آزمایش ۸ مرحله ای سامسونگ برای باطری ها

پس از انفجارهای مداوم و پی در پی گوشی های سامسونگ  Galaxy Note 7، بسیاری نسبت به محصولات این شرکت بی اعتماد شده اند. شرکت سامسونگ برای رفع این مشکل آزمایش ۸ مرحله ای را برای باطری های این شرکت آغاز کرده است.

به گزارش کلیک – با رونمایی از گوشی سامسونگ  Galaxy Note 7 بسیاری برای خرید این گوشی و تجربه تازه از تکنولوژی سامسونگ بی صبرانه انتظار می کشیدند. پس از راهیابی این محصول به بازار، طولی نکشید که انفجار باطری Galaxy Note 7 موجی از بی اعتمادی به این محصول را در کاربران ایجاد کرد.

پس از انفجارهای پیاپی گوشی سامسونگ  Galaxy Note 7، بسیاری از خطوط هوایی اجازه ورود این گوشی تولید شرکت سامسونگ را به پروازها ممنوع اعلام کردند و این خود عاملی شد برای سلب اطمینان بیش از پیش کاربران به این برند. شرکت سامسونگ طی بیانیه ای از مشکل فنی موجود در باطری این محصول خبر داد و از دارندگان این گوشی خواست تا محصول را مجدد به کمپانی بازگردانند.

با پایین آمدن درصد فروش این شرکت، سامسونگ به فکر ایجاد تغییراتی بنیادی در ساختار محصولات خود افتاده است. یکی از این تغییرات آزمایش ۸ مرحله ای کیفیت برای باطری های محصولات آینده این شرکت است.

شرکت سامسونگ به منظور ضمانت محصولات خود آزمایش کیفیت ۸ مرحله ای را به کار گرفته است. در این تحقیق در ابتدا میزان دوام باطری، با روش های مختلف مورد آزمایش قرار می گیرد. نخست کشیدن یک میخ مقاوم بر روی بدنه باطری به منظور میزان دوام، همچنین قرار دادن باطری در شرایط فشار و وزن سنگین تا میزان مقاومت و واکنش باطری سنجیده شود.

یکی دیگر از آزمایش ها به منظور تخلیه بی دلیل شارژ انجام می شود. در این مرحله از اشعه ایکس برای عیب یابی محصول استفاده می شود، تا در روند طراحی و تولید مشکلی بوجود نیامده باشد. در مرحله بعد میزان ولتاژ و تغییرات ولتاژ در آزمایش مورد بررسی قرار میگیرد.

تمامی مراحل انجام شده به تولید یک باطری مرغوب در حد استانداردهای برند سامسونگ منجر می شود تا در محصولات بعدی شرکت سامسونگ شاهد مشکلاتی نظیر مصرف شارژ بالا، خاموش شدن دستگاه، گرم شدن بیش از اندازه و در انتها انفجار این محصولات نباشیم.بدون دیدگاه