شیفر

فروش باورنکردنی بازی Uncharted 4 در سال ۲۰۱۶

عنوان‌های انحصاری سونی همیشه در نوع خود جذاب و دیدنی بودند و هر گیمری را به طرف خود جذب می‌کنند. بازی Uncharted 4: A Thief’s End یکی از عنوان‌های انحصاری جذاب و شگفت انگیز کمپانی سونی برای پلتفرم PS4 است. این بازی آمار بسیاری خوبی در فروش برای سال ۲۰۱۶ داشته است.

به گزارش کلیک- کمپانی سونی آمار قابل توجهی را در نمایشگاه CES امسال اعلام کرده است، ۵۳ میلیون دستگاه PS4 در سال ۲۰۱۶ فروخته شده است اما جالب تر از این آمار، فروش باورنکردنی و بسیار عالی ۸٫۷ میلیون نسخه از بازی Uncharted 4: A Thief’s End در سال ۲۰۱۶ برای پلتفرم PS4 است و واقعاْ این آمار فروش برای یک بازی انحصاری بسیار شگفت‌انگیز است.

فروش سه قسمت قبلی از بازی Uncharted تا به حال به صورت تخمینی ۵ میلیون، ۶٫۶ میلیون و ۶٫۷ میلیون برآورد شده است با این وجود فروش ۸٫۷ میلیونی بازی Uncharted 4 از زمان منشتر شدن بازی تا‌کنون یک جهش فوق‌العاده در فروش سری بازی‌های Uncharted محسوب می‌شود.

Uncharted 4 نقد‌ها و امتیازات مثبتی را از طرف منتقدان صنعت بازی‌های رایانه‌ای دریافت کرده است. از جمله‌ی این امتیازات مثبت می‌توان به گرفتن امتیاز ۹۳ از تمامی‌های نقد‌های انجام شده درباره‌‌ی بازی در سایت متاکریتیک اشاره کرد. همچنین این بازی به عنوان بهترین بازی سال ۲۰۱۶ چندین بار در لیست‌های مختلف GOTY دیده شده است. اما هنوز هم آمار و ارقام مربوط به فروش بازی در سال ۲۰۱۶ برای بازی‌ای که تنها بر روی یک پلتفرم منتشر شده است بسیار قابل توجه است. این روز‌ها کمپانی‌های بسیاری آمار دقیق فروش بازی‌هایشان را اعلام کرده‌اند اما هیچ کدام به آمار فروش عنوان انحصاری کمپانی سونی یعنی بازی Uncharted 4: A Thief’s End نمی رسد و این موفقیت به نوبه‌ی خود برگ برنده‌ای است برای کمپانی سونی که همیشه حرفی برای گفتن دارد. موفقیت‌های سری بازی‌های Uncharted در زمینه‌های گرفتن امتیازات مثبت از سوی منتقدان و فروش بازی شاید باعث شود پرونده‌ی این فرانچایز محبوب هرگز به پایان نرسد،البته DLC بازی در راه است و امسال منتشر خواهد شد. اگر این سری ادامه پیدا کند به احتمال زیاد داستان بازی با توجه به سرنوشت ناتان در بازی Uncharted 4: A Thief’s End بدون کاراکتر اصلی یعنی ناتان دریک ادامه پیدا خواهد کرد.

Uncharted 4 InGame

خیلی سخت است که فروش بازی Uncharted 4 را با فروش سایر بازی‌ها مقایسه کنیم اما در این میان می‌توان به بازی Halo 5 کنسول Xbox ONE با فروش ۵ میلیون نسخه و بازی ریمستر شده‌ی God of War 3 برای پلتفرم PS4 با فروش ۵ میلیون نسخه اشاره کرد. تنها کمپانی که معمولا آمار فروش عنوان های انحصاری‌اش در دسته‌ی کنسول‌های خانگی و دستی بیشتر می‌شود کمپانی Nintendo است. سایر بازی‌های کامپیوتری که فروششان در قله می‌شود معمولا از جمله بازی‌های کراس پلتفرمی می‌شود که همزمان بر روی سه پلتفرم PC، Xbox و PlayStation منتشر می‌شوند. بهتر است نیم نگاهی مختصر به برخی از پرفروش‌ترین بازی‌های تک پلتفرمی داشته باشیم که تنها عنوان‌های نینتندو و ماجراهای کینکت بر روی Xbox و بازی GTA: San Andreas بر روی PS2 و نسخه‌ی اصلی Sonic the Hedgehog بر روی جنسیس به چشم می‌آیند.

Uncharted 4 ممکن است به خودی‌ خود فروش بیشتری را نسبت به باندل Uncharted 4 برای PS4 داشته باشد اما این بازی یکی از بازی‌های رایج و پرفروشی است که بدون شک همراه با کنسول جدید (PS4) به فروش می‌رسد. حجم فروش بالای کنسول PS4 به همراه بیشترین درخواست برای بازی Uncharted 4 بدین معناست که فروش این دو آیتم در کنار یکدیگر باعث افزایش فروش کلی شده‌ است.

سونی امیدوار است که این موفقیت باردیگر بوسیله‌ی بازی The Last of Us 2 (عنوان دیگر در حال ساخت کمپانی Naughty Dog) تکرار شود. فرانچایز قدرتمندی‌ که توسط کمپانی Naughty Dog ایجاد شده است و از زمان منتشر شدن نسخه‌ی اصلی و ریمستر بازی تا‌کنون نزدیک به ۸ میلیون نسخه در کل دنیا فروخته است. با توجه به آمار شگفت انگیز Uncharted، انتظار می‌رود قسمت بعدی بازی The Last of Us جزو پرفروش‌های سال آینده برای کمپانی سونی باشد، مخصوصاْ که این بازی به صورت انحصاری برای کنسول PS4 عرضه خواهد شد.

در دوره‌ای که هر دو کنسول انحصاری‌هایی برای خود دارند و عنوان‌های بلاک‌باستر خطی زیادی را منتشر کرده‌اند، این نکته قابل توجه است که Uncharted 4 نه تنها به عنوان یک بازی کامل و خوب درخشید بلکه در فروش هم آمار خوبی را به ثبت رسانید. کمپانی تحسین‌برانگیز Naughty Dog مثل همیشه به فعالیت فوق‌‌العاده‌اش در زمینه‌ی ساخت بازی برای کمپانی سونی ادامه می‌دهد و انتظار داریم که The Last of Us 2 همانند Uncharted 4 در تمامی زمینه‌ها به خوبی بدرخشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.