تماشا کنید: رابط کاربری سیستم عامل جدید فوشیا گوگل

سیستم عامل جدید فوشیا که مدتی است توسط گوگل ساخته شده و توسعه یافته است، اکنون به رابط کاربری مجهز شده و می تواند در گوشی و تبلت ها به کار گرفته شود.

به گزارش کلیک، مدتی است که گوگل بدون سر و صدا روفوشی یک سیستم عامل جدید به نام فوشیا (Fuchsia OS) کار می کند. در این سیستم عامل به جای کرنل لینوکسی که در اندروید استفاده می شود، از کرنلی به نام مگنتا بهره گرفته خواهد شد. این سیستم عامل متن باز که در ابتدا تنها دارای یک خط فرمان بود، اکنون به یک رابط کاربری واقعی مجهز شده که امکان استفاده از آن را در گوشی های هوشمند و تبلت ها فراهم می کند. در حالی که گوگل دلیل ساخت فوشیا را آشکار نکرده است، هنوز برای حدس زدن هدف گوگل از انجام این کار و یا برنامه های آینده این شرکت زود است.

رابط کاربری این سیستم که آرمادیلو نام دارد، به صورت عمودی اسکرول شده و یک تصویر پروفایل، تاریخ و زمان، موقعیت و آیکون باتری را به نمایش می گذارد. در بالای این موارد، کارت هایی به نام Story cards قابل مشاهده است که آخرین اپلیکیشن های شما را به نمایش می کشد. در زیر پروفایل نیز یک لیست پیمایشی از پیشنهادات وجود دارد. با لمس کردن تصویر پروفایل، چیزی شبیه به بخش تنظیمات سریع اندروید باز می شود. با لمس طولانی مدت یک اپلیکیشن، می توان آن را بر روی سایر اپلیکیشن ها قرار داد و با این کار صفحه نمایش به بخش های مختلف تقسیم شده و می توان آن را به شکل های متفاوتی مرتب کرد. همچنین امکان استفاده از اپلیکیشن سوم نیز در این حالت وجود دارد. خوشبختانه کراس پلت فرم Flutter SDK به توسعه دهندگان اندروید اجازه می دهد تا به راحتی اپلیکیشن های خود را روی سیستم عامل فوشیا نیز پورت کرده و امکان استفاده از آن ها را در این سیستم عامل مهیا نمایند.

در بخش زیر می توانید تصاویر بیشتری را از رابط کاربری این سیستم عامل مشاهده کنید. همچنین فیلم سیستم عامل فوشیا نیز برای شما آماده شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .