چرخ هوشمندی که سرعت دوچرخه سواری را کاهش می دهد!

یک شرکت استرالیایی چرخ ویژه ای برای دوچرخه ها تولید نموده است که می تواند شیب و نیروی مقاومت تپه ها و جاده های شیب دار را برای دوچرخه سوار شبیه سازی کند.

به گزارش کلیک، شاید تپه نوردی یک تمرین عالی برای دوچرخه سواران باشد، ولی همه افراد به تپه و جاده های شیب دار دسترسی ندارند. به همین دلیل یک دوچرخه سوار استرالیایی به نام مایکل فرایبرگ دست به ابداع محصول جدیدی با عنوان AIRhub زده است. AIRhub که یک چرخ جلوی کامل برای دوچرخه هاست. این وسیله دارای یک توپی ترکیب شده با ترمز الکترومغناطیسی است که می تواند باعث ایجاد مقاومت ۱۰۰ واتی شود. این محصول کاری مشابه با دوچرخه های ثابت انجام می دهد که می توان میزان مقاومت و در نتیجه شیب را در آن ها افزایش داد، با این تفاوت که AIRhub برای محیط آزاد و جاده ها کاربرد دارد، جایی که دوچرخه سواری در آن بسیار لذت بخش تر است.

AIRhub انرژی مورد نیازش را به وسیله ترمز های باز زاینده خود تامین می کند و بنابر این نیازی به شارژ باتری وجود ندارد.

این چرخ از طریق فناوری بلوتوث کم مصرف (اسمارت) به اپلیکیشن iOS یا اندرویدی مخصوص خود متصل می شود. کاربر می تواند گوشی هوشمند را روی فرمان دوچرخه نصب کرده و با آن AIRhub را کنترل کند. این اپلیکیشن می تواند حالت های آموزشی مختلفی را برای دوچرخه سوار شبیه سازی کند که شامل: حالت انتخاب میزان مقاومت به صورت دستی، انتخاب خودکار میزان مقاومت برای حفظ سرعت ضربان قلب مورد نظر (یک دستگاه سنجش ضربان قبل مورد نیاز است)، انتخاب میزان مقاومت های متفاوت برای حفظ یک مقدار نیروی خروجی خاص (یک دستگاه نیرو سنج مورد نیاز است) و حالت افزایش فوق العاده زیاد کشش می شود.

البته این محصول فقط برای شبیه سازی تپه نوردی با دوچرخه نیست. با استفاده از این دستگاه می تواند سرعت دوچرخه سواری را کاهش داد و آن را با همراهی که آهسته تر حرکت می کند هماهنگ نمود. همچنین این دستگاه کمک می کند تا ضمن نگه داشتن سرعت در سطح ایمن، بتوان یک دوچرخه سواری شدید و با مصرف کالری بالا را در مسیر ها تجربه نمود.

توپی چرخ دارای غلافی از جنس فیبر کربن و آلومینیوم بوده و در حدود ۱٫۵ کیلوگرم وزن دارد. AIRhub از یک چرخ آلومینیومی ۷۰۰C استفاده می کند که با اکثر دوچرخه های جاده سازگار است.

اگر در مورد قیمت این دستگاه کنجکاو هستید، باید بگوییم که AIRhub در حدود ۱۴۹۶ دلار قیمت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.