مقایسه عملکرد گلکسی اس ۸ و آیفون ۷ پلاس

وقتی پرچمدار اندرویدی جدیدی روانه‌ی بازار می‌شود، ابتدا عملکرد آن را با آیفون مقایسه می‌کنند. این مقایسه به این دلیل است که ترکیب سخت افزاری و نرم افزاری گوشی‌های اپل معمولا عملکردی پایدارتر و روان‌تر را برای کاربران فراهم می‌آورند.

به گزارش کلیک، چندی پیش کمپانی سامسونگ پرچمدار جدید خود یعنی گلکسی اس ۸ را باچیپست‌های ۱۰ نانومتری ارائه کرد که توانسته یک رقیب سرسخت در برابر آیفون باشد. اکنون وب سایت Tom’s Guide عملکرد دو گوشی را ارزیابی کرده و نتیجه به نفع Galaxy S8 بوده است.

در این ارزیابی مواردی از جمله سرعت باز کردن اپلیکیشن‌ها و دوربین، ویرایش تصویر، سرعت Wifi و عملکرد گیمینگ بررسی گردید و پرچمدار کره‌ای فقط در بخش ویدیو عملکرد ضعیف‌تری داشت و در باقی موارد برتر از آیفون ۷ پلاس ظاهر شد. این وضعیت می تواند به دلیل عدم وجود هیچ لایه مجازی و اضافی بین سخت افزار و سیستم عامل اپل باشد که منجر به اجرای سریعتر فعالیت‌های سنگین می‌شود.

لازم به ذکر است که iPhone 7 حدودا شش ماه قبل از گلکسی اس ۸ رونمایی شده بود، به علاوه در بسیاری از تست‌ها مثل عملکرد گیمینگ، با نتایج خیلی نزدیکی مواجه هستیم بنابراین انتظار می‌رود آیفون‌هایی که در سال ۲۰۱۷ معرفی می‌شوند عملکرد به مراتب قوی‌تر و بهتری داشته باشند.

گفتنیست که این ارزیابی با گلکسی اس ۸ مجهز به چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ انجام شده و همانطور که می‌دانید نسخه‌ی مجهز به اگزینوس عملکرد قوی‌تر دارد. بطور کلی در حال حاضر پرچمدار کره ای سریع‌ترین موبایل اندرویدی بازار است، اما طی هفته‌های آینده باید منتظر مقابله با رقبای سرسختی مانند شیائومی می ۶، وان پلاس ۵ و البته آیفون‌های امسال اپل باشد.بدون دیدگاه