دادستان کل کشور: ما به دنبال محدودیت در فضای مجازی نیستیم!

رسانه کلیک – دادستان کل کشور، حجت‌ الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با اخبار منتشر شده مبنی بر دستور کار سیستم قضایی برای ایجاد محدودیت در فضای مجازی واکنش نشان دارد.

به گزارش کلیک، دادستان کل کشور، حجت‌ الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در در همایش دادستانهای مراکز استان از موضوعات مختلف و مهمی از جمله فضای مجازی صحبت کرد. منتظری در رابطه با اخبار منتشر شده مبنی بر دستور کار سیستم قضایی برای ایجاد محدودیت در فضای مجازی واکنش نشان دارد و گفت: به صورت قطعی باید از فضای مجازی استفاده شود و در عین حال نیز باید مدیریت شود. 

دادستان کل کشور با بیان این که رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور دو عضو موثر در شورای عالی فضای مجازی هستند گفت: انتظار ما این است که دولت توجه بیشتری داشته باشد و فقط شعار ندهد که قوه قضاییه و سیستم قضایی کشور به دنبال بستن فضای مجازی است چرا که این مسائل کاملا دروغ است. بهتر است به مردم دروغ نگویید، ما در سیستم قضایی به دنبال بستن فضای مجازی نیستیم اما به این موضوع اعتقاد داریم که فضای مجازی باید متناسب با فضای کشور مدیریت شود.

دادستان کل کشور افزود: ما از عزیزان صاحب نظر و ذی ربط در دولت سوال می پرسیم که آیا فضای مجازی با این وصف و وضعیت که مانند اتوبانی یک طرفه است، متناسب با وضعیت نظام ما است؟ 

وی تاکید کرد: ما صحبتمان این است که به جای این که بگوییم آی دزد آمد و برد از ابتدا نگهبان‌های مناسبی را انتخاب کنیم و این فضا را مدیریت کنیم.

منتظری افزود: قوه قضاییه به دنبال ایحاد محدودیت در فضای مجازی و بستن سایت‌ها و کانال‌ها نیست اما در دولت جدید به یاری خدا ما قصد داریم تا با دولت تعامل داشته باشیم تا بتوانیم در فضایی غیر ملتهب به مدیریت فضای مجازی بپردازیم که امدوار هستیم تا با ما همکاری شود و در غیر این صورت باید برای این مسئله مهم فکری کرد.

دادستان کل کشور در پایان مراسم  ابراز امیدواری کرد که دادستان‌ها در تحقق امنیت همه جانبه برای مردم بیش ار پیش تلاش کنند.بدون دیدگاه