آغاز شد. دکتر حبیبی در صحبت های خود با بررسی نو سازی سیستم تاکسی رانی کشور در سالهای اخیر به این موضوع اشاره کرد که طبق بند ۳ قانون یکم الحاقی، تمرکز امور تاکسی رانی و حمل و نقل بر عهده شهرداری است و هردو شرکت فعال در این موضوع (اسنپ و تپسی) باید مجوز فعالیت را از این سازمان دریافت می کردند. دکتر حبیبی علاوه بر موضوع دریافت مجوز به فعالیت افرادی از اطراف شهر تهران در تاکسی های آنلاین و در نتیجه کاهش درامد تاکسی داران سنتی ساکن شهر تهران نیز اشاره کرد.

در ادامه برنامه سرکار خانم اسکویی؛ معاون وزارت صنعت و معدن بر روی خط تلفن گفتگوی ویژه خبری آمد و با اشاره به موادی از قانون، اعلام کرد که دو مجوز برای شرکت های فعال در خدمات آنلاین وجود دارد که یکی نماد اعتماد الکترونیک و دیگری پروانه کسب، برای کسب و کار های آنلاین است که توسط اتاق های صنفی صادر می شود. با اعلام خانم اسکویی، هر دو شرکت اسنپ و تپسی، نماد را دریافت کرده اند و تمامی مراحل دریافت پروانه کسب را نیز پشت سر گذاشته‌اند. سرکار خانم اسکویی با اشاره به قوانین موازی درباره مجوز ها خواستار ادامه فعالیت این دو شرکت با توجه به رضایت مردم شد.

با بالا گرفتن بحث مجوز ها، آقای رحمانیان؛ نماینده آژانس های مسافرتی هم پشت خط برنامه آمد و این موضوع را مطرح کرد که دو شرکت فعال در تاکسی رانی آنلاین، هیچ‌گونه مجوز حمل و نقلی را دریافت نکرده اند و در طول یک سال گذشته با مجوز تولید نرم افزار به فعالیت در تاکسی رانی کشور پرداخته اند.

با ادامه برنامه جناب آقای سلجوقی؛ عضو هیئت سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز پشت خط برنامه آمدند و با اشاره به تلاش دولت به کاهش تعداد مجوز ها، مجوزهای دریافت شده توسط دو شرکت اسنپ و تپسی را کافی دانسته و سنگ اندازی های سیستم سنتی تاکسی رانی را امری نادرست خطاب کردند. آقای سلجوقی با اشاره به موفقیت این دو شرکت اعلام کرد که مجوز های لازم دریافت شده و همیاری خاصی با نیروی انتظامی نیز توسط هردو شرکت در حال انجام است و بهتر است تاکسی رانی به جای مقاومت در برابر پیشرفت، سیستم ها و قیمت گذاری خودش را به روز کند.

در پایان آقای میلاد منشی پور، مدیر عامل تپسی در پاسخ به موضوعات مطرح شده اعلام کرد که تمامی مجوز های موجود برای فعالیت دریافت شده و این شرکت آمادگی دریافت مجوز های لازم دیگر را نیز دارد. آقای منشی پور با اشاره به فواید تاکسی های آنلاین، مثل افزایش امنیت، کاهش قیمت ها، کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا، پروسه استخدام رانندگان این شرکت را پروسه ای سختگیرانه تر از سیستم سنتی دانست. وی اعلام کرد که در یک سال فعالیت هردو شرکت، حتی یک مورد شکایت از تاکسی داران آنلاین انجام نشده و همه هماهنگی های لازم با پلیس فتا و دیگر ارگان های امنیتی نیز به انجام رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.