ماجرای بن شدن بازیکنان در سیستم ضد تقلب بازی Battlefield 1 چیست؟

گزارش شده است که در روزهای اخیر تعدادی از بازیکنان ظاهرا غیرمتقلب بازی Battlefield 1 به نقد از سیستم ضد تقلب این عنوان پرداخته‌اند. و اظهار کرده اند که به اشتباه بن شده اند، چند و چون این ماجرا چیست؟

به گزارش کلیک، در این روزها بعد از پست مفصل یکی از کاربران بازی Battlefield 1 به نام kl-Spazmo در Reddit که  ادعا می کند که به اشتباه بن شده است، گیمرهای دیگر هم تجربیات مشابه خود را با رسانه ها مطرح کرده اند، kl-Spazmo توضیحاتی را در رابطه با عملکرد سیستم ضد تقلب بازی به نام FairFight  داده است،  بعد از این ماجرا بود که دیگران هم دست به کار شده اند و تجربیات مشابهشان را از کانال های ارتباط عمومی  با مردم به  اشتراک گذاشته اند.

همانطور که می دانید بازی Battlefield 1 اولین عنوان بازی  نیست که از سیستم FairFight استفاده می‌کند و گیمرهای حرفه ای به خوبی می دانند که این تکنولوژی عملکرد بسیار خوبی در جهت نابودی متقلبان، حداقل در مقایسه با عناوین اولیه مجموعه بتلفیلد که از Punkbuster استفاده می‌کردند دارد. ولی با این وجود متاسفانه به نظر می‌رسد شاهد نتایج مثبت کاذب از سوی این سیستم هستیم.

برطبق گفته‌های kl-Spazmo  که یکی از افراد حرفه ای مجموعه است، جمعا حدود ۲۸۰۰ ساعت به تجربه عناوین مختلف مجموعه بتلفیلد که توسط FairFight محافظت می‌شده‌اند پرداخته است. وی ابتدا در ماه دسامبر به مدت یک هفته به حالت تعلیق در آمده است. وی در این رابطه می‌گوید:

برای من این منع موقت دلیل کافی بود تا تمام مواردی که ممکن بود پس از برداشته شدن تعلیق رخ دهد را ضبط کنم. و این کاری بود که انجام دادم.

بعد از اینکه بن موقت قبلی برداشته شد، kl-Spazmo مجددا در ماه ژانویه به طور دائم بن شد. پس از ارتباط با پشتیبانی الکترونیک آرتز که نتیجه‌ای در پی  نداشت، وی تصمیم گرفت به طور مستقیم به توسعه دهندگان استودیو DICE از طریق توییتر مراجعه کنید. وی می گوید که  یکی از تولیدکنندگان بازی به نام علی حسن قول داد تا این مورد را پیگیری کند.

در حال حاضر، با وجود اینکه بایستی در نظر داشته باشیم امکان آن وجود دارد کخ  kl-Spazmo متقلب باشد، مشکل این است که FairFight وی را چندین بار فقط به خاطر وضعیتش بن کرده و به طور موثر یک نرم افزار تقلب third-party را که روش معمول تقلب است، شناسایی نکرده است.  و باید گفت که این بخشی از مدل و روند کار FairFight است. اما همانطور که kl-Spazmo می‌گوید، دیگر بازیکنان مانند Minidoracat هم قربانی این سیستم ضد تقلب شده‌اند.

Kl-Spazmo می‌گوید از لحظه بن شدنش ویدیو گیم‌پلی و ویدیو غیرمستقیم از طریق وب کم دارد. پس از کمی بحث و جدل با DICE، وی پس از بررسی بیشتر پرونده‌اش از حالت بن خارج شد. با این حال ویدیوهای منتشر شده توسط وی به حالت شخصی در آمدند. او قول داده است که ویدیوهای بیشتری با کیفیت بهتر روی کانال یوتیوبش آپلود کند.

بعد از این ماجرا بازیکنان دیگری هم تجربیات خود را در رابطه با بن شدن اشتباه به اشتراک گذاشته‌اند. Minidoracat، بازیکنی  است که در حال آپلود ویدیوهایی مشابه با مورد Kl-Spazmo است.

در بسیاری از موارد گزارش شده، بازیکن مربوط سابقه بازی کردن عناوین مجموعه بتلفیلد به صورت رقابتی را داشته است و در مورد Minidoracat هم بایستی خاطرنشان کرد وی در میان بازیکنان برتر جدول رده بندی بازی بتلفیلد ۱ بوده است. خوشبختانه سیستم امنیتی جدید منجر به کاهش اشتباهات مشابه در آینده خواهد شد.

نظرات بسته شده است.