همکاری مزدا و تویوتا برای تولید نسل بعدی سیستم های اطلاع‌رسانی

رسانه کلیک – در ادامه توافق های اخیر میان مزدا و تویوتا، این دو شرکت برای تولید مشترک سیستم های نرم افزاری مورد استفاده در خودرو نیز همکاری دارند.

پس از امضا توافقنامه میان دو برند خودروسازی مزدا و تویوتا برای ساخت کارخانه ای مشترک در آمریکا (در آگوست ۲۰۱۷) هم اکنون اخباری از همکاری این دو شرکت برای تولید سیستم های اطلاع رسانی مورد استفاده در خودروها منتشر شده است، که بر اساس آن مدل های آینده مزدا و تویوتا از سیستم هایی مشابه یکدیگر استفاده خواهند کرد. همکاری اخیر برای توسعه سیستم نرم افزاری است که برای اطلاع رسانی و فراهم نمودن امکانات جانبی نظیر دسترسی به اینترنت و به اشتراک گذاری آن برای راننده و سرنشینان خودرو استفاده می‌شود. نسخه اولیه این نرم افزار Entune 3.0 نام دارد و برپایه لینوکس در تویوتا طراحی شده است، اما به دلیل مشکلات نیروی انسانی در بخش نرم افزاری صنعت خودروسازی ژاپن برای توسعه و تکمیل به مزدا آورده شد.

پیش بینی می شود اولین نتایج این همکاری در خودروهای  ۲۰۱۸ Toyota Camry  و نسخه جدیدی از مزدا ۳ در اختیار مشتریان قرار بگیرد، یکی از ویژگی های این مدل از تویوتا امکان اتصال همزمان ۵ دستگاه به اینترنت به اشتراک گذاشته شده است و بدین ترتیب تمامی سرنشینان خودرو می توانند از این سیستم همزمان استفاده نمایند.

البته با توجه به مشخصات فنی ارایه شده نسخه های مورد استفاده در خودروهای این دو شرکت کاملا یسکان نبوده و دارای تفاوت هایی با یکدیگر خواهند بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.