آموزش تصویری ترجمه متن با دوربین گوشی هوشمند

اگر شما قصد مسافرت به یک کشور خارجی را دارید و زبان کشور مقصد را نیز بلد نیستید، برای ترجمه نوشته های از قبیل تابلوها، بنرها و… کافیست که یک گوشی هوشمند داشته باشید. اپلیکیشن Google Translate قابلیتی را دارد که می توانید با استفاده از دوربین گوشی هوشمندتان ترجمه کنید. در ادامه با کلیک همراه باشید.

کلیک– گوگل در سال ۲۰۱۰، Google Translate را معرفی کرد که کاربران با استفاده از آن می توانند متن خود را به زبان های مختلف ترجمه کنند. پس از آن، گوگل قابلیت دیگری را برای مترجم خود در نظر گرفته است. با استفاده از این قابلیت کاربران تنها با عکس گرفتن از متن می توانند آن را ترجمه کرده و دیگر نیازی به تایپ کردن، نخواهد بود. گوگل نام Instant را برای این قابلیت در نظر گرفته است.

روش استفاده از Instant بسیار راحت می باشد، صرفا کافیست که اپ Google Translate را بر روی گوشی خود نصب و اجرا نمایید.

زمانی که این برنامه را اجرا کردید، با یک محیط کاربری خیلی ساده روبرو خواهید شد. در قسمت بالایی به راحتی می توانید زبان متن ورودی و زبانی که می خواهید به آن ترجمه شود را انتخاب نمایید. از قسمت وسط و سمت راست صفحه آیکون دوربین را انتخاب کنید، سپس دوربین گوشی فعال می شود و باید از کلمه و یا متن مورد نظر در شرایط نوری مطلوب عکس بگیرید. پس از گرفتن عکس از متن، اپلیکیشن آن را اسکن کرده و متن آن را استخراج می کند؛ سپس متن به زبانی که قبلا انتخاب کردید، ترجمه می شود.

لازم به ذکر است برای استفاده از این نرم افزار باید به اینترنت متصل باشید، البته با دانلود بسته‌ی زبان مورد نظرتان می توانید به صورت آفلاین نیز از این نرم افزار استفاده کنید.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    با سلام
    بنده این نرم افزار رو دارم ولی قسمت دوربینش فقط برای زبان انگلیسی کار میکنه و برای زبان های دیگه مثل عربی پیغام “ورودی تصویر دوربین برای این زبان انتخاب نشده است” میاد و توی تنظیمات هم با ورودی تصویر برنخوردم .. ورودی گفتاره داره اما ورودی تصویر نداره .. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید
    سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.