آیا امکان استفاده از iOS 8 برای آیفون ۴ وجود دارد؟

بسیاری از کاربران گوشی آیفون ۴ تمایل دارند بدانند آیا امکان ارتقای سیستم عامل گوشی آن ها به iOS 8 وجود ندارد یا نه. در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

به گزارش کلیک، آیفون ۴ یادگاری از گذشته است. در این مطلب می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا امکان استفاده از iOS 8 برای این گوشی وجود دارد یا نه و اینکه جدیدترین نسخه iOS قابل استفاده برای این گوشی چیست؟

گوشی ها و تبلت ها در سال های اخیر دائما در حال پیشرفت بوده اند و وسایلی که زمانی گوشی یا تبلت قدرتمندی محسوب می شدند و توجه افراد زیادی را به خود جلب می کردند، اکنون گوشه ای در حال خاک خوردن هستند. آیفون ۴ هم یکی از همین گوشی ها است و زمانی که عرضه شد سر و صدای زیادی به پا کرد؛ اما در سال های بعد با عرضه گوشی های جدیدتر آیفون، مغلوب آن ها شد؛ البته اپل سال ها پس از عرضه این گوشی، به خوبی به پشتیبانی نرم افزاری خود از این گوشی ادامه داد.

در پاسخی مختصر به سوال بسیاری از کاربران در مورد اینکه آیا امکان ارتقای سیستم عامل آیفون ۴ به iOS 8 وجود دارد یا نه، باید با صراحت بگوییم که چنین امکانی وجود ندارد. اپل در هنگام انتشار iOS 8، آن را به دلیل قدیمی بودن سخت افزار آیفون ۴ و همچنین مسائل مرتبط با عملکرد گوشی، برای این گوشی عرضه نکرد و به دلیل اینکه سخت اپل کنترل کاملی نسبت به نسخه های مختلف iOS دارد؛ امکان نصب iOS 8 به هیچ وجه بر روی گوشی آیفون ۴ وجود ندارد. هیچ رام سفارشی نیز برای این گوشی در دسترس نیست.

در حال حاضر جدیدترین نسخه iOS که امکان استفاده از آن برای گوشی آیفون وجود دارد، نسخه ۷٫۱٫۲ است. اپل این امکان را فراهم کرده است که کاربران آیفون ۴ هر زمانی که خواستند گوشی خود را با استفاده از iTunes ریستور کنند، از این فریمور استفاده کنند. در حال حاضر امکان استفاده از نسخه های بالاتر iOS 7.1.2 برای گوشی های آیفون وجود ندارد و بعید است که نسخه ای بالاتر از این نسخه، برای این گوشی عرضه شود. در صورت تمایل برای استفاده از نسخه ۷٫۱٫۲ برای گوشی آیفون ۴ خود، می توانید آن را از طریق لینک های زیر دریافت کنید.

(Download iOS 7.1.2 for iPhone 4 (GSM

(Download iOS 7.1.2 for iPhone 4 (CDMA

(Download iOS 7.1.2 for iPhone 4 (GSM, 2012

با وجود اینکه آیفون ۴ یک گوشی قدیمی محسوب می شود، در آزمایشات مختلف عملکرد موفقی از خود نشان داده است؛ اما با عرضه iOS 7 برای این گوشی، مشکلات زیادی در بخش های مختلف این گوشی مشاهده شد. پس از عرضه iOS 7.1.2 برای گوشی آیفون برای گوشی آیفون ۴ مشخص بود که این گوشی دیگر امکان پشتیبانی از نسخه های بالاتر را ندارد و iOS 8 برای این گوشی غیر قابل استفاده است. به همین دلیل اپل به پشتیبانی نرم افزاری خود از این گوشی پایان داد. همچنین اپل به تازگی گوشی آیفون ۴ را در لیست گوشی های منسوخ خود قرار داده است.

اگر در حال حاضر از گوشی آیفون ۴ استفاده می کنید، بهتر است سیستم عامل آن را ارتقا دهید؛ زیرا نسخه های قدیمی iOS از امنیت بالایی برخوردار نیستند و این موضوع گوشی شما را در معرض خطر قرار می دهد. با ارتقای سیستم عامل گوشی، می توانید آن را در مقابل بسیاری از خطرات امنیتی محافظت کنید؛ اما در صورتی که از گوشی خود فقط برای تماس گرفتن و ارسال SMS استفاده می کنید، ارتقای سیستم عامل آن ضرورت چندانی ندارد؛ زیرا نسخه iOS فعلی آن هم به خوبی پاسخگوی این نیازها است و لازم نیست خود را به دردسر بیندازید.

 بدون دیدگاه