اعلام قیمت و مشخصات احتمالی پرچمدار هواوی P10 Plus و P10

اخیرا کمپانی هواوی تیزری را منتشر کرده که بطور رسمی از رونمایی Huawei P10 Plus و Huawei P10 در کنگره جهانی موبایل مورخ ۲۶ فوریه خبر داد.

به گزارش کلیک، دو مدل فوق در یک فروشگاه کوچک آنلاین اسپانیایی ارئه شده است و به همین علت، جزئیات بیشتری از قیمت و مشخصات‌فنی گوشی‌های پرچم‌دار جدید شرکت هوآوی در اختیار داریم.

به گزارش کلیک، اطلاعات جدیدی از یک فروشگاه کوچک آنلاین اسپانیایی منتشر شده که مشخصات‌ فنی پیش‌تر اعلام شده از پرچمداران هواوی پی ۱۰ و هواوی پی ۱۰ پلاس را تایید می‌کند، از جمله میتوان اشاره کرد به عرضه‌ی صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی با کیفیت Quad HD و حافظه‌ی داخلی ۲۵۶ گیگابایتی برای گوشی P10 Plus. علاوه بر این پی ۱۰ پلاس قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه را داشته و به این ترتیب می توان حافظه را تا ۵۱۲ گیگابایت افزایش داد.

احتمال این وجود دارد که هوآوی پی ۱۰ پلاس با ۸ گیگا بایت حافظه رم ارائه شود، البته شایعات قبلی حاکی از ارئه‌ی این گوشی با ۶ گیگا بایت حافظه رم بوده است. اما امکان دارد این مدل نسخه رده‌ بالای پرچمدار جدید هواوی بوده که تنها در بعضی از بازارها قابل دسترسی باشد. سیستم‌عامل اندروید نوقا ۷٫۰ به صورت پیش‌فرض همراه P10 خواهد بود.

چیپست Kirin 960 و دوربین دوگانه

مشخصاتی که برای پرچمدار هواوی یعنی P10 Plus ارائه شده، شامل مشخصات رسمی آن نبوده و از اینرو احتمال شایعه بودن این مشخصات وجود دارد.

در اطلاعات فاش شده درباره پی ۱۰ پلاس، ذکر گردیده که این گوشی دارای به یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی است، با این حال انتظار می رود که هواوی بار دیگر با Leica همکاری داشته باشد، به همین دلیل هواوی P10 Plus با دوربین دوگانه همراه خواهد بود.

این اطلاعات لو رفته حاکی از آن است که پرچمدار جدید هواوی از چیپست ۸ هسته‌ای ۶۴ بیتی Kirin 960 مشابه همان چیپستی که در فبلت میت ۹ بود، استفاده می‌کند و مجهز به جک ۳٫۵ میلی‌متری صدا نیز می باشد.

در حال حاضر با قاطعیت نمی توان گفت که گوشی هواوی P10 دارای دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی خواهد بود یا خیر. اما، شایعات پیشین حاکی از ارائه‌ی این گوشی با دستیار صوتی الکسای آمازون می‌باشد.

شرکت هواوی زمان تولید فبلت میت ۹ با شرکت آمازون وارد همکاری شد و در نتیجه بعضی از مدل های این فبلت در بازارها با دستیار صوتی الکسا ارائه گردید.

متاسفانه، هیچ تصویری از P10 Plus  ارائه نشده است و حتی نمی‌توان گفت مشخصات اعلام شده تا چه حد دقیق است. با این‌ وجود، خرده ‌فروش اسپانیایی گوشی پرچمدار پی ۱۰ پلاس را با قیمت ۸۴۸ دلار لیست کرده است.

علاوه بر این مدل، خبرها حاکی از آن است که هواوی پی ۱۰ نیز از همان نوع چیپست و ۶ گیگابایت حافظه رم استفاده خواهد نمود و  دارای ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی می باشد. خرده‌فروشی اسپانیایی، اعلام کرده که مدل استاندارد پرچمدار جدید هواوی یعنی P10 فقط ۶۸۹ دلار قیمت دارد. البته در شایعاتی که پیش از این به گوش می رسید، خبری از عرضه این گوشی با ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی ذکر نشده بود؛ به همین علت، ظاهرا بعضی از مشخصات ‌فنی هواوی P10 بر پایه‌ی حدس و گمان تکمیل شده است.بدون دیدگاه