چگونه ال سی دی گوشی های سامسونگ و آیفون را تعمیر کنیم؟

در موارد بسیاری هنگام ضربه خوردن ال ‌سی ‌دی گوشی، گلس روی ال ‌سی ‌دی (شیشه بیرونی) می ‌شکند و ال ‌سی ‌دی گوشی آسیبی نمی ‌بیند. امابسیاری از اشخاص نمی‌ دانند که می‌ توانند تنها با تعویض گلس روی ال ‌سی ‌دی، آن را تعمیر کنند. چگونه می توان گلس گوشی همراه را تعمیر کرد؟

کلیک– همانطور که می دانید هزینه ی  تعویض کامل ال سی دی گوشی های سامسونگ و آیفون بسیار زیاد است، اما گاهی لزومی به تعویض ال سی دی نمی باشد و شما می توانید با تعویض گلس از هزینه های اضافی خود داری نموده و گوشی را مثل روز اول تحویل بگیرید.

نخست باید این را بگوییم که ال سی دی گوشی ها با دو شرط امکان تعمیر خواهند داشت:

۱- گلس روی ال ‌سی‌ دی (شیشه بیرونی) شکسته باشد

۲-اینکه ال ‌سی‌ دی تصویر داشته باشد و تاچ کار کند

اگر این دو شرط برقرار باشد ال سی دی گوشی سامسونگی و یا آیفون تان قابل تعمیر است. از آن جا که تعویض ال سی دی هزینه بسیار بالایی را در بر دارد، اغلب تعمیر آن از نظر هزینه به صرفه تر خواهد بود و از آن جا که ال سی دی ارجینال خود گوشی تعمیر می گردد کیفیت و ویژگی های آن به طور کامل حفظ خواهد شد.

امروزه تعویض گلس ال‌ سی دی ‌ها با مجهزترین دستگاه های موجود در دنیا و چسب OCA انجام می‌ شود و پس از تعمیر، ال ‌سی‌ دی گوشی به کیفیت اولیه خود باز می‌ گردد.

اجزای دستگاه لمینت بر طبق عکس که برای  تعمیر ال سی دی از آن استفاده می کنیم به شرح زیر می باشد:

چگونه ال سی دی گوشی های سامسونگ و آیفون را تعمیر کنیم؟

۱.سیستم کنترل ال ‌سی ‌دی

۲.پنکه رادیاتور

۳.پنل لمینت

۴.اگزوز دستی

۵.درب اتوکلاو

۶.صافی آب

۷.رابط برق

۸.دریچه باز شونده اضطراری

۹.کمپرسور

۱۰.پاور

۱۱.ایست اضطراری

۱۲.کنترلر دما

۱۳.پرس برای از بین بردن حباب‌ های هوا

چگونه گلس را در حالت لمینت بدون ایجاد حباب هوا تعمیر کنیم؟

۱-دستگاه را به برق متصل نموده و آن را روشن می کنیم.
۲-دکمه ایست اضطراری دستگاه را تا جایی که دکمه به بالا بپرد در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
۳ -از پنل استارت بر روی دکمه تنظیمات کلیک کرده و گزینه تنظیمات لمینت را با شرایط زیر ست می دهید:
زمان لمینت را بر روی ۱۸۰ ثانیه و و زمان وکیوم را بر روی پانزده ثانیه و دمای لمینت را بر روی ۴۰ درجه سانتی ‌گراد قرار می ‌دهید.
۴- با انتخاب دکمه تایید و سپس گزینه بازگشت به صفحه نخست باز می گردیم و گزینه لمینت را انتخاب می کنید.
۵- میزان فشار لمینت بایستی بر روی سی و پنج صدم مگاپاسکال تنظیم شود.
۶- شما باید ال سی دی را تمیز نموده و سپس فیلم OCA را به همراه چسب آن بکشید و آن را به سرعت و با دقت و به طور کامل بر روی ال ‌سی ‌دی قرار دهید و با کمک انگشت سبابه و ضربه زدن انگشت بر روی وسط ال ‌سی ‌دی، آن را پخش کنید.
۷-اکنون باید ال سی را بر روی سینی و سپس در مخزن لمینت قرار داده و درب را ببندید.
۸-دکمه استارت را فشرده و تا زمان آغاز مکش نگه می دارید.
۹-زمانی که پمپ خلا به مقدار پیش فرض خود رسید، سینی لمینت به پایین رانده خواهد شد.
۱۰-با اتمام زمان تنظیم شده، درب وکیوم به طور اتوماتیک باز خواهد شد.
۱۱- در انتها نیز بایستی نسبت به خروج حباب های اضافه اقدام نمود و یک ال سی دی سالم و بی نقص را تحویل گرفت.

شایان ذکر است که یکی از مزایای تعمیر گلس شکسته با این دستگاه، انطباق لمینت اتصالات شل بین سیلندر و صفحه لمینت است که ضامن صافی و مسطحی صفحه لمینت و ال‌ سی ‌دی است و از اینکه تنها نیمی از ال‌ سی ‌دی لمینت شود جلوگیری می کند.

چگونه ال سی دی گوشی های سامسونگ و آیفون را تعمیر کنیم؟

در بسیاری از موارد به دنبال ضربه خوردن ال ‌سی ‌دی گوشی، گلس روی ال ‌سی ‌دی (شیشه بیرونی) می ‌شکند و ال ‌سی ‌دی گوشی آسیبی نمی ‌بیند. بسیاری نمی‌ دانند که می‌ توانند تنها با تعویض گلس روی ال ‌سی ‌دی، آن را تعمیر کنند. از این رو با تعویض کامل ال سی دی هزینه‌ ی بسیاری را متحمل می ‌شوند. اما لازم است بدانید می توان با تعویض گلس از هزینه های اضافی خود داری نمود و گوشی را نیز مثل روز اول تحویل گرفت. در صورتی که ال سی دی آسیب دیده باشد لازم است قطعه به طور کامل تعویض گردد.۵ دیدگاه

کمال اوینی

قیمت دستگاه چنده

رامین

سلام خسته نباشید ببخشید گوشی من از دستم افتاده و ‌همه چیزش کار میکنه فقط عکس کیبورد به طور کمرنگ پایین گوشی معلومه و بالای گوشی هم چند تا علامت هست ببخشید مشکلش چیه و چطور رفع میشه مرسی

پویا جوانمردی

با سلام و عرض ادب دقیقا منم مشکل رامین جان رو دارم گوشی از دستم افتاد همه چیزش کار میکنه ولی صفحه کیبرد بصورت قرمز کمرنگ پشت زمینه ظاهر شده میخواستم ببینم درست میشه یا باید lcd تعویض بشه؟ گوشیمم galaxy note edge

اکبرکیانی

سلام و درود خدمت همگی.
اگه ال سی دی ضربه دیده باشه و روشن نشود ولی لمسش کار کند باید ال سی دی تعویض بشه یا خیر.مدل گوشی سامسونگ جی ۷ هست.خدایش پول تعویض ندارم.کسی میتونه راهنمایم کنه.

mirzaee

با عرض سلام
من ۲تا گوشی سامسونگ جی۵ دارم. یکیش ال سی دیش شکسته به طوری که هیچ تصویری نشون نمیده و سیاهه. امکانش هس ال سی دی گوشی سالم رو بذارن رو گوشی شکسته شده؟
از پاسخگوییتون ممنونم