آیا انتشار بازی Red Dead Redemption 2 پایانی بر بازی GTA Online‌ است؟

کمپانی راک استار یکی از کمپانی‌های بزرگ و محبوب صنعت دنیای بازی‌های رایانه‌ای است. آخرین عنوان منتشر شده از این کمپانی بازی GTA V است که مثل همیشه موفقیت‌های بسیاری را برای این استودیو حاصل کرد.

کلیک- حدس و گمان‌ها درباره‌ی تاثیر انتشار بازی Red Dead Redemption 2 از زمان اعلام ساخت بازی، بر روی GTA Online بسیار شده و تبدیل به یک موضوع مهم شده است. بسیاری از بازی‌کنندگان از این موضوع نگران هستند که راک استار پشتیبانی از محتوای چند نفره‌ی آنلاین بازی را با توجه به انتشار نسخه‌ی جدید از سری بازی‌های Red Dead Redemption  متوقف کند. درحالی که تعداد انگشت شماری دلایل وجود دارد که چرا این کار جذاب نیست چرا که یکی از بزرگترین مزیت‌های بخش آنلاین بازی منبع امن و ثابت از درآمد است. یکی از افشاکنندگان بر این باور است که این اتفاق خواهد افتاد.

Import/Export

کسانی از شما که علاقه‌ی بسیار زیادی به بازی GTA Online دارید به احتمال زیاد نام Yan2295 را شنیده‌اید کسی که پیش از این اخبار درست و قابل استنادی را درباره‌ی کمپانی راک استار و پروژه‌های درحال ساختش شامل لو رفتن بازی Red Dead Redemption 2 و اخبار مربوط به بازسازی LA Noir فاش کرده بود. او افشاکننده‌ی مورد تحسینی است که اطلاعاتی درباره‌ی تعدادی از DLC‌های آنلاین قبل از اعلام آن‌ها به صورت رسمی فاش کرده بود و از معدود Leaker‌هایی است که مورد اعتماد است و پست‌ها و مطالب ارسالی‌اش زباله نیست. او می‌گوید مهم نیست که من یا سایر Leaker‌ها چه نوع شهرتی را از این راه کسب کرده‌ایم مهم این است که اگر اطلاعاتی از یک منبع خبری غیر از راک استار بیرون بیاید حتما باید تضمینی برای صحت خبر داشته باشد.

به هر حال یان برخی از چیز‌های نگران‌کننده در مورد بازسازی استودیوی راک استار آمریکای شمالی شنیده است. استودیویی که بر روی بازی‌های GTA کار کرده است. در وضعیت فعلی، او می‌گوید هدف از این کار به چهار بخش تقسیم می‌شود: ۱) کمک به استودیو‌ی راک استار سان دیاگو برای تکمیل و بهینه‌سازی بازی Red Dead Redemption 2 2) احتمال کار بر روی GTA 6 3) احتمال کار بر روی یک پروژه‌ی نا معلوم ۴) افراد کمی برای کار کردن بر روی بازی GTA Online باقی می‌مانند.

RDR2 Banner

اگر Yan2295 را باور دارید، راک استار می‌خواهد پشتیبانی از محتوای بازی GTA Online را متوقف کند بنابراین بسته الحاقی Import/Export، آخرین محتوای قابل دانلود بزرگ برای بخش آنلاین بازی GTA V خواهد بود. با این حال با توجه به موفقیت مالی مستمر بازی، کمپانی Take-Two درخواست ادامه‌ی پشتیبانی از بازی تا زمان منتشر شدن Red Dead Redemption 2 را کرده است. کمپانی راک استار زمانی که DLC بازی GTA Online را متوقف خواهد کرد،در این فاصله، او (Yan) می‌گوید گیمر‌ها انتظار آپدیت‌های کمی با محتوای کمتر دارند تا بازی از جریان خود رها نشود.

