نقد و بررسی بازی Mass Effect: Andromeda از دید منتقدین معتبر دنیا

سری بازی‌های محبوب مس افکت همیشه توانسته‌اند با ارائه‌ی داستان جذاب،اتمسفر عمیق و سنگین گیم‌پلی و همچنین شخصیت‌پردازی‌های زیبا طرفداران خود را حفظ کنند و حتی موجب افزایش مخاطبان خود شوند. Mass Effect: Andromeda جدیدترین ساخته‌ی کمپانی بیوور در سری بازی‌های مس افکت است که در ۲۱ مارس ۲۰۱۷ بر روی پلتفرم‌های PS4,PC و Xbox ONE منتشر شده است. با هم مروری بر نمرات و نقد‌های بازی Mass Effect: Andromeda از وبسایت‌های معتبر دنیا می‌کنیم.

LaPS4: 9/10

کمپانی BioWare در ساخت جدیدترین عنوان سری بازی‌های مس افکت یعنی بازی Mass Effect: Andromeda ریسک نکرده و مجدداْ از المنت‌ها و مکانیزم‌های قبلی سری بازی‌های فرانچایز محبوب Mass Effect در ساخت بازی Mass Effect: Andromeda استفاده کرده است. دنیای بازی همانند قسمت‌های پیشین کماکان بزرگ است و می تواند ساعت‌ها گیمر را سرگرم خود کند. مشکلات و مسائل فنی بازی بسیار آشکار است. این نشان می‌دهد که فعالیت پنج ساله‌ی کمپانی بیوور در طراحی، توسعه و ساخت بازی Mass Effect: Andromed آنچنان جدی نبوده است البته باید به خاطر داشت که در روند ساخت بازی، مسائل حاشیه‌ای از جمله ترک کارگردان اصلی و نویسنده‌ی ارشد بازی از پروژه‌ی ساخت بازی مس افکت اندرومندا وجود داشت که این‌ها عواملی هستند که بر فرایند ساخت بازی تاثیر جدی گذاشتند. با این وجود نباید سابقه‌ی درخشان و به یادماندنی کمپانی BioWare در ساخت بازی‌های پیشین این فرانچایز محبوب را فراموش کرد. این کمپانی لحظه‌های فراموش نشدنی را برای گیمر‌ها به ارمغان آورده است و امیدواریم همین روال گذشته در بازی‌های آینده‌ی کمپانی بیوور ادامه پیدا کند. حالا بازی Mass Effect: Andromeda آمده است تا مدت‌ها شما را با دنیای وسیع و عظیمش سرگرم کند. درست است که Mass Effect: Andromeda یک بازی کامل نیست اما چندین ساعت تجربه‌ی لذت بخش را برای گیمر فراهم می‌کند.

COGconnected: 8.8/10

متاسفانه مبارزات فوق‌العاده و هیجانی و نقاط قوت داستان قوی بازی فدای اشتباهات و مشکلات فنی بازی شده است. کمپانی BioWare دید وسیعی را در بازی Mass Effect: Andromeda لحاظ کرده است اما بازی در بدترین شرایط از عناصر حاشیه بازی رنج می‌برد و به همین دلایل شاید کمی برای گیمر خسته‌کننده شود. با این حال نباید فراموش کنیم که کمپانی BioWare پشت این بازی قرار گرفته است و در این بازی هم از جنبه‌های کلیدی سری بازی‌های Mass Effect استفاده شده است و شاید یکی از دلایلی که گیمر بخواهد بازی را انجام دهد وفاداری Mass Effect: Andromeda به ریشه و اصل و نسب خود است که در نوع خود مجذوب کننده است.

Atomix: 8.5/10

عیلرغم مشکلات فنی که در انیمیشن بازی وجود دارد و بازی به شدت از آن رنج می‌‌برد، بازی Mass Effect: Andromeda یکی از بهترین عنوان‌های فرانچایز محبوب Mass Effect محسوب می‌شود چراکه دنیای وسیع بازی همچنان لذت‌بخش است و گیمر را وادار می‌کند در دنیای فضایی علمی و تخیلی به گشت و گذار بپردازد. این بی انصافی است که فقط بر روی نکات ضعف بازی تمرکز کنیم، بهتر است کمی هم اشاره‌ای به نکات مثبت بازی داشته باشیم. ماموریت‌های جانبی فوق‌العاده جذاب و سرگرم‌کننده، گیرایی داستان بازی، شخصیت‌ها و کاراکتر‌های به یاد‌ماندنی، سیستم مبارزه‌ای جامد و انتخاب‌ها در تصمیم‌گیری برای انجام هر کاری مهم است. ضمن اینکه اتمسفر عمیق و زیبای بازی مثال‌زدنیست و هر طرفدار بازی علمی‌تخیلی را از این بابت راضی و خشنود می‌کند. برای یک‌بار هم که شده بازی را حتما تجربه کنید.

