شیفر

نحوه‌ی بازیابی اطلاعات با نرم افزار ریکاوری EaseUS

برای اکثرمان اتفاق افتاده که اطلاعات موجود بر روی کامپیوتر و یا گوشی هوشمند‌مان برای همیشه از دست برود. برای تمام کاربران اطلاعاتش بسیار مهم و ارزشمند است و از دست دادن آن‌ها برای همیشه بسیار ناراحت کننده و یا حتی غیرقابل جبران خواهد بود. اما در صورت بروز این مشکل چه باید کرد؟

کلیک– علت‌های زیادی ممکن است منجر به از دست رفتن اطلاعات سیستم‌تان شود. بعضی از این علت‌ها عبارتند از آلوده شدن سیستم به ویروس، حذف فایل‌ها بدون تهیه کردن نسخه بک‌آپ، دزدیده شدن اطلاعات توسط شخص دیگری و یا بوت شدن سیستم بدلیل مشکلات متعدد و یا سیستم عامل ویندوز می‌باشد.

برای محافظت از اطلاعات‌تان و مقابله با از دست رفتن آن توصیه‌های زیر را در نظر بگیرید:

 • تهیه کردن نسخه پشتیبان از اطلاعات. می‌توانید برای تهیه‌ی نسخه پشتیبان از OneDrive و Google Drive که فضای نامحدودی را پوشش می‌دهند، استفاده کنید.
 • استفاده از یک آنتی ویروس مناسب برای مقابله با ویروس‌ها.
 • استفاده از رمز عبور برای گوشی موبایل و کامپیوتر.
 • از نصب کردن کردن برنامه‌های مضر پرهیز کنید، زیرا می‌تواند به سیستم شما آسیب برساند.
 • تلاش کنید که همیشه سیستم‌تان را بروز نگه دارید.

اگر سرعت عمل سیستم‌تان کاهش یافته، می‌توانید سریعا آن را فرمت کنید. این در صورتیست که احتمالا وجود ویروس‌ها و فایل‌های مخرب دلیل سرعت پایین سیستم‌تان است.

فرمت کردن سیستم فرآیند مهم و مفیدی در مواقع حاد می‌باشد، که البته باعث از بین رفتن برنامه ها، فایل ها و اطلاعات خواهد شد. اما نکته‌ی مهم این است که پس از فرمت سیستم چگونه اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنیم. اگر کاربر نسبت به علوم کامپیوتر اطلاعات کافی داشته باشد، قبل از اقدام به فرمت تمام داده‌های مهم خود را جای دیگر ذخیره می‌کند اما اگر کاربر اطلاعات کافی نداشته باشد، ممکن است همه‌ی اطلاعات از دست برود.

نرم افزار EaseUS بهترین ابزار برای ریکاوری اطلاعات پس از فرمت کردن سیستم و یا از دست رفتن آن‌ها است. این نرم افزار به شما کمک می‌کند تا در زمانی کوتاه و با خیال راحت داده هایتان را ریکاوری نمایید. علاوه بر اینکه نرم افزار EaseUS بسیار کارآمد و مفید می‌باشد، استفاده از آن برای مبتدیان نیز بسیار آسان است.

تعداد بالای کاربرانی که از این نرم افزار کمک گرفته‌اند، بسیار رضایت داشتند. بطور کلی اگر تصور می‌کنید که سیستم‌تان به هر علتی کند شده  و باید از شر ویروس‌ها و فایل‌های مخرب با فرمت سیستم راحت شوید، برای حفظ اطلاعات باید از نرم افزار EaseUS بهره ببرید. برای استفاده از برنامه فقط سه مرحله‌ی زیر را باید انجام دهید:

 1. برنامه را دانلود نمایید
 2. برنامه‌ی دانلود شده را بر روی سیستم نصب کنید
 3. عملیات را پس از یادگیری از روی رابط کاربری بسیار آسان انجام دهید

نصب نرم افزار EaseUS

نصب نرم افزار بسیار ساده و آسان است. ابتدا نرم افزار را از سایت مرتبط دانلود و آن را راه اندازی کنید. حال نرم افزار را نصب نمایید، پس از این مرحله، متوجه خواهید شد کار کردن با آن به هیچ وجه دشوار نمی‌باشد.

گزینه‌های نرم افزار EaseUS

 • اسکن سریع؛ اگر زمان محدودی دارید با یک اسکن سریع اما نه چندان دقیق می‌توانید فایل هایتان را بازگردانید.
 • اسکن عمیق؛ اگر زمان کافی دارد و به اسکن با جزئیات بیشتر احتیاج دارید، این گزینه کمکی بیشتری می‌تواند به شما بکند.

در هر دو روش اسکن خواهید توانست، پیش نمایش فایل‌هایتان را ببینید.

بعد از اتمام اسکن باید اطلاعاتتان را بازیابی کنید. بدین ترتیب، باید مکان بازیابی اطلاعات را انتخاب کرده و داده های پیدا شده را به آنجا منتقل و ذخیره کنید

1 نظر
 1. محسن می گوید

  سلام محسن هستم جهت کار کامپیوتر ی نرم افزار مورد نیاز ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.