درحالی که این ممکن است در نگاه اول قابل قبول به نظر برسد، وجود Red Dead Redemption 2 باعث از بین رفتن GTA Online با یک دلیل ساده نباشد، بازی‌ای که تاکنون بسیار موفق عمل کرده و پتانسیل این را دارد که برای سال‌های سال یک منبع درآمد ثابتی باشد. راک استار نیازی به سرمایه‌گذاری در ساخت و توسعه‌ی DLC‌های ارزان آنلاین بازی GTA ندارد، با این حال درآمد تولید بسیار زیاد است. ما فکر می‌کنیم که این امر یک تصمیم کاری خیلی احمقانه‌ای باشد برای حذف کردن بازی‌ای که مخاطبان زیادی را در سراسر جهان دارد و بر روی پنج پلتفرم منتشر شده است و از این رو گیمر‌های زیادی می‌توانند آن را بازی کنند، تنها فقط به نفع یک بازی‌‌ای که در میان علاقمندان به بازی‌های هاردکور محبوب خواهد شد و فقط در دو پلتفرم منتشر خواهد شد.

RDRT Jungle

مرگ GTA توسط طرفدارانش در یک برحه‌ی زمانی پیش‌بینی شده بود و مثل اینکه این پیش‌بینی درست از آب درآمده است. نزدیک به چهار سال است که از زمان انتشار بازی GTA  می‌گذرد و در طول این چهار سال بازی‌های AAA زیادی لانچ و منتشر شده‌اند اما هیچ کدام نتوانستند محبوبیت بازی GTA را در میان آن‌ها کمرنگ کنند. تنها فقط بازی مافیا ۳ بود که قبل از انتشارش آن را رقیب اصلی GTA می‌دانستند با توجه به شباهتی که در سیستم گیم‌پلی بازی داشت اما پس از عرضه‌ی آن در حد یک بازی متوسط از دید منتقدان و گیمر‌ها در نظر گرفته شد.

به طور طبیعی می‌توان بازی Red Dead Redemption 2 را قاتل واقعی GTA دانست چراکه این بازی ادعاها و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد حتی به جرات می‌توان گفت که انتشار این بازی موجب کاهش محبوبیت GTA در میان گیمر‌ها شود. موفقیت بازی GTA مدیون این سه فاکتور است: شمار زیادی بازاریاب، پوشش قوی رسانه و مطبوعات و وجود طرفداران و مخاطبان بالقوه گسترده. حالا بازی Red Dead Redemption 2 راه سخت و دشواری را برای جذب رسانه‌ها، مطبوعات و صد البته گیمر‌ها در جهت کسب موفقیت‌های بیشتر از بازی GTA، در پیش رو دارد.

RDR2 New Screens

کسانی که گیمر نیستند و مشغول زندگی روزمرهشان هستند حداقل از بازی GTA شنیده‌هایی و اطلاعاتی مبهم در مورد آن خواهند داشت.اما در مورد بازی Red Dead Redemption این حالت صادق نیست. اگر شما به عموم مردم اشاره‌ای از بازی Red Dead Redemption 2 داشته باشید مطمئنا گیمر‌ها و جامعه‌ی بازی به طور گسترده به ستایش عنوان قبلی آن خواهند پرداخت اما مردم عادی و خانواده‌ها هیچ اطلاعی در مورد این بازی ندارند و این حالت یکی از بزرگترین مزیت‌های GTA را نسبت به Red Dead Redemtion نشان می‌دهد و یکی از دلایلی می‌تواند باشد که چرا عنوان دوم هرگز نمی‌تواند به موفقیت بازی سابق حتی نزدیک شود.

از آنجا که GTA Online یک منبع مطمئن و تضمینی درآمد برای کمپانی Take-Two است اما هیچ راهی وجود ندارد این بخش را در دست بگیرند و آن‌ها به نفع بخش آنلاین Red Dead پشتیبانی خود را از محتوای بخش چند نفره‌ی آنلاین بازی GTA قطع خواهند کرد. مطمئناْ بازی Red Dead Redemption 2 به نوبه‌ی خود سود عظیمی را از فروش حاصل خواهد کرد و فروش خوبی خواهد داشت. اما نمی‌تواند آمار و ارقام نجومی که بازی GTA داشت را، داشته باشد. به این معنی که طرفداران Sandbox مدرن جنایی ترسی از انتشار قریب‌الوقوع Sandbox جنایی غرب وحشی نداشته باشند.بدون دیدگاه