IGN Spain: 8.5/10

Mass Effect: Andromeda یک بازی عالی است اما از کامل بودن خیلی فاصله دارد. این بازی می‌تواند انتظارات طرفداران سری بازی‌های Mass Effect را برآورده کند اما شما طرفداران نباید انتظار یک شاهکار از کمپانی BioWare را داشته باشید چرا که بازی در هر جنبه‌ای مملو از خطاها و مشکلات فنی است که امیدواریم با ارائه‌ی پچ و آپدیت‌های فیکس‌کننده و بهبود‌دهنده این مشکلات به زودی اصلاح و حل شوند.

Everyeye.it: 8.5/10

نتیجه‌ی پنج سال تلاش بر روی پروژه‌ی Andromeda یک تجربه‌ی روایت گونه‌ی همه‌جانبه را که از بسیاری از المان‌های قسمت‌های پیشین سری بازی‌های Mass Effect الهام گرفته است برای گیمر فراهم می‌کند. این بازی بیشتر به حفظ میراث دنیای‌ بازی تمرکز داشته و از بیشتر ویژگی‌ها و المان‌ها‌ی جذابی که می‌توانست در بازی قرار بگیرد، غافل مانده است.

Post Arcade: 8.5/10

یک توصیه‌ی سودمند به کسانی که به دنبال بازی‌ای هستند تا در دنیای فضایی و علمی تخیلی به گشت و گذار بپردازند این بازی بهترین گزینه برای این دسته از گیمر‌ها است.

Forbes: 8.5/10

اگر شما می‌توانید داستان و ماموریت‌های به یادماندنی از ریشه‌ی اصلی سری بازی‌های Mass Effect را با مبارزه‌ها، گرافیک نسل هشتم کنسول‌ها و دنیای بازی Andromeda ترکیب کنید قطعا به یک بازی کامل دست پیدا می‌کنید. هر چند ما فکر می‌کنیم که بازی Mass Effect Andromeda  اینگونه طراحی و ساخته شده است البته قبول داریم که بازی دارای مشکلات فنی است که باید بهبود یابد اما می‌توان گفت Andromeda توانسته رضایت طرفداران را کسب کند. با وجود مسائل فنی مربوط به آن، Andromeda بازگشتی به یکی از فرانچایز‌های مورد علاقه‌ی دنیای خیالی بسیاری از گیمرهاست و من مطمئن هستم که این سری همیشه خواهد بود.

God is a Geek: 8.5/10

بازگشت شما را به دنیای فضایی و علمی تخیلی BioWare خوش‌آمد می‌گوییم. Andromeda به گیمر‌ها شخصیت‌های جدید و جذاب، داستان گیرا و زیبا و طراحی هنری شگفت‌انگیز که همیشه همراه سری بازی‌های Mass Effect بوده و خواهد بود ارائه می‌دهد.

Hobby Consolas: 8.4/10

این قسمت یک گام پایین تر از سه‌گانه‌ی اصلی بازی Mass Effect است اما با این وجود توانسته در برخی از جنبه‌های خاصی موفق ظاهر شود و یک ماجراجویی عجیب و وسیعی را به گیمر ارائه دهد. همچنین نباید از داستان جذاب بازی به این راحتی گذشت. اگر Mass Effect Andromeda در بخش تکنیکی و فنی نیز خوب ظاهر می‌شد بدون شک با یک بازی کامل رو به رو می‌شدیم.

JeuxActu: 8/10

بازی Mass Effect: Andromeda نه بدترین Mass Effect تا به امروز است نه بهترین! دنیای Andromde با ارائه و بارگیری شماری از آیتم‌ها،شخصیت‌ها و ماموریت‌ها هنوز هم یک بازی خوب است. تنها موردی که بازی به آن نیاز داشت تمرکز بیشتر بر روی بخش فنی بازی بود که متاسفانه این بخش نادیده گرفته شده است.

Eurogamer Italy: 8/10

Mass Effect Andromeda یک ماجراجویی جذاب در دنیای جدید Andromeda را برای گیمر فراهم می‌کند. این بازی مشکلاتی دارد اما در کل تجربه‌ای را به بازیباز ارائه می‌دهد که ارزش هزینه‌کردن بابت خرید بازی را دارد. دنیای بازی بسیار وسیع،عمیق و بزرگ است. داستان‌پردازی بازی به نحو احسن پرداخت شده است و ارزش صرف‌کردن چندین ساعت را دارد.

Game Informer: 8/10

وقتی از سفر ماجراجویی در دنیای Andromeda صحبت می‌کنیم (آن را با حماسه‌ی فرمانده شپرد مقایسه نمی‌کنیم) به این نتیجه می‌رسیم که Mass Effect: Andromeda سرگرم‌کننده است اما شاهکار نیست! بازی در برخی المان‌ها خوب کار شده ولی روایت‌پردازی بازی حیرت‌انگیز نیست اما با این وجود شما را مدت‌ها پای تلویزیون یا کامپیوتر نگه می‌دارد. سیستم مبارزه‌ی بازی هم در حالت Single Player و هم در حالت Multiplayer سرگرم‌کننده است. شخصیت‌پردازی بازی مورد‌علاقه‌ی من نیست اما من آن‌ها را دوست دارم چرا که لحظه‌های خوبی را در بازی به ارمغان آوردند حتی با وجود مشکلات دیگر بازی، آن‌ها نیرو‌هایی را به تجربه‌ی شما شکل می دهند که باعث می‌شود Mass Effect: Andromeda ارزش بازی کردن را داشته باشد.

