مایکروسافت اج ناامن ترین و گوگل کروم امن ترین مرورگر شناخته شدند

در رویداد Pwn2Own امسال که یکی از بزرگترین مسابقات هک برای هکرها است، مشخص شد که مرورگر مایکروسافت اج ناامن ترین مرورگر و گوگل کروم ترین امن ترین مرورگر است و کذب بودن ادعای مایکروسافت مبنی بر بالا بودن امنیت جدیدترین مرورگر این شرکت مشخص شد.

به گزارش کلیک، مرورگرهای ارائه شده توسط مایکروسافت از امنیت بالایی برخوردار نیستند. مرورگر اینترنت اکسپلورر که شناخته شده ترین مرورگر این شرکت است، سابقه خوبی ندارد و کاربران زیادی معتقد هستند که این مرورگر امنیت زیادی ندارند و قابل اعتماد نیست. زمانی که مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم برای نخستین بار عرضه شدند، کاربران بسیار خوشحال هستند و از این دو مرورگر استقبال زیادی شد.

زمانی که ویندوز ۱۰ همراه با مرورگر جدید شرکت مایکروسافت یعنی مایکروسافت اج عرضه شد، این شرکت مدعی بود که امنیت مرورگر جدید آن از مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس بالاتر است. اما آیا این ادعا درست است؟

در اصل این چنین نیست و امنیت مرورگر مایکروسافت اج از بسیاری از مرورگرهای دیگر مانند اپرا، سافاری، گوگل کروم و فایرفاکس کمتر است. هر ساله رویدادی به نام Pwn2Own برگزار می شود که در آن مسابقه ای بین هکرها برگزار می شود و از آن ها خواسته می شود برای هک کردن نرم افزارها و دستگاه هایی را که قبلا هیچ نوع آسیب پذیری در آن ها تشخیص داده نشده است، تلاش کنند. در ضمن در این رویداد از هکرها خواسته می شود برای هک کردن اپلیکیشن ها و مرورگرهای مختلف تلاش کنند. در رویداد Pwn2Own امسال (۲۰۱۷) بیشترین تعداد هک در میان مرورگرها مربوط به مایکروسافت اج بود و کمترین هک نیز مربوط به گوگل کروم بود؛ بنابراین در این رویداد مشخص شد که گوگل کروم دارای بیشترین امنیت و مایکروسافت اج دارای کمترین میزان امنیت در میان مرورگرها است.

البته مرورگر مایکروسافت مرورگر چندان محبوبی هم نیست و فقط ۵ درصد از سهم بازار مرورگرها را به خود اختصاص داده است. گروه تحقیقاتی Zero گوگل، دائما در حال یافتن خطاهای امنیتی مرتبط با نرم افزارها و ویژگی های ویندوز ۱۰ که شامل مرورگر مایکروسافت اج هم می شود، هستند. گوگل مدتی پیش رسوایی بزرگی برای مایکروسافت به وجود آورد. محققان امنیتی این شرکت یک باگ امنیتی در ویندوز ۱۰ یافتند و تنها پس از ۱۰ روز اطلاع دادن به مایکروسافت در مورد این باگ، این موضوع را به اطلاع عموم رساند. این در حالی است که معمولا ۶۰ روز پس از کشف یک باگ و گزارش دادن در مورد آن به شرکت و یا توسعه دهنده مربوطه، وجود آن را به اطلاع عموم مردم رسانده می شود.

موضوعی که واقعاً برای کاربران آزار دهنده است، این است که مایکروسافت مدعی است که تمام مشکلاتی که اینترنت اکسپلورر با آن ها مواجه بوده است، در مرورگر جدید این شرکت برطرف شده است که ادعای مضحکی به نظر می رسد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.