آموزش مجهز کردن گوشی های آیفون به فناوری شارژ بی سیم

در این مطلب قصد داریم به معرفی روش جالبی بپردازیم که با استفاده از آن می توانید گوشی های قدیمی آیفون را که فاقد فناوری شارژ بی سیم هستند، به این فناوری مجهز کنید. با ما همراه باشید.

کلیک – آیا دوست دارید گوشی قدیمی آیفون شما مجهز به فناوری شارژ بی سیم شود؟ شاید تصور کنید که این کار غیر ممکن است؛ اما باید این مژده را به شما بدهیم که به راحتی می توانید گوشی آیفون خود را به این فناوری مجهز کنید. برای اطلاع از نحوه از انجام این کار، در ادامه با ما همراه باشید.

ابزار مورد نیاز برای انجام این کار به شرح زیر است:

  • یک کارت شارژ بی سیم: شما با یک جستجوی ساده در اینترنت و فروشگاه های اینترنتی همانند آمازون می توانید به راحتی نمونه هایی از این کارت را پیدا کنید. کارت شارژ بی سیم BEZALEL I6 Qi wireless charger receiver patch module که در سایت آمازون با قیمت ۱۶٫۲۵ دلار به فروش می رسد، یکی از این کارت ها است که همانند یک قطعه مدولار بر روی گوشی شما نصب می شود و می توانید از آن برای دریافت امواج شارژ بی سیم استفاده کنید.
  • یک شارژر سازگار با فناوری شارژ سریع: در حال حاضر تعداد شارژرهای سازگار با این فناوری، زیاد است؛ اما توصیه می شود از این شارژرها استفاده کنید:
  1. Anker Ultra-Slim Wireless Charging Pad
  2. DigiYes USB Powerqi Qi Wireless Charger
  3. PowerBot PB1020 Qi Enabled Wireless Charger
  4. RAVPower RP-WCN15 Qi Wireless Charging Pad
  5. P.I. Mobile Store Wireless Charger Charging Pad
  6. TYLT Vu Wireless Charger
  • یک قاب یا کاور غیر فلزی که ضخامت آن بیشتر از پنج میلی متر نباشد (این قطعه تنها در صورتی مورد نیاز است که کارت شارژ بی سیم شما به همراه قاب، عرضه نشده نباشد).

با استفاده از این وسایل می توانید به راحتی گوشی آیفون خود را مجهز به شارژ بی سیم کنید. برای این کار ابتدا کارت شارژ بی سیم را به پورت شارژ گوشی متصل کنید. سپس قسمت انتهایی نوار مانند آن را کمی خم کنید تا کارت به گوشی بچسبد و در پایان قابی را که قبلا تهیه کرده اید، روی آن قرار دهید. کار تمام است!

ممکن است با استفاده از این روش دیگر نتوانید از پورت شارژ گوشی خود استفاده کنید (مگر اینکه کارت شارژ بی سیم را از پورت خارج کنید) اما این موضوع برای تمام افرادی که از این روش برای مجهز کردن گوشی خود به فناوری شارژ سریع استفاده کنند؛ زیاد مهم نیست.

با انجام آزمایشی مشخص شد که این روش از عملکرد خوبی برخوردار است و با استفاده از آن دیگر مجبور نیستید برای شارژ گوشی خود از کابل های مزاحم استفاده کنید.یک دیدگاه

امیر سالار شاملو

سلام.خسته نباشید.آیا استفاده از این طریق شارژ سریع آسیبی به باتری دیوایس وارد نمی کند و این که این کارت شارژ بیسیم رو تا چند وقت میشه استفاده کرد و محدودیت داره و ایا برا آیپد مثلا مدل ایر ۲ میشه از این طریق شارژ سریع استفاده کرد؟ ممنونم