TheSixthAxis: 8/10

من به سختی توانستم هیجان را از چند ساعت اول بازی بدست بیاورم. در ابتدا به شما این حس دست پیدا می‌کند که همه چیز در امن و امان است و هیچ هیجانی وجود ندارد اما رفته رفته که به جلو می‌رویم اوضاع کمی فرق می‌کند و شما در دنیایی گام برمی‌دارید که توسط شماری از شخصیت‌های به یاد‌ماندنی احاطه شده است و بایستی در این دنیای بزرگ به انجام ماموریت‌های بزرگ بپردازید. متاسفانه برخی از المان‌ها و ویژگی‌های بازی فدای مشکلات فنی و تکنیکی بازی شده است اما این باعث نمی‌شود که شما از ماجراجویی خود در دنیای Andromeda دست بردارید.

Critical Hit: 8/10

Mass Effect: Adromeda یک شروع تازه است اما در مقایسه با بازی اول دارای شماری از اشتباهات فاحش است. با وجود آن‌ها این بازی یک ماجراجویی هیجانی از دنیای فضایی و علمی تخیلی به گیمر می‌دهد که در کنار تنوع شخصیت‌های بازی و گشت و گذار در دنیای Andromeda و ارائه‌ی تصویری از خیر و شر، ساعت گیمر را سرگرم خود می‌کند.

Playstation Universe: 8/10

Andromeda اولین عنوان ماجراجویی است که در سری بازی‌های Mass Effect از سرخوردگی رنج می‌برد، اما شخصیت‌های به یادماندنی، داستان رضایت‌بخش و سیستم RPG عمیق بازی در نهایت حاصل برگ برنده‌ی بازی می‌شوند.

IGN Italia: 7.8/10

بازی Mass Effect: Andromeda از بسیاری از جهات ناامید‌کننده است (نه فقط از لحاظ انیمیشن و بصری). اگرچه خوی علمی تخیلی بازی، اکتشاف و گشت و گذار در دنیای Andromeda و خلق هنری بخش چندنفره‌ی آنلاین بازی به نحو احسن انجام شده است.

IGN: 7.7/10

Mass Effect: Andromeda عنوان اکشن نقش آفرینی بزرگی است که بعضی صحنه‌هایش توانسته به قدرت سه‌گانه پیشینه خود ارزش ویژه‌ای بدهد. گیم‌پلی نبردهای سخت و هیجانی و صداگذاری فوق العاده زیبای بازی توانسته فضای علمی تخیلی بسیار خوبی ایجاد کند. اما متاسفانه سناریوی داستان بازی به‌صورت مستمر قوی نوشته نشده و ستاره خاصی همانند فرمانده شپرد در سه‌گانه‌ی اصلی بازی Mass Effect در میان شخصیت‌های بازی وجود ندارد تا کشش را برای تجربه در ساعات طولانی ایجاد کند. دیگر موارد ناامید کننده‌ای چون نبود نژادهای جدید، عدم امکان شخصی سازی یاران همراه، مشکلات بزرگ عملکردی و فنی نیز وجود دارند.

PlayStation LifeStyle: 6.5/10

با تمام عشقی که نسبت به سری بازی‌های Mass Effect دارم، متاسفانه Andromeda نمی‌تواند طرفداران خود را ۱۰۰٪ خوشحال کند درست در همان حالتی که مردم از شیوه‌ی پایان یافتن Mass Effect 3 خوشحال نشدند. کمپانی BioWare چیز‌های بزرگی را در بازی قرار داده است اما داستان اصلی، شخصیت‌ها و المان‌های مربوط به سناریوی بازی و همچنین وجود مسائل و مشکلات فنی، این بازی را از خوب بودن دور کرده است.

GameSpot: 6/10

بازی نتوانسته از کمبودهای خودش فرار کند اما افراد صبور و ماجراجو می‌توانند ستارگان درخشانی را در تاریکی پیدا کنند و برای آن‌ها می‌تواند یک بازی خوب و امیدوار‌کننده باشد.

نمرات دیگر وبسایت‌های بازی:

Vandal Online: 7.8/10

RPG Fan: 7.8/10

Gaming Age: 7.5/10

DualShockers: 7.5/10

Yahoo: 7/10

Gamer.no: 7/10

Gameblog.fr: 7/10

Game Revolution: 7/10

Trusted Reviews: 7/10

RPG Site: 7/10

GamesRadar: 7/10

Hardcore Gamer: 7/10

Digital Spy: 6/10

USgamer: 6/10

Metro GameCentral: 6/10

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.